"Bračni" krevet

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

Robbyn dali imas neki tehnicki crtez sa merama. Ako imas postavi.

Posto se ovde skupljaju majstori od mene " 10 "
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
Robbyn
Šegrt
Posts: 41
Joined: 01 Nov 2008 15:28
Location: Novi Bečej

Post by Robbyn »

Hvala Å trkiću! :)
mbole wrote:Gledam nesto ovaj L profil, pa mi se sve cini da je trebalo da stoji obrnuto. Znaci da bude ispod uzduzne letve, a ne iznad nje. Na taj nacin opterecenje ne bi bilo na srafovima vec na samoj ploci (koja to opterecenje trpi pa trpi, odnosno opterecenje ploce se ne bi promenilo, ali bi opterecenje srafova na cupanje palo na nulu).
U pravu si mbole,i ja sam hteo da ga postavim tako ali nije bilo mesta na poprečnoj ploči,bilo je prostora samo na gornjoj strani.
Image


S obzirom da sam radio po fotografiji,bez nacrta,kasno sam uočio problem,a nisam mogao da nabavim okov kakav imaju fabrički kreveti,koji imaju duži ispust.Možda da uradim nešto u kućnoj radinosti pa kasnije zamenim.Jedino što mi pada na pamet je da ušrafim neki nosač ispod i rasteretim opterećenje na šrafovima.

@milan_carpenter

Na žalost,nemam crtež,krevet sam pravio po fotografiji:
Image



Na osnovu nje i dimenzija madraca sam razradio mere,i prilagodio sebi.Ali mogu snimiti mere pa postaviti ako ti treba.
Last edited by Robbyn on 19 May 2010 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14954
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da, trebao bi ti veci L profil, kako bi srafovi na uzglavlju ostali gde su (barem na sredini ove daske od uzglavlja), a donji deo profila se spustio ispod gredice. Ako bi ga samo okrenuo odozdo, ostalo bi malo "mesa" na dasci, na koje bi se naslanjala gredica.

Koliko se secam ovaj profil i nije za ovu namenu vec je za vezivanje bokova i uzglavlja.

Trebalo bi da ima takvih "gradjevinskih" profila da se nadje.
User avatar
Robbyn
Šegrt
Posts: 41
Joined: 01 Nov 2008 15:28
Location: Novi Bečej

Post by Robbyn »

I konačno je gotovo :)

Napravio sam petu i šestu nogu:

Image

Image

Image

Učvrstio sam noge sa 4 manja vijka i jednim velikim koji ide kroz skoro celu nogu-preživelo je svo poprečno i uzdužno guranje kreveta dok sam ga smestio na konačnu poziciju :cool: Ovim sam rasteretio opterećenje koje se javljalo zbog ne baš najsrećnijeg rešenja sa L profilima na središnjoj gredi.

Image

Letve sam ipak odlučio da zašrafim (nije mi palo na pamet gde bih mogao pronaći da kupim gurtne,mada moram priznati da mi se ideja svidela i da sam ozbiljno razmišljao o tom rešenju).

I konačno,ovako izgleda gotov:

Image


Image


Hvala svima na sugestijama i na više nego korisnim savetima-MNOGO mi je pomoglo.
Last edited by Robbyn on 23 May 2010 18:28, edited 1 time in total.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Po mom skromnom mišljenju krevet ti je za čistu 10,ja iskreno volim ovako jednostavne i čistije linije i meni se sviđa sada samo navali i probaj ga rasklimati.:cool:
Last edited by Strkic on 23 May 2010 20:04, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Robbyn
Šegrt
Posts: 41
Joined: 01 Nov 2008 15:28
Location: Novi Bečej

Post by Robbyn »

Hahaha,hvala Å trkiću,nadajmo se :)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

U Nadi je spas:cool:
Last edited by Strkic on 23 May 2010 20:26, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5374
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

trazices ti gurtne kad pocne da skripi.:D
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Kako je "ljepsa" polovina zadovoljna krevetom?
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja bih ti savetovao da isheftas gurtne. Ima da ti skripi samo tako!
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Sta su to gurtne!?
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

:lol::lol::lol::lol::lol: Ma zezaju te odličan krevet super si ga iskopiro Gurtne !! Trake ko u Čarli Čaplinovim filmovima :D:D
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14954
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Gurtna je jaka platnena traka, recimo kao one kojima se podizu/spustaju roletne. Ili one kojima se vezuje nesto za gepek na krovu kola.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Unesite to u recnik stolarskih termina!

Ja stavljam tu traku na letvice za krevet, jednostavnije je za montazu, ali mislim da nema veze sa skripanjem!

Najvecu ulogu u skripanju/ne skripanju kreveta ima sirina bocne stranice kreveta (bandace)!
User avatar
Robbyn
Šegrt
Posts: 41
Joined: 01 Nov 2008 15:28
Location: Novi Bečej

Post by Robbyn »

Sasa wrote:Kako je "ljepsa" polovina zadovoljna krevetom?
Hehe,već sam pisao da je ovaj krevet samo u nazivu bračni :) Nisam oženjen,i iskreno se nadam da će mnogo,mnogo "lepših" polovina proći kroz njega :cool:

Čim budem prolazio pored neke tapetarske radnje uzeću nekoliko metara gurtni :D Zlu ne trebalo ako počne da škripi tokom "eksploatacije" :lol: Neće biti problem prebaciti letve na "gurtna" sistem,ako to bude uzrok škripe.
A ako neko ima neku fotku kako to izgleda neću se ljutiti ako je postavi :)

Inače,bočna strana je široka 17 cm,bio sam ograničen dihtom,to je maksimalna dimenzija koju može da radi,a i estetski bi možda narušio izgled kreveta da sam išao na više.A ne znam da li bi bilo pametno spajati daske za bočnu stranicu.
Last edited by Robbyn on 24 May 2010 15:11, edited 1 time in total.
Post Reply