počeo i ja da radim stolove za alat :)

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

počeo i ja da radim stolove za alat :)

Post by munja »

evo mojih početnih radova :)
cirkular je naravno potpuno nedovršen, tek osposobljen za rad, stol za glodalicu je trenutno u fazi izrade, neznam kad će biti dovršen, pošto su sad neki drugi prioriteti, ali svakako ću stavljati slike kako što bude napravljeno.

zahvala ovom forumu i svim forumašima koji su me ohrabrili i dali savjete i upute za upuštanje u ovaj projekt, za većinu vas je ovo vjerojatno dječja igra, al za mene je ovo jako veliki pothvat :skool:

Image

Image


Image

ovo je početna konstrukcija stola za glodalicu

Image

glodalica ubačena

Image

pogodite od čega je napravljen "insert plate" :)

Image

evo malo iz bližega :)

Image

gornji odjeljak je za glodalicu i mislio sam struju ubaciti tu, a donji bi bio za pribor

Image

Image

Image

zadnja strana zatvorena starom lamperijom, trenutno je nemam više za zatvoriti ostale stranice

Image

ovako sad izgleda, nadam se da će uskoro biti stare lamperije da napravim do kraja :)
s prednje strane bi napravio dvoja vratašca u donjem dijelu, a gornji bi ostavio otvoren, nek glodalica ima zraka :)

naravno, svi prijedlozi i sugestije su više nego dobrodošli.

hvala svima još jednom!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Bravo, samo naprijed.I ja sam koristio ideje i iskustva sa foruma. Jeli "insert plate" od pertinaksa?
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

stari wrote:Bravo, samo naprijed.I ja sam koristio ideje i iskustva sa foruma. Jeli "insert plate" od pertinaksa?
hvala, sad još da u idućih par dana skupim lamperije i nastavljam, u međuvremenu osmišljam kako bi izveo cirkular :)
nije, od običnog laminata je, kao i police u ormariću :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

^^

bravo za trud :pljesk::pljesk::pljesk:

nedaj se floki :happy:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X3JN6G8qsKM[/youtube]
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Bravo :hurra: ,

jedino jedna sugestija, sve rubove ploče zaobli, da lakše klizi materijal , ako bude nešto kvrgavo, da ne zapinje.
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

ropee wrote:Bravo :hurra: ,

jedino jedna sugestija, sve rubove ploče zaobli, da lakše klizi materijal , ako bude nešto kvrgavo, da ne zapinje.
eeee viš, fala dobra ideja :)
vidi se da mi fali iskustva :)
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

singer wrote:^^

bravo za trud :pljesk::pljesk::pljesk:

nedaj se floki :happy:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X3JN6G8qsKM[/youtube]
hvala :)
:tummenupp: za link
User avatar
mali perica
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 01 Nov 2011 22:06
Location: zagreb-marija bistrica

Post by mali perica »

jako lijepo......svaka cast!!!!
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Bravo munja lepo si poceo
imam par sugestija
1 Pre nego zaoblis ivice ploce, najpre ih okantuj letvicama od tvrdog drveta (buka, hrast...dovolnja debljina letvice je 5 mm) pa ih onda zaobli, a sem ivica zaobli i prednje coskove, jako su nezgodni kad ih nehotice udaris :)
2 Ako mozes nabavi ultraplast i oblozi sper plocu. Sa njim imas 3 povolnjosti prvo ne strada ploca, drugo materijal savim lepo klizi. i trece veoma je izdrljiv na habanje.
Last edited by dikar on 12 Apr 2012 17:18, edited 1 time in total.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

dikar wrote:Bravo munja lepo si poceo
hvala, ti imaš jako puno zasluga u ovome :)
dikar wrote:imam par sugestija
1 Pre nego zaoblis ivice ploce, najpre ih okantuj letvicama od tvrdog drveta (buka, hrast...dovolnja debljina letvice je 5 mm) pa ih onda zaobli, a sem ivica zaobli i prednje coskove, jako su nezgodni kad ih nehotice udaris :)
planirao sam sve četiri strane i ćoškove svakako, već imam u glavi kak će to izgledati :)
dikar wrote:2 Ako mozes nabavi ultraplast i oblozi sper plocu. Sa njim imas 3 povolnjosti prvo ne strada ploca, drugo materijal savim lepo klizi. i trece veoma je izdrljiv na habanje.
ti mora da mi čitaš misli :skratta:
taman sam htio pitati šta staviti na tu šperploču jel mi nema smisla ju stalno kitati :smejanje:
dakle, ultrapas? može li neka bijela ili prozirna tanja plastika? ili pleksiglas? bi li pomoglo za prvu ruku da prelakiram u recimo bijelu boju?? (bijelog luxala imam)
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

:hurra:
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Ja ne bih bojao gornju plocu bojama ili lakovima. PU lak bi donekle izdrzao, ali kad tad opet ce se pojaviti problem sa gornjom plocom.
Niki je dosta koristio lamainat (parket) gornji sloj je jako tvrd i dosta izdrzi, a ako se potrosi lako se zameni. Ako krenes u ovu varijantu javice ti se visinska razlika izmedju ploce i "insert plate-a"za debljinu laminata, najtanji je 6mm. Znaci moraces da budjas oko insert plate-a.
Ima i laminat ploce i (4-5mm) mislim da bi ti ovo resilo problem.
Ima jos jedna varijanta sa plehom od 0.5mm. Najbolji je inoks treba da ga potrazis kod nekog limara. Nju mozes da zalepis nekim 2K lepkom
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

dikar wrote:Ja ne bih bojao gornju plocu bojama ili lakovima. PU lak bi donekle izdrzao, ali kad tad opet ce se pojaviti problem sa gornjom plocom.
Niki je dosta koristio lamainat (parket) gornji sloj je jako tvrd i dosta izdrzi, a ako se potrosi lako se zameni. Ako krenes u ovu varijantu javice ti se visinska razlika izmedju ploce i "insert plate-a"za debljinu laminata, najtanji je 6mm. Znaci moraces da budjas oko insert plate-a.
Ima i laminat ploce i (4-5mm) mislim da bi ti ovo resilo problem.
Ima jos jedna varijanta sa plehom od 0.5mm. Najbolji je inoks treba da ga potrazis kod nekog limara. Nju mozes da zalepis nekim 2K lepkom
ploča ultrapasa je skoro 50 eura, to mi je malo puno, tolko me cijeli stol nije koštao :)
sad se premišljam oko laminata, čini mi se najjednostavnije napraviti novi, širi "insert plate" od 6 mm, da li bi to bilo dovoljno s obzirom na težinu glodalice?
trenutno je obješena na 8mm kvalitetnog laminata i dosta se dobro drži.
kod laminata me malo zabrinjava što ima dezen (npr. hrast), neće li to malo smetati u radu (žuljati oči)? pretpostavljam da se ni njega nemože ni sa čime ofarbati :)
za inox ću vidjeti, ali sumnjam da ću i to naći po normalnoj cijeni
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Ako ides na laminat, visinsku razliku mozes da resis tako da na na Insert plate sa donje strane zalepis ili zasrfis letvice od laminata koji ces koristii na ploci.

I ja nameravam da gornju plocu radim od laminata, ultrapas ovde u Makedoniju je nemoguce naci.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ako si krenuo na jeftiniju varijantu, nemoj sada pribjegavati nekim extremnijim ili skupljim varijantama. Ovo možeš riješiti na više načina, ukoliko tražiš najjeftiniji , zaobli rubove - koliko vidim na slici radio si sa šperpločom , a ona ima tvrdu strukturu i ne treba stavljati okolo letvice . Sve to fino lakiraj par puta sa PU lakom i gotovo .

Ukoliko želiš jaču varijantu , uzmi tablu pocinčanog lima čim tanju 1 ; 1,5 ; 2 mm (cca 100 kn dimenzije 2m x 1 m) i od toga možeš napraviti gornje ploče oba stola .
Ukoliko ovako napraviš, dovoljno je održavanje ploče wd-om ili naftom - nije premasno, a materijal klizi prilikom obrade .

Ultrapas opet stvara oštre kuteve - tako da izbjegavaj, a ako ćeš stavljat laminat ponovno gubiš radnih 6mm visine za cirkular , a bolje je da je čim više
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
Post Reply