Zvucna izolacija CNC - masine

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
3Dsoba
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 15 Jul 2019 11:07
Location: Podgorica

Zvucna izolacija CNC - masine

Post by 3Dsoba »

Drustvo,

Nabavio sam CNC 1313 sa 2.4 KW obradnim motorom i 3KW dust kolektorom (relevantno radi pitanja) - masina je za drvo naravno

E sad, nasao sam sjajan poslovni prostor u kojem bih je smjestio - sjajan iz razloga sto je skoro pa u gradu lokacija je sjajna itd itd...ali problem mi je sto se nalazi u suterenu zgrade a iznad su stanovi
E sad... Koliko sam ja uspio da istrazim ona je dok radi glasna oko 90 dB - sto je jako glasno posebno za stambeni objekat ... e sad jedan tip koji se bavi gradjevinom mi garantuje da on moze to zvucno izolovati - napravili bi smo enclousure oko same masine - gipsanim tablama, nekom specijalnom vunom koja apsorbuje zvuk itd... i dodali bi smo jos kornete od jaja po zidovima (sto sam vidio da rade u muzickim studijima)....

E sad posto sam ja malo skeptican u mogucnosti izolacije volio bih ako bi ste mi mogli pomoci vasim misljenjem i vasim iskustvima ako ih imate?! Hvala lijepo unaprijed :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ono sto vidm kao problem je napraviti zvucnu izolaciju a da imas i ventilaciju, posto ta dva motora plus svu onu elektroniku, treba nesto i da hladi.
Post Reply