Holz mann

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

@singer

NECU da pominjem firmu imali su TS250.

Generalno se slazem - kod TS250 NE; Jeste ima je u masi, sto je odlivak i sad JBG nasteluj ga kad nije ravan.

Ne malo i ne naivno malne u propeler tj prednja ivica do operatera i zadnja do izlaza materjala nisu paralelne.
plus sve krivo (udubljeno) ka umetku (insert) kod lista.
Imajuci u vidu da se odlivak brusi i da bi posle trebalo da bude ravno nemam ni ideje kako je ploca ispala ovakva.
To veze uza se da NISTA sto se oslanja na nju ne radi da valja.

Sadasnja zamena za TS250 njihova je 2000E umesto oko 1000E koliko je bila koju sam ja probao i kunu se da to vise nece da se desi
inace menjaju za novu uz sve njihove troskove. Moras da kupis van pa da uvezes troskovi za Srbiju se ne priznaju (nasa posla to stvarno necu da objasnjavam)

Za diht 100kg rece covek , koliko shvatam:
da ja stelujem ulaznu plocu pri svakoj promeni dubine reza, ne hvala.

@BR
Mozda sam je lose napisao ja posle ovog hrvata pored cirkulara na listu dodajem i Holz diht.
Metabo Diht je laksi i manji ali ja na njega NEMAM zamerke.

Ja njihovo imam, busilicu, udarnu srafilicu 10.8v, random orbit 125 i 150 mm
i svi do sad rade bez obzira na cenu kao sat.
Za RO smirgle stalno ocekujem da umru ali one odbijaju :)

Od onoga sto sam kupovao da mi zavrsi jedan posao radi samo einhel tracna 475 mm ili slicno najmanje dim. ali se ona ljucki naradila
i u ruci i na postolju.
Resto je dato ko god da je hteo da nabrojim einhel ger, einhel rucni cirkular, Bosch ubodna, einhel biax i einhel trougao smirgla.

Sve su zavrsile posao za koji su kupljene i vrlo brzo posle ili stale ili za drugo nisu bile dovoljno precizne

PS
Ovde nema onoga sto familija kupuje za bastu tipa kosacice i razne druge mamipare sto nije ni za sta.
Probao makar motor da skinem sa kosacice i on nije za k.
I aj da probam da vas nasmejem kosacica sad sluzi da dva matorca kad polivaju vocnjak na njoj jedan gura kantu i pokrece rucku a drugi poliva pa se zamene ...
Last edited by momirz on 16 Nov 2020 21:34, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Najveci problem danas je sto nema kvalitetnih malih masina. Ako pogledamo trziste pre 30 i vise godina, bilo je emca, Inke, EB-a, i jos malog miliona proizvodjaca kojni su pravili kvalitetne masine, za one koji nemaju prostora za teske livene. A onda su nastupili braca Kinezi.

Danas bi navodno Bernardo, i gomila slicnioh (sve iste konstrukcije, sve isti princip seci usi krpi dupe) da pravi masine za taj deo trzista, napredne hobiste i male custim radionice, ali je kvalitet toga takav da su masine potpuno i apsolutno neupotrebljive. Cak su i navodno zapadne masine u toj klasi djubre manje ili vise.

Trziste preko bare je malo drugacije, ili barem ostavlja utisak boljeg, sa Powermaticom, Saw styopom i slicnim, ali je i to poprilicna tuga.

Ko ima uslove moze da proba da ide na neunistive masine napravljene pre 50 godina, mojih kod nas ima mnogo, recimo Martina i slicnih, ali to nije resenje za bilo koga ko kuburi sa prostorom.

Cak i dobri proizvodjaci rucnog alata u svojoj ponudi imaju masine koje poticu iz istog, tuznog izvora. Da ne imenujem, ali recimo isti model tocila moze da se kupi u rasponu od 100 do 300 eura, jedina razlika boja kucista. ISta prica i sa malim bansecima, ne valja ni jedan do zadnjeg. A tek brendirani Kinezi su uzas, da li je normalno da se na banseku polomi vodjica testere u prodavnici, samo sto je podignuta preko ivice, bez ikakve sile. Ostatak je jos gore djubre.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Mene je interesovao:

https://www.kupujemprodajem.com/industr ... s/96682351

Ali odma nesto ne pase. Kako 450mm bansek 1300E (ok bez PDV-a) ali mala Makita 300mm je 900e.
Pristojna 410-450mm bez nasih dazbina je 1900 bolja preko 2500.
Dakle sta dobijam za 400E preko makite sem dimenzija, a cega se odricem stednjom 600-1200e u odnosu na one koje znam kao OK i Dobre?

Ne nadjoh nista pristojno kao odgovor do sada.
Ako neko ima Holzmann HBS470 Profi nek ostavi utiske.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ista kuhin ja kao i Bernardo.

Ne dobijas nista preko Makite osim dimenzija. Cak i gubis, posto su sve te masine poprilicno nepouzdane, pa ces imati problema sa mehanizmima za zatezanje, vodjicama testere, turnionima stola. Ako moras pola da je pravis od nule, napravi je kako treba i bez kupovine Kineza.

Odrices se takodje mogucnosti da nategnes siru i belju testeru, tako da soborno zabopravi na iole siru bimetalnu testeru.

Na zalost nemam mesta za tesku testeru, inace tacno znam sta bih hteo.

Inace za tu sumu, tj 1500-1600 eura, kada dodas PDV, moze da se kupi jako ozbiljna masina. Sa tockovima 70+ cm.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Bio je prosle godine Hammer 4400 na oglasima za 1800 i imao kinte ali svako malo me nesto odvuklo na drugu stranu I taman kad je bilo ok pakujem se i idem da probam i doteram za vikend , te nedlje zdravlje u KK. Ozbiljno u k. kad je proslo da mogu opet na put - nema vise.

I njega sad vecinom prave Kinezi no ima Kineza i kineza.

Kojom igrom slucaja od extra obavestenog izvora znam sta se kupuje od kineske robe za evropske - samo trgovce (znci ne cika koji dodje sa nacrtom ocu to u toliko kom godisnje) nego sta imas, e ja cu to ali moje ime tu tu i tu. Ima i tu kategorija boljih i losijih pa neko samo kupi i proda, neko kupi N kom odnese kuci, pregleda i vrati se sa recima, ocu ali To i To ne smeju da beze ili moraju nesto ili ovo se menja i sl. Treba mi X komada ili Y godisnje ili sl. Dajte cenu...
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Pogledajte ovde evo šta se JET-u desilo (US nisu računati kao nešto posebno)

Kad su probali Chinezium bey kontrole
Iskustva amera 350 mm bansek:
https://www.jettools.com/us/en/p/jwbs-1 ... 0v/714400K

Oni makar dobiju izvinjenje i zamenu mi verovatno samo da plačemo kad se ovde tako nešto desi.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Upravo gore navedeni JET (Jet JWBS-14Q) mi je cika ponudio za 1300+PDV ceka se 2 meseca na uvoz

Holzmann HBS470profi ima odma za 1500+PDV imam i manju cenu 1300+PDV.

Da nije kockanje kupio bi HZ da ne trepnem I JET po iskustvima IZ US je kockanje (makar kod nas)

Ja livene JET se za sada niko ne zali ozbiljno al njih u Evropi ima samo na slikama na internetu.
Kad pozoves da pitas NEMA.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Za te pare mozes da kupis italijanski bansek sa tockovima 70. U odlicnom stanju. Mani se tih igracaka.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Tako je ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply