Ekscentricna slajferica

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Da dodatno zakomplikujem pricu. Na kraju sam uspeo da nadjem podatak o nivou vibracija kod Rupesa. Po katalogu, ne prelazi 2.5 m/s2.

Prakticno, za cenu Mirke sa dodatnom opremom, mogu da imam dva ista rupesa, jedan sa orbitom od 2.5 i jedan sa 5 mm. Tako da prica jos uvek nije zatvporena.

Proveravam nabavljivost delova za Rupesa, ali kako sada stvari stoje, on nije los izbor.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Rupes je vrh,uglavnom ga koriste za automotiv.najpouzdaniji je :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Hvala.

Definitivno sam doneo odluku, samo jos da vidim kako ce da prodje kupovina. Bice Rupes, ali ne od modela koji su do sada dolazili u obzir. Definitivno cu da postavim test i video kad uzmem masinu.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Kad podješ u Brežđe svrati da probaš Mirku i šljivu a može i kruška.
smirglaj nikad dosta
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Mislim da ce dotle stici i Rupes p mozemo da ih uporedimo.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Važi!
smirglaj nikad dosta
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Da ne ostane prica nezavrsena.

Uzeta masina, Rupes Scorpio E RX256A. Ekcentricitet 6mm.

E sad, ko kreten sam juce nekako odlucio da ostavim sve smirgle u drugoj radionici, pa ne mogu da probam. :pucko: Sledi poseta Ehomu pod hitno.

Ovako na suvo, vrlo tiha za to sto jeste, i nema vibracija ic. Kada se skine disk na ekscentru postoje dva otvora za montazu protivtegova (naravno u uputstvu nista o tome) tako da e nadam da cu uspeti da izbalansiram i cuvare diska, i blokere vakuma, i deblje sundjer podloge. U svakom slucaju, lepa zabava.

Vrlo bitna stvar, prihvat diska je 5/16" tj isti kao mirkin, a sajbna koju sam dobio, ima dve podloske za podesavanje tezine, i na vazi koju imam ima tezinu od 128 grama. Tezina Mirkinih sajbni od 150 mm je takodje 130 grama, kao i teskih sajbni od 125 mm, pa ce i jedne i druge moci da se montiraju na ovu masinu, bez problema. Prakticno pasuje sva Mirkina dodatna oprema.

Mislim da je ovo zanimljiva tema za jedan opsezan video.
Post Reply