Einhel ili Scheppach Hobby diht/ planner

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Post by leruman »

Za dan ili dva treba da stigne pa cu videti na sta lici :D
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Post by leruman »

Masina je stigla danas i mora sam da je vratim. Ulazna ploca je bila ostecena i nije mogao da okrece vijak za stelovanja visine.

Plus je sama ulazna ploca imala skoro nagib od 1 mm ka jednoj strani noza i nema nacina da se taj nagin nasteluje... Definitivno ocaj kvalitet.
Last edited by leruman on 14 Jul 2020 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

E sad si stekao nesto iskustva.
Sada pocni da gledas polovne masine od pre 1990 godine
:D
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Post by leruman »

Ma znam ja da su stare masine bolje. Imam jedan ogroman masivan abrither / diht od 600 mm, ali nema vremena da ga sredim. treba ceo da se rasklopi i ocisti od rdje i prljavstine i podmaze.

A i kad on bude sredjen , ipak mi se ne isplati da palim masinu od 800 kg da obradim nekoliko malih komada. Zato sam i hteo da nadjem neki manji , ali sad su svi uvozi stali, sto novih a i polovnih masina.

Jedino ako nesto naleti na oglasima, ali u principu niko ne prodaje te dobre male masine. Vecinom su ti novi slabasni kinezi.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za to treba da si zavisnik od KP i da imas srece ko BR, pa da ti naleti :)
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

leruman wrote:Ja cu na toj mašini u principu da obradujem letve oko max 100 mm širine ili debljine, i dužine do 2 m.
Nećeš, osim ako misliš ravnati stiropor.

Imao sam Einhell varijantu doma i vratio ju zbog nemogućnosti da poravnam stolove. Kasnije uzeo sličnu/istu mašinu s potpisom Zipper i definitivno je puno bolja od einhell-a. Bolji su firunzi i remenje i stolovi su poravnati s nožem.
Super crnogoricu bez kvrgi možda i može obrađivati širine 100mm, ali samo do prve kvrge. Meni je za hrast limit širine 6cm, a dužine do 120cm da bi to na nešto sličilo. Noževi su od papira i treba paiziti da su stalno dobro naoštreni, a istupe se odmah.

Eto ovdje stara tema, pa pogledajte:
http://www.stolarskaradionica.com/forum ... d=6652&p=7
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Post by leruman »

Samo jedan update. Na kraju sam nasao nov, ali bez garancije schepach HMS1070, 254 mm sirina obrade. Cena je bila 220 eura, plus sam uzeo nozeve za 30 eura.

Defintivno kinez, ali je malo bolja konstrucija nego model koji moze da obradi 210 mm. Sve one mane koje su navedene stoje, al za taj novac je definitvno dobra kupovina.

Image


Image
Post Reply