EINHELL ?

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Ivan
Šegrt
Posts: 21
Joined: 25 Nov 2007 23:50

EINHELL ?

Post by Ivan »

Kupio sam ručni cirkular einhel BHS 1300 set 1300 W, u metrou za 3700 din i ima rezerni nož od 60 zubaca. Jel je to dovoljno zubaca da mi pravi dobre rezove na jasenovoj i hrastovij dasci ? Probao sam na čamovini su rezovi skroz OK. Video sam i einhel glodalicu BOF 1400 E, šta mislite jel to vredi, košta 3700 din ? HVALA
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Einhell glodalica - žuta nije nikakva, preporuka : NE kupuj bolje traži nešto drugo.

Å to više zubaca, čistiji rez. E sad, einhel je einhel, al ako dobro radi, onda je ok.
User avatar
Ivan
Šegrt
Posts: 21
Joined: 25 Nov 2007 23:50

Post by Ivan »

Hvala ti, ja baš malo pre došo iz metroa i primio se koliko je jeftina. Jel znaš za nešto drugo do 4-5000 din, ne mogu da dam 10000 za boš sad nikako ? A kažeš da ni kekserica ne valja ? HVALA
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Pa pazi - obujmica oko glodala je previše tanka, metal, odnosno šraf se greje, širi se i opušta nož, koji zatim lagano izlazi iz obujmice. To je nešto što nikako ne valja. Ne znam kakve su ove druge glodalice, sada trenutno imam bosch i womax, womax je čini mi se isti fazon kao einhel. Keksericu imam einhelovu, i ne mogu da kažem da je toliko loša, uz malo pažnje.

Ko što sam i pre rekao, glodalica je vrlo bitna u stolariji, tako da bih ipak možda malo i sačekao ako ne mogu da nađem odgovarajuću mašinu ovoga trenutka.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Moja einhel kekserica je prije upotrebe bila pet puta rastavljana kako bih je uspio namjestiti i izbaždariti da radi precizne utore. Još sam morao dodatno ugraditi nekoliko podložnih pločica da stopa bude paralelna sa šajbom i da utori budu pod pravim kutem kako bi spojevi bili uredni. Ako tome pridodam da sam morao fugirati silikonom reške na njoj jer mi je piljevina letjela na sve strane a najmanje u vrećicu, tada zaključite o kojoj se kvaliteti radi.

Ali sve u svemu, ako se netko spreman zafrkavati sa dodatnim prepravljanjem stroja kako bi ga se dovelo u red prije ozbiljnog korištenja, za te pare je dobra.
Last edited by zoranp on 27 Nov 2007 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Ali, pazi, prepravka alata koji se koristi je jedan od najlepših poslova u radionici... :lol:
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Bojan wrote:Ali, pazi, prepravka alata koji se koristi je jedan od najlepših poslova u radionici... :lol:
prepravljanje da, ali popravljanje? :lol:
User avatar
slaven.sa
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 26 Aug 2007 00:59

Post by slaven.sa »

sad pomozite meni,keksarica mi ne pravi dovoljno dubok utor
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Zašto? :)
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Imaš sa strane revolver kojim se podešava dubina utora. S njim je u vezi i jedan vijak za baždarenje dubine.
Malo se poigraj time.
User avatar
slaven.sa
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 26 Aug 2007 00:59

Post by slaven.sa »

Zorane hvala. Bojane zato =)
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Mislio sam da je neki drugi problem u pitanju, a ne ovaj... :)
User avatar
roskes
Šegrt
Posts: 22
Joined: 04 Nov 2007 15:50

Post by roskes »

Kakva je ova glodalica,po kvalitetu, od Einhella E-OF 1200 ERGO TOOL, ona crveno-narandzasta boja,kazu da je to najkvalitetniji einhellov alat??? Snaga 1200 W,dubina glodanja do 40mm,prihvat glodala 6 i 8mm.
User avatar
roskes
Šegrt
Posts: 22
Joined: 04 Nov 2007 15:50

Post by roskes »

Zaboravih da kazem da kosta 3100 dinara-BEZ GLODALA.
User avatar
Ivan
Šegrt
Posts: 21
Joined: 25 Nov 2007 23:50

Post by Ivan »

Žuta (za koju kažu da ne valja) košta 4000 din sa 6 bitova, koji su opet sumnjivog kvaliteta, tako da ni ta verovatno nije nešto mnogo bolja. Gde si je video po toj ceni ? Ja sam video u metrou B&D od 1200 W košta 7500 din, a deluje kao ozbiljan alat. Jel ima neko da predloži jeftiniju glodalicu, a da može da obavi posao ?
Post Reply