Lamello Zeta P2

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Lamello Zeta P2

Post by BILJEŽNIK »

Danas kupio pa molim kolege koji ih imaju da podijele svoja iskustva i savjete... https://www.lamello.com/product/p-syste ... u/zeta-p2/
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Nema,ti si prvi,pricaj :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Trci sto pre u rdionicu probavaj pa izvestvaj :D
Kolko si je platio ? Kakva je kod vas dostuonost onih dvodelnih keksica ? Kako to uopste drzi ? Ima li isto mogucnost malog pomeranja komada levo desno kao kod klasicnog keksanja i lepljenja ? Sve me zanima :D
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
Burgija
Šegrt
Posts: 46
Joined: 09 Dec 2010 11:25
Location: Zagreb

Post by Burgija »

BILJEŽNIK wrote:Danas kupio pa molim kolege koji ih imaju da podijele svoja iskustva i savjete... https://www.lamello.com/product/p-syste ... u/zeta-p2/
Pod pretpostavkom da je idući korak nabavka "borbenog" seta, kada sam nabavljao ovi su bili dosta povoljni https://www.artifex24.de/Lamello-P-Syst ... ofessional
Dodatno se kod njih mogu naručiti i pokrivne kapice u raznim bojama
Kole-Stolar wrote:Kakva je kod vas dostuonost onih dvodelnih keksica ? Kako to uopste drzi ? Ima li isto mogucnost malog pomeranja komada levo desno kao kod klasicnog keksanja i lepljenja ?
Sve će da ti prodaju, cijena je cca x2 u odnosu na web prodaju na nekoj .de domeni
Da, može se micati lijevo-desno, ima nazubljenje koje služi finom podešavanju prije zaključavanja
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da ne kudimo previse domace... i cena u DE je dva puta veca u radnji nego na web prodaji na nekom .de domenu :)
Bio, gledao... platio :( (hbg... nije bilo dovoljno vremena da cekam isporuku...)

To sto je kod nas (racunajuci celu ex YU), i dalje cena na web-u ista ili minorno manja od cene u radnji (a desi se i da je bezobrazno veca, pa ko se zaj***), je samo posledica toga da smo u sustini mikro trzista, pa ili nemamo kapacitet da nam se troskovi drasticno smanje prodajom preko web-a (radnja u pristojnom kraju u odnosu na magacin "bilo gde", "no stock" firma, manje ljudi u firmi, generalno svi troskovi nizi...), ili jednostavno i dalje "lovimo u mutnom" po starom dobrom balkanskom receptu :)
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

da potvrdim. -kod germana kad sam bio (a bio sam vise puta, po par meseci), i bio neki alat "navali narode za sto jura ovaj set od tad i tad" u metrou. spomenuo sam vec taj alat u temi parkside alati/lidl. fazon gedore, kljucevi i t.d. -kod nas u metrou "moj" majstor za auto kupio to za 160ak cini mi se da mi je rekao. - ja u tom momentu bas otisao od jednih drugara do drugih drugara (500km dalje), i kao -e jel ima tu kod tebe metro, razgrabice raja bla bla bla. -i on ono - daj bre bouze ne vileni - narucicemo online za te pare :) - ja dos'o sutradan dakle kod njih - uredno me cekao moj manessman za 95.99 (ne znam da l' je kupio na amazon.de ili bas metro sajtu).
i bukvalno sve sto sam pogledao - kad je "navali narode" - i to raja stvarno i razgrabi - uglavnom ima online za tu lovu, ili maaalo vecu - ali i dalje manju od standardne cene u radnji. i jos ako se uracuna vreme, gorivo, i kod njih uvek i par evrica parkiranje - eto nama dhl-batice na vratima sa paketicem.
evo recimo bas sam u fazi nerviranja sto kod nas ne mogu da nadjem tamo neku burgiju za nesto sto 'ocu da pravim, a kapiram da kod njih odem u bauhaus (ili online) , dobar dan-dobar dan, imate l'?-imamoo. e'o novci - e'o burgija - fala dovidjenja.
edit: e, da, i sta god sam kupio bio online, nije bilo "trebal racun" - nego je uvek, bez izuzetka bio racun - na koji sam za vecinu stvari opusteno mogao da odbijem porez kad izlazim iz germanijen/eu. (dakle sve radnje rade sve apsolutno sto posto na belo)
Last edited by drBouz on 14 Oct 2020 09:39, edited 1 time in total.
regularan tip skroz
Post Reply