scheppach popravka

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Milan755
Šegrt
Posts: 48
Joined: 07 Apr 2020 17:13
Location: Beograd

scheppach popravka

Post by Milan755 »

Pozdrav
Da li neko zna u Beogradu da neko popravlja Scheppach diht abrihtere ili slicne hobi marke. Na ovoj mi je izgleda otisao lezaj ili nesto slicno, pa ako neko ima neki savet..Hvala!
User avatar
sizif
Šegrt
Posts: 34
Joined: 19 Oct 2007 14:24
Location: beograd

Post by sizif »

Konkretno za Scheppach ne znam -to je samo jedna od kineskih varijanti alata ali ovi ljudi vrlo uspesno popravljaju sve moguce elektricne alate:
PROFESIONAL
Elektro servisi Beograd

Adresa: Dositejeva 46
Telefon: 011/2187-402
E-mail: office@profesionalservis.com
Website: www.profesionalservis.com
Da li trenutno rade ne znam - 65+ trenutno u kucnoj robiji
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Majstor koji sam ne zna popraviti svoje strojeve ne bi se trebao baviti tim zanatom. Dvadeset i pet godina iskustva u stolariji, sve sam strojeve popravio ili napravio sam. Pljujte sada, ali sam u pravu.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Zasto bi te neko pljuvao. Generalno ce vecina da se slozi sa tobom, slazem sei ja, ali ima i onih koji nemaju alate potrebne za poravku, a i to dodatnom kosta. Pogotovu amateri. Ja recimo ne cackam elektroniku, ali mehanika mi nije problem.
User avatar
Milan755
Šegrt
Posts: 48
Joined: 07 Apr 2020 17:13
Location: Beograd

Post by Milan755 »

Ja radim bravariju uglavnom, nisam stolar, tek ponesto malo uradim..Najvise bih voleo da je sam popravim, ali se plasim da krenem da skidam delove, bojim se da necu znati da ih vratim...A ne poznajem nijednog stolara.
Meni zvuci kao da je otisao neki lezaj na onoj osovini.
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

Ako se bojiš zaboravnosti, telefon u ruke i slikal svki korak rasturanja mašine.
Sklapanje ide obrnutim redom :D.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Postoji tu jedan drugi problem. Kod tih hobi masina je mnogo toga reseno tako da je popravka teska i serviseru, posto ne trpi nista na silu. Recimo izbijanje lezajeva, koje moze da se uradi cekicem na normalnoj masini, ovde zahteva titranje.
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

Ti alati i nisu predviđeni da se popravljaju, sklopovi su tako i toliko dimenzionisani da izdrže povremene kraće manje zahtevne cikluse. Kada se pokvare, u smeće, radni sat servisera i cena kvalitetnije zamenske komponente (recimo ležaja) obesmišljava tu intervenciju. Ne bi me čudilo da se uskoro prestane sa korišćenjem šafova u sklapanju već da se ceo uređaj u monataži jednostavno zalepi ili zalije u jednu celinu.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Ima takvih alata ...lezaj u kucistu zalepljen....poklopac punktovan....ali i to moze da se oporavi ako si uporan😬
Te stvari uglavnom ljudi popravljaju sami sebi
Ako je alat kineski, iole ozbiljan servis ne zeli da popravlja stvar za koju ne moze da garantuje ni dan
Za mene nije problem sto jeftin alat ne traje dugo(brzo se kvari) nego sto ne valja ni kad je nov ...ne izbalansiran trese skace
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

BILJEŽNIK wrote:Majstor koji sam ne zna popraviti svoje strojeve ne bi se trebao baviti tim zanatom. Dvadeset i pet godina iskustva u stolariji, sve sam strojeve popravio ili napravio sam. Pljujte sada, ali sam u pravu.
Ima ljudi koji imaju toliko posla da im popravljanje strojeva oduzima vrijeme za koje mogu napraviti svoj posao i zaraditi za popravak ili više.

Naravno da ne mislim na extrem da za promjenu žarulje zoveš električara aii trebali bi se s i više držati svoje djelatnosti i to naplaćivati i od toga plaćati ostale potrebne usluge.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Potpuno se slazem sa tobom, ako ti je to posao od koga zivis.
Ako ti je to hobi, to potpuno menja pricu
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Milan755 wrote:Ja radim bravariju uglavnom, nisam stolar, tek ponesto malo uradim..Najvise bih voleo da je sam popravim, ali se plasim da krenem da skidam delove, bojim se da necu znati da ih vratim...A ne poznajem nijednog stolara.
Meni zvuci kao da je otisao neki lezaj na onoj osovini.
Popravka masina i nije posao stolara, vec masinbravara :)
Stolari se samo dosta dobro snalaze, kao i recimo metalci (strugari, glodaci...)

Nadji prvo na netu eksplodirani crtez te masinice, prouci kako seta ide, sto rece neko, slikaj pri rastavljanju...
Sve sto nisi bas siguran da mora silom, nemoj silom, uglavnom vecina toga izadje lagano kada ides pravim redosledom.
Najverovatnije su ti samo otisli lezajevi, sto uglavnom nije preterano komplikovano zameniti.

"Lepljeni" lezajevi, nisu nista neuopbicajeno, pogotovu u produkciji takvih malih masina. Mnogo je jeftinije i jednostavnije, a ne utice na kvalitet (koliko god ta rec bila upitna, kod takvih masina), napraviti dosed sa vecom tolerancijom, i dodati loctite 648 nego busiti dosede na ekstra preciznu meru.
To je jos izrazenije kod remonta.
User avatar
Milan755
Šegrt
Posts: 48
Joined: 07 Apr 2020 17:13
Location: Beograd

Post by Milan755 »

Nasao semu masine na internetu, ali sad ne mogu da skinem kais da dodjem do srafova...muke!
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Slika govori vise od hiljadu reci....
Aj uslikaj
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Daj link za tu semu pa da vidimo kako to ide.
Verovatno se popusti motor na nosacu, da bi otpustio kais
Post Reply