OŠTRILICA KRUŽNIH TESTERA (vidija)

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
LakiBaki
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 02 Sep 2019 21:14
Location: Pancevo

OŠTRILICA KRUŽNIH TESTERA (vidija)

Post by LakiBaki »

Otvorio bih ovu temu jer verujem da mnogi nasi clanovi imaju problem gde pravilno naostriti kruznu testeru sa ili bez vidije noza.
Ako nije problem neka se ukljuce majstori kiji imaju iskistva sa ovom temom.

Dali vredi kupiti ovakvu ostrilicu: " OÅ TRILICA KRUŽNIH TESTERA (vidija) MN-11 "? Proizvodjac je NOVATOR

Njene karakteristike :

1. Prečnik testere 90-180; 180-500 mm
2. Podela zuba od 0–50-100 mm
3. Oštrenje grudnog ugla (A) -60-350
4. Oštrenje leđnog ugla (B) 00-350
5. Oštrenje bočnih uglova (C) 00-450
6. Motor 1-0,37 KW/2800 o/min
7. Nazivni napon 380 V
8. Dimenzije 550x430x800 mm
9. Težina 42 kg

Ili razmisljati o ovakvim ostrilicima: "OÅ TRAČ RAZNIH LISTOVA BT-SH 90/350" EINHELL i Holzmann Model MTY8-70.
User avatar
LakiBaki
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 02 Sep 2019 21:14
Location: Pancevo

Post by LakiBaki »

Svaka cast za toliki pregled teme jos kad bi se javili clanovi sa iskustvom i dobrim savetom bilo bi super.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Paa kad bi to bilo toliko dobro ,niko od nas ne bi nosio alat kod ostraca :)

Vidi ovu ostrilicu(mi koji se bavimo profesionalno),nosimo kod njih na ostrenje

https://www.vollmer-group.com/fileadmin ... _04_05.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=t9RHXzC6k08
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
LakiBaki
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 02 Sep 2019 21:14
Location: Pancevo

Post by LakiBaki »

Mislim da ostrenje testera i ostalog stolarskog alata nije neki problem pogotovu ako si navikao da radis sa malim tolerancijama ( stoti deo milimetra ). Najgore je sto vise nemamo ostraca pa se dovijamo kako znamo i umemo. Nego gledam dali ima sanse da se uklopim u 500 evra za solidnu ostrilicu. Nemora biti automatska, vazno mi je da je utegnuta i precizna. Kad podesis odredjeni ugao tako mora biti i prilikom ostrenja poslednjeg zuba...
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

A ostraca puna Srbija, nije to tako jednostavno, da jeste nebi smo svi placali ostrenje....
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

sa takvom kung fu ostrilicom ces ostriti cesce jer ce biti ne jednako naostreni pa ces umesto 20 ciklusa ostrenja imati 15 :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
LakiBaki
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 02 Sep 2019 21:14
Location: Pancevo

Post by LakiBaki »

Hvala na savetima jer ste upravu. Nije problem skapirati kako se ostre testere ako se zeli i ozbiljno krene sa tim poslom. Ali meni koji u godinu dana isecem cetvtinu kubika a mozda i manje, isplativije je kupiti novu testeru.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Tebi koji istupis onda ako kazes da tolko seces jednu testeru u dve godine isplati se je spakovati i brzom postom poslati pa da ti naostrenu vrate... Bacanje para je za ostrilicu, znanje nikad nije na bacanje :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Imas firmu iz B. Topole koja jednom nedeljno prodje kroz Pancevo i okolinu, pokupi alate i sledece nedelje ti vrati naostreno. Neki se "kunu" u njih, neki ih i pljuju ali su sigurno mnogo bolji od rezultata koje bi imao sa tim ostrilicama od par stotina eura
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

maricaiivica wrote:Imas firmu iz B. Topole koja jednom nedeljno prodje kroz Pancevo i okolinu, pokupi alate i sledece nedelje ti vrati naostreno. Neki se "kunu" u njih, neki ih i pljuju ali su sigurno mnogo bolji od rezultata koje bi imao sa tim ostrilicama od par stotina eura
I komercijalista iz Gatech-a dolazi jednom nedeljno.
Post Reply