Ropee radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ovo sam radio za konobu ( za vino :D i ostale potrebštine ) u staroj šterni (vodospremniku ) . Å terna je bila 4m visoka, pa sam napravio međukatnu konstrukciju od greda 10 x 12 , gore sam zakucao brodski pod , a onda je trebalo napraviti stepenice kako bi se došlo na kat. Odlučio sam se za nosivu konstrukciju gredama, i gore jelova gazišta debljine 4,5 cm, a čela su od jelove daske , debljine cca 2 cm . konstrukcija grede su 10 x 10 .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Svaka čast. Vidi se da nisi od jučer. :hurra
User avatar
Nikolasd
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 13 Jun 2010 22:33
Location: brdoviti Balkan

Post by Nikolasd »

A rukohvat... ako neko popije koju više :oskyldig: ... pa nemože uz stepenice :D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Eh... moje neispunjene momacke zelje... da se ozenim Cehinjom, il da sam rodjen ko Ceh: lepe zene, fenomenalno pivo i odlicne puske... sta vise treba coveku u zivotu :)

Inace, meni nije nista cudno sto je cena u Ceskoj veca nego ovde. Kod nas (pod "nas" mislim na skoro celu Yugu), iz gomile razloga, a broj jedan je sto je cena rada podcenjena i to debelo.
Gomila ljudi misli da se prodajna cena formira na osnovu nabavne cene + troskovi + neka zarada... To nema veze sa zivotom. Prodajna cena se formira na osnovu onoga sto trziste moze da "proguta". A ti sad ako si dobar, dobar si. Ako nisi, bataljuj taj posao i kreni da se bavis necim drugim.

Ceska ocigledno ima visi standard od Ex Yu, platezna moc im je veca, i trgovci mogu da prodaju po visoj ceni. Naravno imaju i vecu zaradu.

Jel bi ti prodavao nesto za 20 Eur ako mozes da ga prodas za 30?
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Nikolasd wrote:A rukohvat... ako neko popije koju više :oskyldig: ... pa nemože uz stepenice :D
hahahaha, kada se pije pije se dolje :skratta: , tada nitko ne ide po stepenicama :oskyldig: , to su se vlasnici raspodijelili , pol konobe ( doljnji dio ) mužev, a pol ( gornji ) ženin . Kaže čovjek : nek radi gore što hoće, ja znam što ću ja radit dole :skratta: :skratta: :skratta:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Natkrivanje terasa , drvene grede - konstrukcija, poslije gore brodski pod , na brodski pod postavljene salonit ploče (nove -bez azbesta :D )

Image

Uploaded with ..us

Image

Uploaded with ..us

Evo, trebao bih za vikend ponovno otić na ovu kuću , natkriti još jednu terasu , neznam, moram dobiti volju . :D
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Naravno , moja boljka :skratta: , neda mi se slikati završeno stanje
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
kasper-ri
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 06 Jan 2011 21:05
Location: Rijeka

Post by kasper-ri »

ropee wrote:@ Stari,

evo stepenica o kojim sam pričao . Stepenice su montirane u konobi u Istri ,nisu bile previše zahtjevne :

[url]http://img850...us/img850/316/017mg.jpg[/url]

Uploaded with ..us

[url]http://img41...us/img41/5283/019pte.jpg[/url]

Uploaded with ..us

ove stepenice sam krenuo raditi sa ručnim alatom, ali gazišta nikako nisam mogao poblanjati bez crta, crtica, onda sam dobio popizditis, otišao u Bauhaus i kupio blanju/debljaču Herkules za 2000kn ( oko 260 € ) , tako da ovo je prvi rad sa njom :D :D :D
stepenice su ispale perfektno, jedino bih se slozio sa nikolom da ne bi skodio bilo kakav rukohvat :), nego moze pitanje za tu herkulesovu blanju-debljacu, kakvi su dojmovi iz prve ruke, jel radi svoj posao, mislim da to nije sve nekako rasklamatano i da se ne da postelat kako treba? To pitam jer je gledam vec neko vrijeme i omisljam se da li da je uzmem ili ne, nekako nisam siguran dali se isplati dat tu lovu za nju?
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ovako, ograda je gore , prve tri stepenice nemaju ogradu, dalje je rukohvat i kolonice, no ja kad završim posao , pakujem alat i šibam kući :D , preumoran budem da slikam završni rad . :skratta:

Å to se tiče blanje , ja sam je isto dugo mjerkao, razmišljao za i protiv, za - malena , lako prenosiva , jednostavna za spremiti ( nemam puno prostora ) jednostavna za rad, dobiješ usisavač za piljevinu ( ne znam kako sam do sad radio bez njega :D ) , protiv - upitna kvaliteta, marka ? , izdržljivost ? , ... onda sam krenuo raditi ove stepenice, i sa ručnom blanjom nikako dobiti ni ravninu ni ništa, onda puno brušenja ,.... nakon prvog gazištaodlučio sam se za , sjeo u auto i otišao po nju . Mogu dati samo pohvale za taj strojčić . Meni se već isplatio , ima 5 godina garancije, precizan je , jedino ima manju površinu pa kad radiš duže obratke treba ti netko pridržati ( ali razlika je kad nemaš ništa i ovo :D ) , meni je :buga:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
kasper-ri
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 06 Jan 2011 21:05
Location: Rijeka

Post by kasper-ri »

ropee wrote:Ovako, ograda je gore , prve tri stepenice nemaju ogradu, dalje je rukohvat i kolonice, no ja kad završim posao , pakujem alat i šibam kući :D , preumoran budem da slikam završni rad . :skratta:

Å to se tiče blanje , ja sam je isto dugo mjerkao, razmišljao za i protiv, za - malena , lako prenosiva , jednostavna za spremiti ( nemam puno prostora ) jednostavna za rad, dobiješ usisavač za piljevinu ( ne znam kako sam do sad radio bez njega :D ) , protiv - upitna kvaliteta, marka ? , izdržljivost ? , ... onda sam krenuo raditi ove stepenice, i sa ručnom blanjom nikako dobiti ni ravninu ni ništa, onda puno brušenja ,.... nakon prvog gazištaodlučio sam se za , sjeo u auto i otišao po nju . Mogu dati samo pohvale za taj strojčić . Meni se već isplatio , ima 5 godina garancije, precizan je , jedino ima manju površinu pa kad radiš duže obratke treba ti netko pridržati ( ali razlika je kad nemaš ništa i ovo :D ) , meni je :buga:
Znaci precizan je, to je najbitnije, a sad to sto ima malu povrsinu, sta je tu je, kad uzmem cijenu u obzir sa tim se mogu pomirit :))))
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Evo da stavim slike nadstrešnica gotovih, s obzirom da sam radio još jednu nadstrešnicu, ali po običaju, na kraju sam skupio alat i morao ići, to je na otoku, a trajekt ne čeka :D , a s obzirom na zimski vozni red , načekao bih se slijedećeg. Tako da novu nadstrešnicu ću slikati slijedeći put :D :

Image

Uploaded with ..us

Image

Uploaded with ..us

komentari dobrodošli .

@ Kasper - ja sam zadovoljan, preciznost je zadovoljavajuća ( to je mene najviše brinulo ) , mogućnosti su mnoge, jedino uvijek moraš imati na umu da je to hobi mašina i nije namijenjena za svakodnevni rad po par sati :D , i da je sporija brzina provlačenja .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
kasper-ri
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 06 Jan 2011 21:05
Location: Rijeka

Post by kasper-ri »

Kuzim, sve u svemu "koliko para toliko muzike", u svakom slucaju zadovoljit ce moje potrebe, hvala jos jednom na odgovorima :)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Evo malo mojih starih radova, spiralne stepenice i ograda u mojoj kućici u Istri :

Image

Uploaded with ..us

Image

Uploaded with ..us

Stepenice su rađene na način da sam ugradio u pod i u strop željeznu cijev fi 120 stjenke 3 mm , L profile 3 x 3 cm na koje sam našarafio gazišta od ariša . Ogradu sam složio od kupljenih kolonica, rukohvat sam sam izradio , kao i gazišta .

P.S.

Ovo sam radio prije cca 15 godina , tada sam imao 18 god :skratta: , pa nemojte biti jako strogi sa komentarima .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

A evo i kuhinje :

Image

Uploaded with ..us

Ovo sam napravio od ostataka hrastovih vratica , koje su mi ostali pri izradi kuhinja za klijente , zato je cijela kuhinja različitih visina :D , inače , dok se nisam oženio , ovo sam koristio za knjige i dokumente ( cijela kuća mi je bila za primanje stranaka i svojevrsni showroom) , a kad sam se oženio , radi posla sam se preselio u drugi grad, te sam kuću prepustio sestri . :ongel:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Kako biti strog prema nekom ko hoce da radi a i zna usput. Lepa ti je kuhinja i bas mi se jos vise svidja sto nije uniformisana tj ista.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
Post Reply