Potapajuci cirkulari

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
hummel
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 30 Mar 2009 19:12
Location: Banja Luka
Contact:

Post by hummel »

@mbole....

Hvala za info ;)
I ja sam na nekom britanskom forumu procitao da su Makita i Festool letve kompatibilne sto se tice pozicioniranja samog cikulara, ali nisam siguran da li se kompatibilnost odnosi i na spajanje letvi.
Ono sto je frustrirajuce je to sto na Makita sajtu nigdje ne mogu vidjeti te kratke sipkice, ili bar neki tekst koji upucuje na njih.
A mozes i da pazaris duzu sinu. Ima ih do 5m duzine.
Da, u pravu si, ali svaka duzina veca od 2,5m mi ne odgovara zbog transporta, a Makita proizvodi letve duzine 1,4 i 3m. Idealna duzina bi bila 4x1,4m za razne kombinacije, pod uslovom da su ove makitine letve spojive.
U svakom slucaju, hvala na pomoci! :)

PS
Mislim da sam rijesio problem. Nadjoh famozne spojnice....dakle, postoje :)
Makita P-20177 Guide Rail Connector P20177
http://images.google.ba/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1
Last edited by hummel on 30 Mar 2009 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Generalno ne bi trebalo da bude problem ni da se naprave, nema tu prevelike pameti. Treba samo da budu tacne mere prema zlebu na sini, probuse se 4 rupe i ureze navoj M6, a u njega uvrnes "crviće" (one srafove bez glave, za imbus ključ).
Dugacke su oko 30cm (nije mi pri ruci da izmerim)
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

hummel wrote:Pozdravljam sve na forumu!

Trazeci podatke o potapajucem cikularu, naidjoh na vas. Nadam se da mi mozete pomoci u rijesavanju mojih dilema :)
O cemu se radi?
Nisam stolar vec se bavim ugradnjom parketa, a potapajuci cikular mi je potreban za precizna izrezivanja parketa kod ugradnje bordura, entarzija i sl.
Ono sto mene muci je dilema da li se aluminijske letve, kod Makita SP6000, mogu nastavljati? Trgovac mi nije znao odgovoriti na ovo pitanje, a uz cikular nudi letvu od 1,4m koja je za moje potrebe kratka.

Hvala!
Kupi Festool TS 55 pa ćeš imati na izbor vodilice od 80cm do 5m. Nije puno skuplje od Makite.
User avatar
hummel
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 30 Mar 2009 19:12
Location: Banja Luka
Contact:

Post by hummel »

@mbole....

Naravno. Ima i druga logika...zasto bi Makita zaostajala za konkurentima zbog banalnih teh. rjesenja? :)


@tomislavm....
E, da. Festool je pravi izbor, ali je cijena paprena. Ovdje, u Slovenackom predstavnistvu "Majo" kosta preko 500E bez letve. Makita (sa tri letve 1,4m) koju sam pazario u drugoj trgovackoj kuci kroz kompenzaciju u maloprodaji kosta 410E. Mora se priznati da svaki ustedjeni evric zlata vrijedi u ovoj financ. krizi, a i Makita odlicno radi posao. :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Veoma cesto i nije problem u samom proizvodjacu nego u uvozniku. Nikada necu shvatiti zasto ih mrzi da ako vec nesto nemaju na lageru, prime porudzbinu, kazu bice za 15, 20, 30 dana... i kad narucuju sledecu turu, jednostavno te porudzbine dodaju na spisak. Valjda ih mrzi da zaradjuju pare, sta li?
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Interesantan uporedni pregled Festool, Makita i DeWalt potapajućih cirkulara http://www.popularwoodworking.com/artic ... -cut_saws/
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

BTW, ja imam Festoolovu letvu od 1,4 m i 1,08 m i često mi ih se ne da spajati već prekinem rez pomaknem letvu i nastavim dalje, i uvijek je odrezani komad ravan. Često ponesem na teren ovu manju jer mi je praktičnija.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

... i metabo se uključio u igru. Cena je oko 340 EUR.

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ih, a ja u prvom trenutku pomislio da si se ti ponovio :(
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

mbole wrote:Ih, a ja u prvom trenutku pomislio da si se ti ponovio :(
I ta mi je sprava na "to buy" listi. Prvo bolja glodalica, pa onda ger za Krčedin (pravim i tamo nešto), pa onda... :).
U svoje vreme sam u jednom postu pisao kako ja kupujem alat. Svaki mesec na stranu 50 EUR, pa polako. Čudo jedno kako su to velike pare kad gledaš na duge staze, a meni se nigde ne žuri.
User avatar
slaven.sa
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 26 Aug 2007 00:59

Post by slaven.sa »

ljudi kupio sam hilti 265 ke ,masina je prava zvijer ,cijena iz snova 280 eura
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Mlogo lepa cena, a i masina isgleda odlicno.
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

Poštovanje forumaši!
I ja sam jedan od onih koji ima u planu kupiti uranjajuću kružnu pilu, pa sam danas otišao do firme Crom da pogledam Metabo.
Cijena je oko 345 eura za gotovinu bez šine, dubina reza 55mm, snage 1200W.Cijena je ok ali su potrebne obje ruke da bi uronio pilu i počeo rezati.Jednom rukom odšarafiš šaraf za štelanje dubine, drugom stisneš pilu i stegneš nazad šaraf za štelanje dubine.Kome to ne smeta, mislim da će biti zadovoljan.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nesto tu ne pije vodu.
Tako kao sto opisujes se ponasa "obican" a ne potapajuci cirkular.
Kod potapajucih bi trebalo da unapred podesis dubinu, i onda kad krenas samo pritisnes rucku i on uroni. Da sraf za regulaciju bude otpusten dok je list u materijalu nije ni najmanjee bezbedno, tako da mi je to mnogo sumnjivo.
Koji je tacno model bio tog cirkulara sto su ti pokazali?
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

KSE 55 VARIO PLUS
Malo je čudno, ali možda mi je prodavač zaboravio sve pokazati jer je imao gužvu.U svakom slučaju, kad budem opet prolazio kraj trgovine, tražit ću da mi malo više objasni.
Post Reply