Vukovi radovi

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
Nikolasd
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 13 Jun 2010 22:33
Location: brdoviti Balkan

Post by Nikolasd »

:tummenupp:
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

:hurra:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Eh, 'Ercegovci,
I kad nigde nema kamena, oni moraju da ga ubace, makar i u cipelu, da ih zulja :)
Pricam o kamenim plocama na malterisanim zidovima.

Salim se naravno, izgleda sve zajeno super.
Samo mi nije jasan onaj prvi prozor (12-ta slika). Zasto je lufter smanjen po sirini u odnosu na sirinu prozora? Sledeci je vec "normalan".
User avatar
vuk
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 17 May 2011 18:15
Location: Ljubuški , BiH
Contact:

Post by vuk »

kamen krš i maslina.. :)
never give up !!
User avatar
vuk
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 17 May 2011 18:15
Location: Ljubuški , BiH
Contact:

Post by vuk »

pozdrav ljudi, evo i mene nakon dužeg vremena izbivanja sa foruma..
evo malo radova što se radilo u međuvremenu.. :)

prije / poslje

Image Image
Image Image


stolovi

Image Image
Image Image


stalci za TV

Image Image
Image Image

tenda

Image Image
Image

daska za meso - 170 dijelova

Image Image
never give up !!
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Vuk svaka cast lepi radovi vidi se da se dosta radilo: :hurra: :prsgore:
smirglaj nikad dosta
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Zbilja se dosta i dobro radilo , nego Vuče :) možda ovako na slikama loše mi djeluje na klupama prednje noge . stražnje su jako masivne , a prednje nekako premršave ( znam da služe svrsi i da se puno ne vide al opet )
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Å ta je ovo ?
Image
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

slovenija wrote:Å ta je ovo ?
http://img89...us/img89/4750/22062012711.jpg
Panj za sjeći meso (s ražnja na primjer) :pucko:
User avatar
era
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 06 Nov 2009 10:27
Location: Užice

Post by era »

Vuče, samo ti ime govori da si opasan i veoma dobar- odličan majstor, svaka čast,
Samo napred.
User avatar
vuk
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 17 May 2011 18:15
Location: Ljubuški , BiH
Contact:

Post by vuk »

ropee wrote:Zbilja se dosta i dobro radilo , nego Vuče :) možda ovako na slikama loše mi djeluje na klupama prednje noge . stražnje su jako masivne , a prednje nekako premršave ( znam da služe svrsi i da se puno ne vide al opet )
prihvaćam sugestiju, mogu bez problema i prve biti puno jače, al u ovom primjeru su takve, u svakom slučaju, opcija za izradu je mali milijon.. :)

zahvaljujem svima na pohvalama !! trudim se da budem što bolji..
never give up !!
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

vuk wrote:
ropee wrote:Zbilja se dosta i dobro radilo , nego Vuče :) možda ovako na slikama loše mi djeluje na klupama prednje noge . stražnje su jako masivne , a prednje nekako premršave ( znam da služe svrsi i da se puno ne vide al opet )
prihvaćam sugestiju, mogu bez problema i prve biti puno jače, al u ovom primjeru su takve, u svakom slučaju, opcija za izradu je mali milijon.. :)

zahvaljujem svima na pohvalama !! trudim se da budem što bolji..
Odlicni i raznovrsni radovi ,samo bi mogao posebno da ih publikujes jedan po jedan radi lakseg komentara,
Interesuje me koji ti je ugao naslona na klupama...:pljesk:
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Slazem se sa gore navedenim da su ti radovi ok...ali evo ti i dobronamerne Kritike,pa je tako i shvati.....Komoda od bukve....nedopustivo je da ti se na polukrugu vidi crno ,tj paljevina od testere dok si sekao...to si morao osmirglati pre lakiranja.
2.Godovi na gornjoj ploci treba da ti idu kao na dole prikazanoj polici za tv ugaonoj...slika ispred,a ne kako si ih ti stavio zbog ustede materijala.
3.Vertikalne stranice....isti slucaj ....godovi moraju ici verikalno a ne horizontalno.
4.Ja bih uvukao tockove jos vise sa prednje strane da se ne vide.

Dobronamerna je sugestija...nemoj da se vadis da je musterija tako htela....sta musterija zna kako da idu godovi....

Pozdrav za tebe ...vidi se da si vredan covek i dobar majstor.
User avatar
vuk
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 17 May 2011 18:15
Location: Ljubuški , BiH
Contact:

Post by vuk »

prihvaćam kritike jednako kao i pohvale, sve navedeno stoji.. u konkretnom slučaju, mušterija je poslje ovo farbala u bijelo, jer joj to kao više odgovaralo tako da se to neće ni vidjeti.. al za ubuduće svakako treba pripaziti na detalje, jer detalji su jako bitni, ako ne i najbitniji..

pozdrav
Nexent wrote:Slazem se sa gore navedenim da su ti radovi ok...ali evo ti i dobronamerne Kritike,pa je tako i shvati.....Komoda od bukve....nedopustivo je da ti se na polukrugu vidi crno ,tj paljevina od testere dok si sekao...to si morao osmirglati pre lakiranja.
2.Godovi na gornjoj ploci treba da ti idu kao na dole prikazanoj polici za tv ugaonoj...slika ispred,a ne kako si ih ti stavio zbog ustede materijala.
3.Vertikalne stranice....isti slucaj ....godovi moraju ici verikalno a ne horizontalno.
4.Ja bih uvukao tockove jos vise sa prednje strane da se ne vide.

Dobronamerna je sugestija...nemoj da se vadis da je musterija tako htela....sta musterija zna kako da idu godovi....

Pozdrav za tebe ...vidi se da si vredan covek i dobar majstor.
never give up !!
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

vuk wrote:
ropee wrote:Zbilja se dosta i dobro radilo , nego Vuče :) možda ovako na slikama loše mi djeluje na klupama prednje noge . stražnje su jako masivne , a prednje nekako premršave ( znam da služe svrsi i da se puno ne vide al opet )
prihvaćam sugestiju, mogu bez problema i prve biti puno jače, al u ovom primjeru su takve, u svakom slučaju, opcija za izradu je mali milijon.. :)

zahvaljujem svima na pohvalama !! trudim se da budem što bolji..
Ja sam za sebe napravio dve klupe sa skoro identicnom konstrukcijom, i skroz sam zadovoljan...mislim da nema nikakve potrebe za masivnijim prednjim nogama...i zadnje sam pravio tako samo zbog nagiba....tako mi bilio najjednostavnije. Okacicu slike ovih dana...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
Post Reply