Markice

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Markice

Post by velja »

Evo ovo sam prosle godine napravio kod jednog pecatoresca. Kostalo je 80 din po komadu a materijal je plastika 2mm laminirana necim sto lici na mesing. Ja sam pravio 6 komada i i na svakom imam drugi broj. Izradjuje se laserom. Srafim ga na one komade za koje mislim da vrede. Nekako mi je to bolja varijanta od pecata ili ziga koji se greje jer mogu da inkrementiram brojeve.


Image



Slika nije nesto dobra ali se vidi ideja.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

velja wrote:Evo ovo sam prosle godine napravio kod jednog pecatoresca. Kostalo je 80 din po komadu a materijal je plastika 2mm laminirana necim sto lici na mesing. Ja sam pravio 6 komada i i na svakom imam drugi broj. Izradjuje se laserom. Srafim ga na one komade za koje mislim da vrede. Nekako mi je to bolja varijanta od pecata ili ziga koji se greje jer mogu da inkrementiram brojeve.


[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/15_markica.jpg[/url]



Slika nije nesto dobra ali se vidi ideja.
Lepo. :)

Interesuje me da li to tako moze da se uradi od pravog mesinga?

pozdrav

bogi
Last edited by boggy on 06 Jan 2008 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

ne, kod mesinga se radi graviranje, a ovo je laserom. Dobro je sto je podloga crna pa su slova crna na zutoj pozadini.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Da li postoje samolepljive markice???
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

mozda... Materijal nisam ja kupio nego mi je predlozio majstor graver, imao je vise kombinacija boja, pa mozda ima i samolepljive, ali za namestaj je malo bezveze da lepis.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Đorđe wrote:Da li postoje samolepljive markice???
"Samolepljivu" mozes dobiti dvostrano lepljivom trakom.

pozdrav

bogi
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Video sam kod Amera neki kao pečat koji se zagreva - malo veći, pa on utiskuje to u drvo, i onda ostane onako, kao lep žig u drvetu. To je stvarno lepo za imati.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Da , ali ne mozes da menjas brojeve. Ovako mozes da ih numerises.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Da, tek sad vidim da si spomenuo grejanje odnosno žigosanje ... :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:Da , ali ne mozes da menjas brojeve. Ovako mozes da ih numerises.
Pada mi na pamet da bi mogao da se napravi neki sistem sa izmenjivim brojevima (slicno kao kod visoke stampe). Verovatno bi mogli da se iskoriste oni brojevi za ukucavanje, samo da im se napravi odgovarajuci drzac.
Ili moze da se "zigose" znakom, a onda rucno da se upisu brojevi.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Zig obicno ide u unutrasnjost fijoke ili na ledja komada, dakle na mesto koje se ne vidi na prvi podled. Moja ideja je da se to VIDI. Obicno na donjem levom ili desnom delu cokle. Ja sam skromniji pa stavljam na bok.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
Post Reply