Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Post by leruman »

Pozdrav masinu iz naslova.

Otvarao sam je ovih dana i kontorlisao kako radi. Kais koji pokrece valjke dihta mi deluje da je labaviji nego sto treba.

Desavalo mi se da nekoliko puta masina nece da povuce drvo preko valjaka kako treba. Mislio da je verovatno sto nisam nicim posebno mazao donju plocu, ali sad kad sam proverio kais, deluje mi da je previse labav. Kais je kako mi se cini originalni od kada je masina proizvedena.

Na slici se vidi koliko se kais ugibao kada sam ga pritisnuo prstom. Da li je taj ugib ok ili bi kais trebao da se menja. Na kaisu nema podataka , zna li neko koje su dimenzije kaisa, ako budem morao da narucim.
1655759621540.jpg
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Post by mbole »

User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Re: Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Post by DataS »

Ja sam imao isti problem i isto zaključio kao i ti. Naručio sam kaiš kod servisa u Kragujevcu, ali zamena nije pomogla.
Nakon toga sam očistio nazubljeni valjak i stanje se poboljšalo, ali se problem ponekad ponavljao. Pošto ga ne koristim neko vreme, nisam pokušao još da mažem ploču.
Preporučio bih ti da ipak prvo probaš sa čišćenjem i mazanjem ploče, pa tek onda zamena kaiša.
Plaćen je oko 2600,00 RSD, šifra mu je 7232017354. Ipak proveri po svom modelu da li je isti, ako se ipak odlučiš za zamenu.
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Re: Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Post by leruman »

Hvala na informacijama. Kupio sam kais iz servisa pa cu videti kakva je situacija.
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Re: Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Post by DataS »

Da li ima promene u radu mašine nakon zamene kaiša.
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Re: Elektra Beckum HC 260- Zategnutost kaisa- Zamena?

Post by leruman »

Nisam stigao zbog porodicne situacije da se bavim time, niti cu za nekoliko meseci uopste imati vremena za radionicu uopste na zalost.
Post Reply