makita rt0700cx2j

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

tomislavm wrote:... Radim jako puno u Beču i vidim koliko Srba ima tamo....a glupo je što ne treba puno da ljudima bude dobro i u vlastitoj zemlji a ne u stranoj.
....
Ja mislim da ti u stvari jako puno radis cim nisi video koliko ima ljudi kojima je jako dobro i u vlastitoj zemlji, bez puno love i gladju za istom.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

pa dobro, da budemo iskreni - ooogromna vecina ljudi sa eks ju prostora, razasuta po belom zapadnom svetu pre svega - i nije bas otisla u fazonu - e sasvim mi je o.k. i kuci / u mojoj zemlji/gradu - nego odo' na jos bolje, a i bice zanimljivo iskustvo, nego su motivi bili malo drugaciji. - prilicno sam siguran da ljudski rad nije toliko potcenjen (i pod-placen), tipa da je stopa zaposlenosti na nivou nemacke, i odnos zarada-cene zivota kao tamo - pa ne da ne bi skoro niko ni otisao, nego ne bi uspeli ono pre 30 godina da razvale cak i onu - onakvu (po meni losu) bivsu veliku drzavu.
mislim, kompleksne su stvari u pitanju (cisto da ne bude da lupetam - bio sam i u zapadu, i u dalekom istoku neko vreme, znaci ne na par dana-nedelja turisticki, nego malo duze).

opet, cinjenica je da bukvalno svi koji su imali iole preduzimackog duha, koje poznajem, u principu prilicno pristojno zive i ovde na ovim prostorima, od svoga rada - ali opet - te nase kolege (posto imam nekoliko zanata/zanimanja "u rukama") na zapadu - kada rade toliko koliko mi ovde - jos dosta bolje zive.
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajde da se batalimo ovakvih prica, i drzimo teme...
Post Reply