OStrenje nozeva za abrihter

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Goshke
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 16 Mar 2019 09:40
Location: Beograd

OStrenje nozeva za abrihter

Post by Goshke »

Uzeo sam mali kity diht/abrihter, nozevi su tupi i jedan ima malo ostecenje pa bi trebalo to dobro da se skine sto ja nisam siguran da bih odradio kako treba.

Tako da je moje pitanje, imate li preporuku nekoga u beogradu ko ostri nozeve? I koje su cene ostrenja, da li se vise isplati kupiti nove ili ostriti?
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

Možeš i sam da probaš, nije teško. Npr.:
https://www.youtube.com/watch?v=GGmaP6aB85Q
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
User avatar
Goshke
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 16 Mar 2019 09:40
Location: Beograd

Post by Goshke »

Naostrio kod gavre, super zadovoljan. Eto ako nekome treba a ne zna gde, dva noza po 20cm, plus dve blanje oko 700 din.

Takodje i kruznu testeru mi naostrio, zamenio dve ostecene vidije (nisam znao da se to menja), posto je testera bila skuplja pa mi je rekao da je steta baciti je da se sve to sredjuje lagano. I tracnu sam naostrio, tako da sad sve klizi kao novo :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sto blanje ostris kod nekoga? Njih moras da naucis da ostris sam, a ostrenje kod bilo koga usluznog brzo zavrsi karijeru secivima.
User avatar
Goshke
Precizni šegrt
Posts: 71
Joined: 16 Mar 2019 09:40
Location: Beograd

Post by Goshke »

Hej, tek sad sam usao na forum pa da odg.

Hvala na savetu, ucim se naravno sam sve ostrim sobzirom da drvo radim samo kao hobi, nemam ni potrebu za ostrenjem svakih par dana.

Imao sam neki stari stanley kojem je noz bio dobro pod uglom, sredjivao sam je kompletno, pa sam to odneo da mi izravnja da bude pod 90 stepeni jer me iskreno mrzelo da gulim to dva sata.

Ostalo sve ostrim sam naravno :) Odnosno, doostravam samo ne dopustam bas da mi se tupe blanje jer obicno posle njih ne koristim smirglu, tj sa njima radim zavrsnu obradu. Jeste malo pipavo, ali meni nista drugo ne izgleda tako lepo nego kad izvucem blanjom kako treba :)
Post Reply