Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

BR u pravu si sve slazem se. Rekao sam vec volio bih uzeti onu makitinu glodalicu kod nas je ona cca 400eura i ugradii je u stol pa probati uraditi nesto ozbiljnije. Nazalost, nema se sredstava, ja sam stvarno sav alat uzeo da sa njim radim i da sluzi koliko moze. Kupovina profi alata komad po komad dovelo bi me do bankrota, dosta mi je sirok spektar zanimanja u stolariju mislim onako uci koliko mi je potrebno za izradu pcelarske opreme, naravno ako u medjuvremenu ne izgubim prste. Mislim da je ipak razlika lidla i ovih drugih prevaranata sto oni daju garanciju i do 3 godine na alat, a dok oni koriste tvoje novce ti koristis njihov alat. Usudio bih se reci da ova glodalica meni moze uradii sve potrebne utore koje ne budem radio cirkularom (npr od 5 do 8 mm sirine). Ako to sve bude islo, sakriću se od žene i kupiti makitu nekako... Pa kad se patim sa onim gude cirkularom, mogu i sa ovim malim frezerom nije on toliko ni crn koliko izgleda...
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Yaki - Nekoliko puta godišnje tračnu šlajfaricu koristi neko ko ima kvalitetan alat, ostali je koriste mnogo češće. A po tvojim postovima pretpostavljam da si jedan iz druge grupe.
Nije da kudim tvoje izbore, i ja sam pristalica kupovine jeftinijeg alata gdje god da se isplati, samo ti govorim da se tračna može koristiti za dosta toga.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Br razmisljao sam da prodam jednu srafilicu i kupim komplet alata al izgleda nista od toga.
Nije zbog tuce u lidlu, mogu ja to bez problema.
Cetvrtak je problem, ja sredom svracam u prodavnicu.
I sad razmisljam kakav sam baksuz. Ni dan kupovine alata nisam izabrao kako treba
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

yaki wrote:Evo je već u oglasima plaćena 4000 RSD prodaje se za 60e, koliko ljudi je prati sigurno će se i prodati po toj ceni :)

[url]https://i.postimg.cc/zDg5jtCJ/Untitled.png[/url]
Pa valjda mora da se plati i utrkivanje sa pilicarima.

A to sto ce da se proda, dok ima ovaca, bice i vune.
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

Izašao novi katalog, interesantan ovaj čekić, 4600 RSD

Image
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Yaki ne vidim dobro koji je model, ako je ona od 1050w uzimaj odmah provjereno dobra. Ima dobru udarnu snagu, busi beton kao sir i izdrzljiva je.
Image
Jos jedna igracka iz lidla koju sam davno kupio, naradila se posla i jos ce. Sa njom mi djeca prebruse nastavke prije farbanja i tako neke sitnije poslove do nabavke tracne slajferice dobra i ova☺
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

Ma imam ja zelenog Boscha 20 godina, Kome ga sve nisam pozajmljivao dobro je živ, ovo ću da preporučim kolegama na poslu da mi više ne žicaju ovu moju bušilicu.
Prošli put balvan naišo na armaturu, tukao i tukao dak burgiju nije skroz izravnao na vrhu. :forbannad:
Last edited by yaki on 14 Jan 2019 17:29, edited 1 time in total.
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Imam i ja bosch stari onaj 26tica poznata. Sa njim se malo sta moze poredit ovo sve je druga liga.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Ja sam dobio onu Parkside Lisicarku testeru na poklon ,bas iz nemackog lidla. Njom rasturam palete i tako kad trebam nesto grubo da presecem. Imam je vec 3-4 godine i nisam imao problema sa njom
User avatar
belushi
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Dec 2007 19:16
Location: Sremska Mitrovica

Post by belushi »

Ja se plasim ovog alata, pogotovo freze sa toliko obrtaja a plastika i spialter. Stege ili rucni alat su o.k. za cenu u Lidlu ali elektricni ne, koliko god da kosta.
Sada, po oglasima ima jako puno kvalitetnog, profesionalnog alata, polovnog ili gotovo novog za pola cene i uvek bi se pre odlucio za ovu varijantu iako je na nevidjeno i nema nikakvu garanciju samo kad steknem poverenje u prodavca. Ljudi dobijaju alat iz inostranstva i ozbiljno se bave prodajom sto govori veliki broj pozitivnih ocena. Prodavcu se ne isplati da bilo koga prevari jer onda nema vise prodaje.
Nemam nameru da bilo koga reklamiram vec uporedjujem sa prodajom elektricnog alata u lidlu.
Nedavno sam na oglas kupio GWS 10,8-76 V EC, potpuno novu za 80e a zvanicna cena je oko 20.000. Ovo je za mene dobra kupovina.
Na primer Bosch GSB 18V-LI solo 2016. godiste kosta 55e pa uporedite nju i ovu Parkside iako je bez baterije.
Normalno, pre kupovine polovnog alata treba dobro proceniti prodavca i alat koliko je to moguce.
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Kolega, parkside aku busilice su vrh sto se tice kvalitete vjeruj mi. Uzmi jednu pa probaj i reci misljenje. Takodjer svi koji imaju namjeru dobru akubusulicu za male pare ove parkside od 20 volti su ekstra. Ne znam za te bosch sto govoris ja po nasim oglasima vidjam svaka druga da je kopija boscha i makite treba pripaziti. Ne znam koliko dobra mora biti aku busilica da bude superiorna u odnosu na ovu moju? Danas sam se bas naradio posla sa njom, baterija joj traje to je strava koliko, brzim punjacem se opet napuni za sat vremena. Za ostali alat se slazem, pogoovo za glodalice tu bih i ja volio imati dobru i pouzdanu masinu.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

https://youtu.be/7hRKtOnK-0M

inace dosta toga bosch radi za parkside ili kinezi za jedne i druge kako god.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Zvone jel stvarno tolko dobra srafilica? Dal uopste postoji bolja od nje?
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Kolega, nema bolje od parkside ☺☺
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ok. Prodacu jednu i kupiti komplet llidlovog alata po tvom ubedjenju. Ako se pokaze Ekstra alatom onda prodajem sav dosadasnji alat. Verujem ti jer pišeš sa toliko iskrenosti. Podsećaš me na mene u prošlom veku. Tad sam kupio prvi auto (Reno 11) I verovao sam da je najbolji na svetu
Nego posavetuj me šta da radim sa Tim alatom ako se ne pokaze ekstra.
P.S. već tražim avionsku kartu do tamo jer ovde nema lidla
Last edited by daleko on 14 Jan 2019 22:57, edited 1 time in total.
Post Reply