scheppach popravka

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Goshke
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 16 Mar 2019 09:40
Location: Beograd

Post by Goshke »

Ja sam potpuno ispravan kao nov u fabrickoj kutiji sa svim delovima prodao za 160e. Stavio na oglase i posle 3 minuta zvao covek i kupio.

Igracka jeste, ali radi. Ja sam prodao dok radi, mada imao sam srecu da sam kupio kity bukvalno posle 15 dana od kupovine tog kineza, pa ga nisam ni koristio.

Ali moje misljenje je da to ne vredi 100e. MAx 70e. Kaiseve msm da mozes da kupis ovde, izmeris i porucis sa nekog od par sajtova u srboji koji to valjaju...
User avatar
Milan755
Šegrt
Posts: 48
Joined: 07 Apr 2020 17:13
Location: Beograd

Post by Milan755 »

leruman wrote:Prosle nedelje sam nasao na onoj pijaci 15 u Smederevskoj palanci verovatno isti model koji ima kolega @Milan775.

Na zalost on je bio neispravan, pa ga nisam kupio. Koliko sam mogao da vidim , njemu je isto otisao lezaj i to bas mislim isti kao i ovoj prici. Tako da mislim da ce taj lezaj moci da se popravi.

Problem je sto su oba kaisa za pogon nozeva i vucnih valjaka ostecena. Mogu li ti kaisevi da se kupe kod nas ili moraju da se narucuju iz inostranstva.

Mislim da bih mogao da ga kupim za 100 eura u tom stanju kakvo je sad. Vredi li dati taj novac za njega? Plus naravno cena popravke.

U procesu sam popravke znatnog veceg diht/abrihtera ali on nece da bude skoro popravljen, a i prevelik ce biti da ga palim za svaki mali projekat. Ovaj manji bi bio koristan za obradu nekih manjih gredica, tipa do max 80 x 40 mm, za neke moje projekte.
Ja sam onaj moj platio 180 i to polovan! Sam lezaj je kostao oko 400 din, cini mi se, a menjanje je za nekog ko zna to da uradi, bukvalno 15 min. Ja sam posle nekoliko dana kukanja po forumu uspeo sam da zamenim, znaci nije tesko.
Tezak amaterski alat, kao i sve za te pare, ali meni zavrsava sitne stvari..
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Post by leruman »

Slazem se da u principu on ne vredi 100 eura ali su sad na toj pijaci digli cene jer niko ne donosi robu preko grane.

Potpuno sam svestan da bilo sta teze ne moze da se obradi na toj masini, mislim da je neko tako nesto i pokusao i da je time spalio lezaj i pokidao kablove. Al za neke sitne stvari bice ok da zavrsi posao.
Last edited by leruman on 24 Jun 2020 13:01, edited 1 time in total.
Post Reply