Djuro radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Stolcek gotov. Nova vlasnica moze odma da proucava knjige u ovoj ergonomskoj sjedalici :skratta:


Image


i drugi kut

Image
Last edited by djuro2 on 08 Dec 2012 16:17, edited 1 time in total.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Nakon duze pauze (obaveze na poslu) eto i ovo je doslo na red. Ovo je stolarski forum al ova tema je jedan samo moj mali dio foruma pa mogu i nesto nevezano uz stolariju. Sta ta djeca rastu, prije samo malo stavljao svoj prvi MDF rad. Kucicu i sliku sa cerkicom kako slini i puza u maloj kucici a sad mi sjedi na glavi da bi i ona krevet jer u vrticu ima krevet i ide sama spavati. "TATA i ja bu krevet" pa je mama dobila zadatak da ga osmisli tj. nadje koji joj se svijda (IKEA hemnes day bed) a tata realizaciju i na kraju najava sljedeceg projekta.


Image

probat cu i slike tijekom izrade staviti da se vidi kako to izgleda kada se radi krevet, ovo je po uzoru na BILJEZNIKA koj je postavio kako nastaje krevet od drveta sto je za mene pocetnika apsolutno :prsgore: da i ja vidim kako to od drveta nastaje nesto kao krevet
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Nakon 10sati neprekidnog rada nije bas bog zna sto za pokazati, al svejedno da se vidi bar nesto :)

Svaki projekt pocinje u skladistu i na betonu. Nisam ja tako snazan da mogu ploce bacati jednom rukom pa ju lijepo polegnem na pod i obavim sa njom sto trebam

Image

Posto ima dosta stvarcica za izrezati prvo slijedi crtanje i to dosta crtanja.

Image

Prvo dugacke vanjske linije cirkularom izvucemo a ostatak maknemo glodalicom.
Image

Image

I nakon sat do sat i pol dobijete ovakav rezultat . Vrijeme je za predahnut, pojest picu i popit nesto malo pive.

Image

Malo smirglanja da se zaglade rubovi koje je cirkular naostrio.

Image

Onda se radi dio u koji dolaze ladice. Prvo moram malu sablonu za krivinu napraviti. Nacrtam rukom na mdf-u krivinu ispilim ubodnom i dotjeram turpijim tako da glodalica moze lijepo zavriti posao. Od jedne ravne plohe nakon nesto malo vremena se dobije gotova stranica.

pocetak

Image

i konacni rezultat

Image

I na kraju ovog poduljeg prvog dijela stavimo i podlogu za boju. Radim valjkom od mikrofibre i za sada mi se ta vrsta valjka pokazala perfektna za ove boje na bazi vode. Jedina mana je ta sto ga je jako tesko oprati, a mora se to dobro napraviti inace ga mozes baciti ako se boja osusi u njemu.

Image

i konacni rezultat farbanja temljnom je ovaj

Image

i ovaj

Image

Faza jedan gotova sljedeci tjedan idem po novi materija i nadam se da sljedeci vikend radim bocne stranice kreveta. Za taj put nece toliko slika biti :)
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Radovi napreduju, ali dugo to traje, bar meni :rodna:
Na red su dosle i bocne stranice.

Image

Posto je uzgavlje vise od kreveta i supruga prijetila da ce citati knjige u ovom kreveticu od curice vec sam vidio kako se nasljanja u kut i kako kut puca. Nisam zelio previse sarafa stavljati sa vanjske strane pa reko da se i ja ko pravi majstor osijecam. Aj da puknemo par keksica da malo pridrze bocne stranice. Na karaju su se pokazali zgodni prilikom postavljanja glavnog kutnika.

Image

I spajanje bocne strane kreveta sa zadnjom. Gledam ovu sliku bogme nezgodno je ovo bilo mozda se to moglo i drugacije. Zapravo sigurno se moglo samo se ja u tom casu nisam sijetio kako :) Uglavnom malo sam si pomogao sa stegom i bilo sve ok.

Image

Posto mi je ovo prvi projekt od MDF-a nisam bio siguran u njegovu cvrstocu pa sam upotrijebio trio maticu i stavio M6 saraf u nju.

Image

Rupe za njih sam busio improviziranom busilicom :) Radio sam sa 16mm materijalom a rupa je morala biti 14mm duboka pa nisam zelio riskirati sa busilicom.

Image

Covijek uci dok je ziv. sljedeci put (cu onako kako se i radi) sve izrezati, poglodati pobusiti pa onda farbati a ne kao sad mislit hocu li oguliti boju ili ne.

Jednom sam na ovom forumu procitao da stega nikad dosta. Tako sam se i ja osijecao kada sam lijepio lajsne za vrh kreveta. Jednu sam sa stegama a drugu sam jednostavno posarafio i kada se ljepilo osusilo odsarafio sam sarafe. Sad me ceka kitanje :skratta:

Image

I na kraju drugog dijela do sada kompletirani posao. Treci dio bi trebao prikazati krevet u svojem okruzenju tj. u sobi. Ko zna kad ce to biti :forvonad:

Image
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

djuro , odličan posao , samo moram primjetiti da se ne bi ti baš kruha najeo od svojih proizvoda :smejanje: ( zbog brzine izrade ) . Radiš kvalitetno , imaš odličan prostor :prsgore:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

ropee wrote:djuro , odličan posao , samo moram primjetiti da se ne bi ti baš kruha najeo od svojih proizvoda :smejanje: ( zbog brzine izrade ) . Radiš kvalitetno , imaš odličan prostor :prsgore:
Je to mi i zena kaze da koliko to meni dugo treba, al sam zato u drugim stvarima brži :skratta:
Tata je gradio kucu sa namjerom da budem automehanicar ili tome slicno pa je i prostor tako napravio. J....a zavrsio sin faks i nista od mehanicara, sad tu drzim drva i radim ovakve zezalice :D
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

I eto mic po mic jedno 3 do 4 tjedna od pocetka projekt je realiziran :D

Lajsne oko kreveta na spojevima se malo pokitaju i to ispadne puno bolje nego prilikom pocetka kitanja.

Image

Zamislio sam ladice a nisam imao drugo rijesenje za njihovo fiksiranje pa sam narezao 4 komada mdf-a koji i podupiru podnicu i daju dodatnu cvrstocu kreveteu. I slika unutrasnojosti kreveta.

Image

Na kraju krevet je zavrsio u sobi i na licu mjesta sam montirao ladice. Vide se crveni komadi iverala (univera) koji sluze kao distance da ne moram mjeriti gdje je sto.

Image

I na kraju krevet sa posteljinom. Sad je red na supruzi da krevet oboruza kao sto ona rece stotinama jastuka i jos da dobijem dijete da spava u nutra super. Sad odjednom ne bi ona u svojoj sobi ipak je bolje kod mame i tate :skratta::skratta:

Image

Image
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Jako lepo. Hoces li stavljati i neke ruckice na fijoke ?
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Pezzo wrote:Jako lepo. Hoces li stavljati i neke ruckice na fijoke ?
Hocu samo moram ih cekati. Narucio ih kod svojeg dobavljaca a nikako da stignu. Nista posebno obicne drvene ruckice i valjda idu u neku boju. To ce supruga odluciti :)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

bravo djuro , krevet je odlcan , treba tebe zena trenirati malo vise pa kad dobijes jos brzinu i rutinu , gdjece ti biti kraj :)
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Nesto se malo radilo pa da se postavi koja slikica i tih stvarcica.

Image

Noge sam u ovom novom dizajnu malo u koso postavio i donji dio noge je siri od sjedista. Time se znacajno povecala stabilnost samo stolceka.

Image

I jedan mali poklocek za necakinju.

Image
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Dok je tebe Djuro trgovine igračkama mogu na čekanje.

Jako ljepo odrađeno.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Å trkić wrote:Dok je tebe Djuro trgovine igračkama mogu na čekanje.

Jako ljepo odrađeno.
Uvijek neki rodjendan ili neka druga prilika pa se radi ponesto. Upravo samu u fazi planiranja sljedeceg projekta :D
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Neka neka tako treba ipak ovakvi su pokloni neka vrst umjetnosti jer su jedinstveni stoga samo daj.:prs:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Izgleda da samo stolceke radim :skratta:
Eto jos jedna garnitura stol + 4 stolceka za mali prostor. Kada se stolci uguraju ispod stola ostaje samo 70cm krug a oni su uredno pospremljeni.

Image

Image

Image
Post Reply