modelarska testera

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lici ovako sa slika da su te biksne odradile svoje.

Mrjle, ako su samo mrlje, a nisu neravne (recimo pod noktom, ne osecas da zapinje), nisu problem.

Uzmi fini skotch brite. Prodji i biksne i osovinicu njime. Dobro ocisti (moze WD-om), ne sme da bude ni trunke djubreta, ukolni tragove WD-a.
Ubaci osovinicu "na suvo" i vidi jel ima lufta.
Ako je luft mali (ali bas mali, tipa par stotih), onda mozes sa uljem.
Ako je veliki, morace mast za sada, dok ne zamenis biksne.
Podmazi "domacinski", bolje da ima viska ulja/masti, nego da nema dovoljno.

Stezes dok se ne izgubi aksijalni luft, ali ne sme da bude stegnuto da se tesko okrece. Mora da "klizi". To je jako malo zatezanja/odtezanja, treba se malo izvezbati.

Iskreno... ne isplati se rizikovati sa ovom napascu... a nije neka frka, nece testera nikud da pobegne :)
Sacekaj, pa recimo tamo iduceg vikenda da se vidimo i to dovedemo u red.
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Post by Alvi »

Sad mi je već žao što nisam uzeo jednog očuvanog Proksona oko koga ne bih imao ništa da čačkam, ali kad sam čitao malo o ovoj Delti, pa kažu ostala mi od ćaleta, od dede, i dalje je ponekad koristim, gotovo, kupljeno.

Mislim da nisu samo mrlje na osovini, oseća se sve to pod prstom. Sve su na istoj strani čini mi se, pa pretpostavljam da je to na mestu gde se najviše habalo, jer u centru se ruke jedva i pomeraju, po par milimetara. Teško mi je ovako da ocenim rukom kako se kreću, jer je donja zakačena na motor, a gornja za donju, morao bih praktično celu mašinu da rasturim. Za sad sam dirao samo ono što piše u uputstvu. Ставићу маст кад је будем опет чачкао
Skotch brite, jesu li to kao neke abrazivne krpice? јмам тренутно само водену шмиглу 2000, 3000...

Važi, hvala, dogovorićemo se ako ne budeš imao druga posla :)
Last edited by Alvi on 05 Dec 2020 20:13, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jeste, ono sto izgleda kao gruba strana kuhinjskog sundera.
Imas u onoj novoj farbari, sto drzi auto program, sa leve strane glavne ulice, izmedju Jugopetrolove pumpe i Ambara.
Uzmi nesto tipa 2000-2500.
Smirgla je malo nezgodna za zatvorenu rupu, ne mozes lepo da dobacis do dna. Ovo mozes da "zguzvas" unutra i onda okreces.
Post Reply