Leuco kruzna pila

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
micomg
Šegrt
Posts: 23
Joined: 12 Sep 2017 09:01
Location: Banja Luka

Leuco kruzna pila

Post by micomg »

Pozdrav forumasi,
da li neko ima iskustva sa LEUCO pilama, da li su bolje pokazale od Freud i CMT-a, kakva su iskustva.
Nisam nasao na forumu da je neko spominjao.
Nož je alat.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Jesu bolje,cak i za klasu vecu.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Testere nemam (još) ali imam par njihovih borera i vrh su. Plus što nisu nešto ni skupi
User avatar
micomg
Šegrt
Posts: 23
Joined: 12 Sep 2017 09:01
Location: Banja Luka

Post by micomg »

Danas sam potvrdio narudzbu za pile, ali mi je dobavljac rekao da u dimenzijama koje meni trebaju (precnik 200mm i prihvat osovine 30mm) proizvodi sestrinska firma Stehle.
Javim kad probam i uporedim sa Freud-om kojeg trenutno imam, jeste da imam samo za poprecni rez Freud. U BL su mi svi preporucili ovog dobavljaca i rade ostrenje alata, nadam se da ce se saradnja nastaviti :-D
Ali svakako ako jos neko ima iskustva i sa ovim brendom bilo bi mi drago da cujem misljenje.
Nož je alat.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Stehle je dosta losija od Leuco.....da kazem ekonomik klasa.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
micomg
Šegrt
Posts: 23
Joined: 12 Sep 2017 09:01
Location: Banja Luka

Post by micomg »

singer wrote:Stehle je dosta losija od Leuco.....da kazem ekonomik klasa.
Kakav je Stehle u odnosu na Freud i CMT
Nož je alat.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Kao i CMT ,tu su negde....

p.s. tema i pitanje se odnosilo na LEUCO testeru,a ne koje su dobre....:)

Po meni redom-LEITZ,LEUCO,AKE,OMAS,FREUD,CMT,PILANA,KORDUN........dalje nije ni bitno...:)

E sad se tu javlja i Kanefusa japan,voleo bih da cujem iskustva za njih...
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nije neko preterano iskustvo, ali sam bio u prilici da probam Kanefusa testeru za poduzni rez, i direktno lepljenje, i ukratko uzeo bih :D

Kvalitet reza je bio bolji nego kada daska predje preko abrihtera. Glatka polirana povrsina, bez tragova prolaska zuba. Recimo da bi je jedan, maksimum dva prolaska rendetom nastelovanim na najfiniju strusku doveli do toga da moze da stoji kao potpuno finisirana povrsina.

Sad, mislim da imaju ogranicenu ponudu, i za specificne stvari, ali ako se ubode da je ono sto ti treba to sto imaju, izuzetan iozbor, sasvim sigurno ne losioji od pocetka liste.

Jedino ogranicenje je sto zahtevaju kompletan servis, pored prodaje. Ostre se drugacije, i da bi radile kao na pocetku, i ostraci moraju da imaju odgovarajucu opremu.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Super board 2 je brutalno dobra, sve do ostrenja.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Mislis ostrenja kod nas? Nadajmo se da ce to da se promeni.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Da, kod nas sam i mislio.
Ostrenje je odradila jedna velika, poznata ostracnica, ali je posle toga posekla par tabli i zavrsila na polici sa kojekakvim krsem.
Pitao sam se da li je fora u ostrenju brenda koji ti je, potencijalno, direktna konkurencija ili u neznanju ili u samoj opremi za ostrenje.
User avatar
micomg
Šegrt
Posts: 23
Joined: 12 Sep 2017 09:01
Location: Banja Luka

Post by micomg »

E hvala vam forumasi, da nije bilo ovog zavrsio bih sa Stehle. :buga:
Kontaktirao sam dobavljaca i na kraju ce biti Leuco, doslo je do zabune, mislili su da je u pitanju rucni cirkular, pa su mi nudili Stehle pile koje imaju 2.8mm sirinu zuba a Leuco su 3.2mm.
Uzeo sam za uzduzni rez 200x3,2x30 Z 24 i za poprecni 200x3,2x30 Z 48, mada su za poprecni imali i sa 64 zuba, planiram i nju nekad kasnije uzeti.
Razlika u cijeni izmedju Stehle i Leuco je u par EURA po pili, sto je zanemraljivo.
Javim kad stigne i kada probam.
Nož je alat.
Post Reply