Proizvodi iz garaže (diplmajstor)

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Proizvodi iz garaže (diplmajstor)

Post by diplmajstor »

Evo mojih svežih radova za upis u temu, a kasnije će biti još:

Trpezarijski sto
Image

Image

Image

Klub sto
Image

Image

Image
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Lepi su radovi i zaokrugljen nazubljeni spoj na stolu, ali mi nije jasna upotreba fotošopa na prvih nekoliko slika :rolleyes:
Ako si hteo da izdvojiš samo rad, to se onda radi sa uniformnom pozadinom (beli šaršav, neka plava zavesa/platno...) i odgovarajućim osvetljenjem.
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

metabo wrote:Lepi su radovi i zaokrugljen nazubljeni spoj na stolu, ali mi nije jasna upotreba fotošopa na prvih nekoliko slika :rolleyes:
Ako si hteo da izdvojiš samo rad, to se onda radi sa uniformnom pozadinom (beli šaršav, neka plava zavesa/platno...) i odgovarajućim osvetljenjem.
Hvala metabo i u pravu si, nije ispalo baš onako kako sam želeo, a ideja je bila da malo smanjim tarapanu detalja izazvanu lošim uslovima snimanja.
Nauk za sledeće fotke:)
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

svaka cast,lepi radovi,jedna stvar da znas za ubuduce(na trpezarijskom stolu)raspinjaca ispod gornje plocekad probusis i proteras kroz stranice obavezno moras ubusiti kajlu na obe strane da se stol nebi roljao levo-desno,to mu daje stabilnost.pozdrav!!!:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

singer wrote:svaka cast,lepi radovi,jedna stvar da znas za ubuduce(na trpezarijskom stolu)raspinjaca ispod gornje plocekad probusis i proteras kroz stranice obavezno moras ubusiti kajlu na obe strane da se stol nebi roljao levo-desno,to mu daje stabilnost.pozdrav!!!:)
Hvala singer, znam za tu foru, ali ovde nije taj slučaj. Naime vertikala se sastoji od dve spojene daske u koje je urezan prostor za raspinjacu koja je takođe urezana na tom mestu, tako da se uklapaju potpuno (nema mrdanja - klin je zapravo kraj raspinjace iza urezanog dela) Ne znam da li se razume iz ove moje priče :/ ali stvar sljaka
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ppaa ddoobbrroo.:P
ako ti tako kazes,nek tvoja bude poslednja.;)
ako moze budi ljubazan pa slikaj taj detalj iznutra i spolja pa da prokomentarisemo onda(nas vise forumasa).:cool:
Last edited by singer on 08 Jan 2010 16:51, edited 1 time in total.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Znaci ti si urezao raspinjacu na mestu spoja sa vertikalama koje su takodje zarezane prema zarezu raspinjace i kod montaze si prvo lepio dve vertikale za raspinjacu i tako dobio stabilnu vezu.Odlicna ideja i dobro resenje iako na prvi pogled izgleda kao da je rasponka namazana lepkom i provucena kroz otvor na vertikalama sto naravno nebi bio kvalitetan spoj.
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

zvecanac wrote:Znaci ti si urezao raspinjacu na mestu spoja sa vertikalama koje su takodje zarezane prema zarezu raspinjace i kod montaze si prvo lepio dve vertikale za raspinjacu i tako dobio stabilnu vezu.Odlicna ideja i dobro resenje iako na prvi pogled izgleda kao da je rasponka namazana lepkom i provucena kroz otvor na vertikalama sto naravno nebi bio kvalitetan spoj.
Upravo tako zvecanac, ideja je odlicna i voleo bi da je moja, ali na zalost nije :(. Radio sam po projektu iz casopisa Woodsmith, a konkretan detalj je prikazan na slici, koja pokazuje i ono sto je singer trazio

Image

Originalni nacrt sam korigovao prema mojim potrebama (sto se ne razvlaci po duzini, izmenjene su dimenzije ploce, a moja ideja je vezana za dasku za secenje koja se izvlaci ispod ploce :)). Nacrt je odlican, pa ako ima zainteresovanih, mogu da postavim slike.
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

u redu je sve mi je jasno(ja radim onako zbog toga sto nikada ama bas nikada se nemoze rasklimati sastav(pa i ako se to desi nabijes kajlu dublje),ali vidim da i tako moze ali mi se cini malo vise posla,sve u svemu blagodarim.:cool::cool::cool:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Evo jos malo:

Vinska polica

Image

Image

Image

Image
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Lep projekat i ideja, ali malo si zbrzao lakiranje.
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

metabo wrote:Lep projekat i ideja, ali malo si zbrzao lakiranje.
Znaci vidi se :D
Pravo da ti kazem mrzelo me da palim kompresor, pa pranje pistolja, pa ..., pa sam radio cetkom. A trebalo je da isprskam jer sam se ovako vise namucio oko krivina, zavucenih povrsina i sl.
Popravicemo drugi put :)
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Nije problem u krivinama i zavučenim površinama nego u strpljenju. Jednu kant stranu držača čaša si čak i preskočio. Ne može se ovakav komad nameštaja izlakirati četkom u jednom dahu a da to liči na nešto. (pretpostavljam da si prvo drvo tonirao nekom lazurom, a zatim mazao lakom za čamce ili nešto sl.) Kod lazure se krpom briše sav višak i obavezno je šmirglanje nakon svakog sloja! Ti si dosta toga ispreskakao :(
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

metabo wrote:Nije problem u krivinama i zavučenim površinama nego u strpljenju. Jednu kant stranu držača čaša si čak i preskočio. Ne može se ovakav komad nameštaja izlakirati četkom u jednom dahu a da to liči na nešto. (pretpostavljam da si prvo drvo tonirao nekom lazurom, a zatim mazao lakom za čamce ili nešto sl.) Kod lazure se krpom briše sav višak i obavezno je šmirglanje nakon svakog sloja! Ti si dosta toga ispreskakao :(
Ovako je tekao postupak: Å mirglanje sa postepenim podizanjem finoće šmirgle do 180, obrada vodenim bajcom (ovde nije bilo mesta za krpu i brisanje jer je drvo odmah sve upilo), ovlaš šmirglanje sa 320 granulacijom, prvi sloj poliuretanskog dvokomponentnog polumat laka, sušenje, šmirglanje sa 320 granulacijom, drugi sloj laka. To što ti liči na neprelakiran kant je prebrušeni prvi sloj laka.
Dakle, ne vidim da sam išta ispreskakao osim lošeg drugog premaza i nestrpljenja (slažem se :() da to sve lepo pokrijem prskanjem putem pištolja
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Onda slike mnogo varaju. U svakom slučaju, važno je da znaš postupak. Pozdrav.
Post Reply