moj rad

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
damir1965
Šegrt
Posts: 36
Joined: 22 Aug 2016 19:52
Location: Križevci-Hrvatska

Post by damir1965 »

Evo jedan ram meni jako dragi rad jer sam radio za fotku mojih roditelja.. Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:pljesk:
Obozavam ove fotke iz 50-tih. 60-tih...
User avatar
damir1965
Šegrt
Posts: 36
Joined: 22 Aug 2016 19:52
Location: Križevci-Hrvatska

Post by damir1965 »

Jedna klupica ležaljka...Image Image Image
User avatar
damir1965
Šegrt
Posts: 36
Joined: 22 Aug 2016 19:52
Location: Križevci-Hrvatska

Post by damir1965 »

Još jedna škrinjica drvo orah... Image Image
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ne bih da kritikujem ovako lijep rad, ali me ove tiple bodu u oči, i to strašno bodu... Mislim da bi bilo ljepše da si ih ostavio ispupčene i malo obradio dlijetom.
Čime se inače baviš? >Dobijam utisak da nisi stolar, a iskreno, ne da mi se prolaziti kroz poruke da provjerim.
User avatar
damir1965
Šegrt
Posts: 36
Joined: 22 Aug 2016 19:52
Location: Križevci-Hrvatska

Post by damir1965 »

Nisam stolar.. ali volim se poigrati sa drvetom znam da je ovo moglo da se ne vide te tiple.. tu sam sa tiplama sakrio šarafe..svaka je kritika dobro došla..☺️
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Te tiple su samo trebale biti od istog drveta. Ne da se skrivaju, samo da budu u slicnim tonovima. Ove deluju kao flekice, neke zakrpice...
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

naj brzi nacin spajanja ovakvih skrinjica je iglicama pneumatskim pistoljem , spojeve namazes lepkom skolopis kutiju ocas posla ,orahov git i ne vidi se gde si ih upucao
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

art of wood wrote:naj brzi nacin spajanja ovakvih skrinjica je iglicama pneumatskim pistoljem , spojeve namazes lepkom skolopis kutiju ocas posla ,orahov git i ne vidi se gde si ih upucao
slazem se sa tobom
naj lepse je tako spajanje ali mozdacovek nema
moglo je na jos nacina ali ste potpuno u pravu bode oci inace jako simpaticno
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

jeste simpaticna kutijica :prsgore:
nacin spajanja koji sam predlozio radio se i pre kompresora ,odsece se glava tanjeg ekesra ukuca kirnerise.......
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

art of wood wrote:jeste simpaticna kutijica :prsgore:
nacin spajanja koji sam predlozio radio se i pre kompresora ,odsece se glava tanjeg ekesra ukuca kirnerise.......
izmedju ostalog moglo je i tako i na to sam mislio mogo je i tiplove da se nevide ima puno nacina
User avatar
damir1965
Šegrt
Posts: 36
Joined: 22 Aug 2016 19:52
Location: Križevci-Hrvatska

Post by damir1965 »

Hvala momci na sugestijama.. biti ce druga bez tipli mislim barem ne vidljivih..
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedan od starih trikova: kad ne mozes nesto da sakrijes, ti ga istakni, i kazi da si bas tako hteo :)

U konkretnom slucaju, mislim da bi se bolje uklopilo da si preko tiplova stavio isto ove srafove ili nitne ili ukrasne eksere... sta su vec na poklopcu. U sustini to i dalje mozes da uradis. AKo su nitne ili srafovi, odeces glavu i zalepis epoksidom, ako su ekseri, samo ukucas.

Sad gledam, i najvise mi lice na torban srafove.
Ako te ne mrzi da se zezas, mozes i njih da malo "ulepsas". Obrusis povrsinski zastitni sloj sa glave ako ga imaju, lepo ispoliras, i onda polako grejes glavu, moze i malim brenercetom na propan-butan, dok ne postignes boju koju zelis. moze da bude i "sareno" to jest sa prelivom od plave pa do zuckasto braonkaste.
Ili da ih bruniras, to jest da dobiju crni ton.

Mislim da bi se tako bojle uklopili sa izgledom celog kovcega, al naravno to zavisi koliko se tebi dopada.

Usput... nije lose staviti u kadar kada fotografises i nesto sto je poznatih dimenzija (tipa kutija cigareta, pivska flasa, kutija sibica...), kako bi se stekao utisak o dimenzijama. U prvom trenutku nisam bio siguran dal je kovceg sirok metarr ili 20cm.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

art of wood wrote:jeste simpaticna kutijica :prsgore:
nacin spajanja koji sam predlozio radio se i pre kompresora ,odsece se glava tanjeg ekesra ukuca kirnerise.......
Za mene jedan od najgorih načina spajanja. Ili mi se iskrivi ekser, ili promašim pa oštetim drvo ili udubim drvo dok "dokucavam" ekser. Znam da nešto propuštam , ali nikad nisam skontao šta...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Fali ti odgovarajuci cekic :smejanje:
I alatkica zvana duslah, izbijac, nail punch... kako je ko vec zove, u sustini parce celika sa vrhom koliko je debeo ekser. Ko kirner samo sto mu je vrh ravan a ne zasiljen. Ne biijes cekicem da ekser uteras pod povrsinu, vec preko njega.
Post Reply