Djuro radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Stalno za nekog drugog radim. Ovaj put je kralj odlucio za sebe napraviti jednu sitnicu. 90 sirina gornje povrsine i 270 duzina. Cim prva peka sjedne na stol i to cu staviti da se vidi prava namjena :)

Pocetak

Image

i kraj

Image

E tako. Sad opet za druge raditi :skratta:
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

lepo si napravio, simpaticno i dekorativno za dvoriste, jedino sto je meni uvek bilo slabo udobno sedeti na klupi bez naslona i to bi bila neka moja primedba, ali i nije pravljeno za mene :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:pljesk:
Samo Zuja fali :)
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Za naslon sam dobio i od svojih par kritika. Trebao ti je naslon trebao ti je naslon :)

a sto se tice piva, na sluzbenom otvorenju dolazi jedan gost koji kuha doma pivu tako da ce biti malo bolja od ozujske. Nakon toga cu se na obicnu prebaciti :D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nevolja sa naslonom kod ovakvih konstrukcija je sa izlazenjem onih dvoje koji sednu u sredinu.

Tako da ima razloga i za i protiv naslona.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

mbole wrote:Nevolja sa naslonom kod ovakvih konstrukcija je sa izlazenjem onih dvoje koji sednu u sredinu.

Tako da ima razloga i za i protiv naslona.
Zbog toga i nisam stavljao naslon
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Eto konacno je doslo i ovo na red. Za mene poprilicno vazna stvar sto se tice mojeg hobija. Procitao sam nekoliko puta da prvi pravi projekt za onoga ko se bavi ovim poslom je da si napravi stol. Pa eto male retrospektive mojih stolova. Za sad sam stao na trecem i nadam se da ce ovaj sluziti bar koliko i prva dva zajedno :)

Dakle prvi stol

Image

Glavna mu je namjena bio kolinja i takvi dogadjaji. Posto je bio pravo mastan prvo sam koristio stoljnjak, a potom se desila nezgoda u racunanju koja mi je omogucila jednu vecu plocu iverala. U to je bilo vec bolje. Jedino mi je nekako bio mali.

Drugi stol

Image

E ovdje sam primio Boga za bradu. Pa to je bilo cijelo nogometno igraliste tu sam imao prostora i nitko vise nije cijepao meso na mojem stolu. Ovaj je bio ok. S vremenom stvari tj. alata sve vise i vise, a povrsina stola sve manja i manja. Znao sam da se nesto tu mora dogoditi, ali nisam znao tocno sto.

Stol tri

Image

Image

Ovaj se projekt kuha vec duze vrijeme, ali nikako nije bilo vrijeme da se realizira. Gledao hrpu raznoraznog rijesenja po netu, ali na kraju zakljucio da cu najbolje proci ako ga prilagodim svojem radu i svojim navikama. Prvo trebalo mi je puno prostora sa ladicama za spremiti sve male stvarcice koje imam. Tako da sam tri ormarica namijenio samo za ladice. Jos stavljam ladice i popunjavam ih sa stvarima.

Image

Stalno mjerenje i crtanje po plocama me pocelo pravo smetati. Pa ne mozes dva komada da budu u dlaku jednaki ispiliti. Ovaj stol i to rijesava. Napravio drzace za sinu za cirkular ubacio metalni metar to sve lijepo ustimao (koliko sam najbolje mogao, moglo bi se jos malo popraviti) i sad i piljenje klapa bez mjerenja vec pomocu ovog metra.

Image

Probusio cijeli stol sa rupama i mogu fiksirati sto god i gdje god i kako kod zelim uuuuu to mi svaki put izmami osmjeh :)

Jos moram kupiti MDF i sloziti fronte. Sve to fino pofarbati i malo usmikati ovaj kostur. Slike kad zavrsim.
Nadam se ove godine, ipak previse za sebe radim moram i za druge :skratta:
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Sve mi je super, osim nogica. Nekako mi klimavo na njima raditi nesto zahtjevnije. Nadam se da si to rijesio. Inace, dodaci zanimljivo izgledaju. Pretpostavljam da prvenstveno sluze za sklapanje elemenata?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:pljesk:
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

sasasasa wrote:Sve mi je super, osim nogica. Nekako mi klimavo na njima raditi nesto zahtjevnije. Nadam se da si to rijesio. Inace, dodaci zanimljivo izgledaju. Pretpostavljam da prvenstveno sluze za sklapanje elemenata?
Sve to zajedno je prilicno tesko. Kad sam micao radnu plocu morao sam jos 3 pajdasa pozvati da mi to pomognu maknuti. Svaki element ima 5 nogica na sebi tako da toga ima puno dolje. Klimavo nije. Ako ga drmas po duzini ne mrda nikud. Ako ga pak drmnes po kracoj strani ona zaigra, ali ne previse.

Za sad radim samo sa plocastim materijalima tako da za tu funkciju radi super. Kad jednog dana krenem dlijetom lupat po drvetu vidjet cemo kako ce se to pokazati. U planu je dolje staviti lajsnu tako da se te nogice ne vide.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Slično sam i ja napravio, samo sam ga stavio na kotače. Rupe gore bi trebale biti gušće. Bolje je imati više niskih ladica da se ne mora kopati po dubokima u potrazi za alatom. Moj stol ima na sebi pričvršćen produžni kabel sa pet utičnica koji je priključen na zidnu utičnicu pa nemam potrebe za dodatnim produžnim kablom. Zgodno bi bilo imati još jedan produžni pričvršćen za stol, ali ovaj bi trebao biti uključen u radionički usisavač. U taj produžni možeš stalno imati priključenu keksericu, glodalicu...
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

BILJEŽNIK wrote:Slično sam i ja napravio, samo sam ga stavio na kotače. Rupe gore bi trebale biti gušće. Bolje je imati više niskih ladica da se ne mora kopati po dubokima u potrazi za alatom. Moj stol ima na sebi pričvršćen produžni kabel sa pet utičnica koji je priključen na zidnu utičnicu pa nemam potrebe za dodatnim produžnim kablom. Zgodno bi bilo imati još jedan produžni pričvršćen za stol, ali ovaj bi trebao biti uključen u radionički usisavač. U taj produžni možeš stalno imati priključenu keksericu, glodalicu...
Ispod gornje ploce nalazi se mreza tako da sam gore rupe busio u centru mreze da mogu okrenuti stegu za 360 ako treba. Na nekim dijelovima sam probusio dodatne rupe, ali slazem se da tih rupica treba jos.
Struja je takodjer u planu ovaj produzni sto se vidi je tu samo privremeno. Odlucio sam velikim frontama zatvarati korpuse tako da mogu rasporediti ladice koliko i kakve mi trebaju. Bit ce ladica jos ovo je samo pocetak :)
Ako nije problem daj koju sliku svojeg rijesenja.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Ok skuhalo se nekoliko rundi domace pive. Fino to ispada, ljudi hoce porbati pa kako onda u vrecicam ko bogac nositi. Slozit cemo mi nesto. SketchUp u ruke i eto rezultata. Bit ce jos nekoliko ovakvih kutija sa drugacijim rasporedom u nutra zavisno o potrebi.

Image

Image

uzdravlje!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Mozda boje rucka na sredini uzduz. Ovako mora da se nosi sa dve ruke, a onako jedna ostane slobodna.
Mada... onda ne mogu tri u red.

Inace, odlicno izgleda.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

mbole wrote:Mozda boje rucka na sredini uzduz. Ovako mora da se nosi sa dve ruke, a onako jedna ostane slobodna.
Mada... onda ne mogu tri u red.
Inace, odlicno izgleda.
Imam i u planu sa ruckom u sredini, ali ovaj model je isao prije jer kao sto si i sam rekao rucka u sredini pa nejdu tri u redu.
Post Reply