Igračke by trnac

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
Post Reply
User avatar
trnac
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 23 Sep 2015 19:30
Location: Zagreb

Igračke by trnac

Post by trnac »

Nakon više godinja igranja s drvom shvatio sam da nemam adekvatan prostor za ozbiljan rad. Stambeno naselje, kuće u nizu.
Veće stvari odradim na terasi u vrtu.

Zato se igram...

Image

Image
--------------------------- spojene poruke


Možda nekom pomogne rješenje za vodilicu ubodne pile.
Kutni profil na koji sam montirao željezne profile je od (pokazalo se) prilično mekog željeza i nakon nekog vremena je pilica napravila utor. Utor se može vidjeti. Da doskočim tome, stavio sam kuglicu kugličnog ležaja i na njoj ne vidim oštećenja niti nakon duže upotrebe.

Image

Image
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Igračke by trnac

Post by pebas »

Dobre su, sto ih ne obojis? Bice atraktivnije mozda. Auto je isto mali za privezak?
User avatar
trnac
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 23 Sep 2015 19:30
Location: Zagreb

Re: Igračke by trnac

Post by trnac »

Nisam ih obojio jer se onda ne bi razlikovale od plastičnih igračaka. Ovako se odmah vidi da se radi o drvenoj igrački.
Namjeravao sam na njih staviti čim manje "kemije", izgleda da ću ipak nešto morati poduzeti po tom pitanju. Hvala na sugestiji.

Autić nije privjesak, više je igračka. Dugačak 8 cm, visok oko 3,5 cm.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Igračke by trnac

Post by mbole »

:prsgore:
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Igračke by trnac

Post by drBouz »

Mozes da ostavis neki deo drven. Ili recimo tockice napravis od tamnijeg malo drveta - posto se slazem sa tim da ako se oboje - maltene nema razlike u odnosu na plastiku. Zvucace mozda glupo, narocito ako to vec imas na umu - ali ako poklanjas ljudima/klincima - obrati paznju koliki su im klinci, u smislu da kad su mali trpaju sve u usta - pa u tom smislu pristupi i dizajnu (veliki delovi koje ne mogu da progutaju, ako otvorisi "prozore" da budu veliki otvori u koji ne mogu da zaglave prst i krcnu ga i tako to). Ali eto, napisah.
Post Reply