dunđeraj uglavnom od mdf-a

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
Restaurator
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 18 Dec 2011 21:13
Location: Republika Srpska Gradiska

Post by Restaurator »

Zanimljiv polozaj nogu na stolici i sargovi pod uglom 45stepeni.
Svako nesto zna a zajedno znamo sve!
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

Restaurator wrote:Zanimljiv polozaj nogu na stolici i sargovi pod uglom 45stepeni.
ma to je djelimično zbog izgleda a i zbog nemogućnosti klasičnog spajanja, sve u svemu na kraju dobar i čvrst proizvod,masivan
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Kad si već kod masivnosti, kod debljih tj. širih komada poput dijelova onog kuhinjskog ovalnog stola (hrast 004.jpg, a i drugi) da li su noge napravljene punoplošnim lijepljenjem dvije, tri ploče medijapana pa onda to postaje jedan masivan komad ili je možda iznutra šuplje.

Kad bi htio npr. napraviti ploču stola debljine 5cm, da li ćeš je raditi tako da međusobno punoplošno zalijepiš dvije ploče MDF - a debljine 25mm ili ćeš raditi tako da od MDF - a debljine npr. 10mm napraviš gornju i donju plohu, a između ih povežeš uzduž i poprijeko (napraviš mrežu) letvicama od MDF - a širine 30mm na kant pa onda sve skupa opet ima debljinu 5cm, iznutra je u stvari šuplje ali ima potrebnu krutost, izvana izgleda masivno, a cijela ploča bi bila lakša.
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

šantjer wrote:Kad si već kod masivnosti, kod debljih tj. širih komada poput dijelova onog kuhinjskog ovalnog stola (hrast 004.jpg, a i drugi) da li su noge napravljene punoplošnim lijepljenjem dvije, tri ploče medijapana pa onda to postaje jedan masivan komad ili je možda iznutra šuplje.

Kad bi htio npr. napraviti ploču stola debljine 5cm, da li ćeš je raditi tako da međusobno punoplošno zalijepiš dvije ploče MDF - a debljine 25mm ili ćeš raditi tako da od MDF - a debljine npr. 10mm napraviš gornju i donju plohu, a između ih povežeš uzduž i poprijeko (napraviš mrežu) letvicama od MDF - a širine 30mm na kant pa onda sve skupa opet ima debljinu 5cm, iznutra je u stvari šuplje ali ima potrebnu krutost, izvana izgleda masivno, a cijela ploča bi bila lakša.
mene dugo nije bilo pa se izvinjavam,
otprilike tako kao što je opisano ,znači sendvič 16 + 64 + 16 mdf ili iveral zavisno od završnog izgleda , pa na dalje evo i par slikica kako se ja "patim"


Image
By poljice at 2012-03-05
jedan od završenih , kombinacija furnirana iverica
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

Image
By poljice at 2012-03-11
Image
By poljice at 2012-03-11
eto tako se ja "bogatim" ha ha
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

Image
By poljice at 2012-03-11
Image
By poljice at 2012-03-11
Image
By poljice at 2012-03-11jedan klasičan stol, furniran "ručno"
Image
By poljice at 2012-03-11ortopedska stolica ,još ljetos smo napravili jednu . evo radimo već treću, svaka za sebe posebne mjere za djecu
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

Image
By http://img651...us/img651/3930/zima12075.jpg[/img]
By [url=http://profile...us/usImage
By [url=http://profile...us/user/poljice]poljice
at 2012-03-11er/poljice]poljice[/url] at 2012-03-11ser/poljice]poljice[/url] at 2012-03-11Image
By poljice at 2012-03-11
fotelja........ nije baš kako smo zamislili al' drugi put trebalo bi biti bolje
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

Image
By http://img718...us/img718/2992/zima12116.jpg[/img]
By [url=http://profile...us/user/poljice]poljice
at 2012-03-11ser/poljice]poljice[/url] at 2012-03-11Image
By poljice at 2012-03-11Image
By poljice at 2012-03-11
Image
By poljice at 2012-03-05
mali stilski stolići 120 x 60 x 50 i 64 x 42 x 48
bukva + mdf furnirani i naravno poliuretan........ eto pucajte
iskreno; više volim da čujem šta ne valja nego samo " pa eto finoj je"
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
jomiwork
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 10 Feb 2012 01:24
Location: kikinda
Contact:

Post by jomiwork »

gledam ovo već dva sata od početka do kraja neznam po koji put svih 16 stranica i šta mi prvo pade na pamet?
onaj što preprodaje ivericu i šrafove "mala škola zanata"
mislim da je shefov post ustvari mala škola zanata i još jedan dokaz da nemoraš da imaš sve naj da bi se bavio ovim zanatom.
SVAKA TI ČAST JARANE SKIDAM KAPU!:buga:
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

hvala , pa može tako reć sve da se uradi i sa, u stvari bez skupe tehnike al' ima jedan tu problem što se usput izgubi svaka računica, realno,svelo se takoreć na hobi ,jer već petaesta godina teče a ja se nisam mako s mjesta..........onako životinjari se, al nije to tema pa izvinte
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

šantjer wrote:Kad bi htio npr. napraviti ploču stola debljine 5cm, da li ćeš je raditi tako da međusobno punoplošno zalijepiš dvije ploče MDF - a debljine 25mm ili ćeš raditi tako da od MDF - a debljine npr. 10mm napraviš gornju i donju plohu, a između ih povežeš uzduž i poprijeko (napraviš mrežu) letvicama od MDF - a širine 30mm na kant pa onda sve skupa opet ima debljinu 5cm, iznutra je u stvari šuplje ali ima potrebnu krutost, izvana izgleda masivno, a cijela ploča bi bila lakša.
Nisi mi baš konkretno odgovorio na ovo. Ili ovisi od slučaja do slučaja?



jer već petaesta godina teče a ja se nisam mako s mjesta..........onako životinjari se, al nije to tema pa izvinte


Valjda voliš to raditi pa radiš iako se plaća malo. Ako je tako onda ti je zadovoljština barem u tome što radiš ono u čemu uživaš.
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

šantjer wrote:
šantjer wrote:Kad bi htio npr. napraviti ploču stola debljine 5cm, da li ćeš je raditi tako da međusobno punoplošno zalijepiš dvije ploče MDF - a debljine 25mm ili ćeš raditi tako da od MDF - a debljine npr. 10mm napraviš gornju i donju plohu, a između ih povežeš uzduž i poprijeko (napraviš mrežu) letvicama od MDF - a širine 30mm na kant pa onda sve skupa opet ima debljinu 5cm, iznutra je u stvari šuplje ali ima potrebnu krutost, izvana izgleda masivno, a cijela ploča bi bila lakša.
Nisi mi baš konkretno odgovorio na ovo. Ili ovisi od slučaja do slučaja?



jer već petaesta godina teče a ja se nisam mako s mjesta..........onako životinjari se, al nije to tema pa izvinte


Valjda voliš to raditi pa radiš iako se plaća malo. Ako je tako onda ti je zadovoljština barem u tome što radiš ono u čemu uživaš.
da spoiš dvije po 25 mm ne isplati se ,nego fino sendvič , zavisno od situacije. i na kraju onaj prvi utisak mušterije je naj bitniji.... neznaju ni da cijene pravu stvar a ni da nađu manu tam đe je ima........borba sa vjetrenjačama...ha ha
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

:buga: :buga: :buga: :buga:

eee ovo je prava škola zanata .
shefe zbilja si majstor . Dokazao si se u poslu sa raznim smjerovima , od stolova, stolaca, regala do fotelja . Zbilja impresivno
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

he he niiiiisam ja maystor , u maystora su đepovi puni , ja sam dunđer...........u svakom slučaju hvala puno
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
User avatar
shef
Samostalni majstor
Posts: 197
Joined: 01 Feb 2010 16:52
Location: tuzla

Post by shef »

Image
Image
neznam kako vi al meni se toliko smučio ovaj visoki sjaj da nezzzzz
pa morel bit 5,5 metara kvadratnih a da nema tačkice,polirano,lakirano 4 x..........
Jezik kosti nema, ali kosti lomi
Post Reply