Stolarski stol i iverali

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

lajsna na radnu plocu jos nije stavljena jer nije skinuta folija sa radne ploce ni sa elemenata jer ima jos par sitnica za napraviti.
ne vidim sta je tu mutno, malo su zrnate jer je slikano mobitelom po noci.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

E, baš ta folija me zbunila :)
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Evo pala je i prva kuhinja i ormar :) Uh preseceme-dok nisam video sliku.Odlicno si to odradio...
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

evo jedan novi projekt.
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

Evo par novih radova

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Sve je dobro, tek su ručke na komodi prevelike. Sivu horizontalu je trebalo napraviti cijelu 18 ili 36 mm... Tek moj dojam.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

BILJEŽNIK wrote:... tek su ručke na komodi prevelike.
to je jako relativno, kako se kome svidja, neki stavljaju i vece, uglavnom prave. Po slikama izgleda da je pedantno uradio. A sto se na primer mog licnog ukusa tice, nekako mi se te moderne garniturice za TV uopste ne svidjaju, retko koja ce mi privuci paznju. A uskoro ce i meni trebati neko resenje.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

ručke su ljudi sami birali tako da se tu ništa ne može, sve je stvar osobnog ukusa. šta ljudi meni kažu, ja im to napravim, neću se ja svađati sa njihovim ukusom za namještaj. ni meni nije ova komodica baš nešto lijepa, kao ni boje ali nemogu ja tu ništa.
koju horizontalu je trebalo napraviti 18 ili 36mm? na komodi za tv ili na gornjem ormaricu?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Komoda. Na levoj stranici gornje polovine svetli deo ide do donjeg dela, a na desnoj gde je fioka, je ispod nje sivo u uglu.
Plus, malo je horizontalna ploca dupli sivi univer (deo gde je televizor), a malo je single (deo gde je saksija).
Posto je gornja ploca 36mm, i polica iznad takodje 36mm, bolje bi izgledalo da je cela ploca 36 i da je gornji deo komode direktno srafljen na nju.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

napravio sam i takav crtez gdje donja daska od gornjeg ormarića (sa jednom ladicom) ide cijelom širinom ali gospođa koja je birala je odabrala ovu verziju.
da, istina, to bi super izgledalo da je i i taj donji dio od jednog komada od 36 mm.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cak i ovako, kako je to jest iz dva dela po 18, opet bi bilo bolje da je dno gornjeg dela ili celo napolju ili celo unutra, to jest da su levi i desni bok isti. Ovako ti je levi bok duzi (vislji) za debljinu univera od desnog.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

da, znam, ali kao što sam rekao, tako je gospođa tražila.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ćud je ženska, smijesna rabota :)
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

:)
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

U ovim situacijama ponekad pomaže stav Slovenca koji je izopćen s ovog foruma: Tko je ovdje majstor, ti ili ja? :) Kod nebuloznih zahtjeva kupaca treba biti taktičan i navesti ih da naše, ispravne, ideje prihvate kao svoje. To je vještina koja se stiče iskustvom, da ne kažem godinama :)
Post Reply