Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by LepoJeBitiFin »

Kupujem čim se pojavi kod nas
https://youtu.be/zXulDp9QCuc
Treba mi za neka brza i ne baš precizna sklapanja
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by drBouz »

*ako se ipak z... pa kupite alat iz lidla, probajte da ga probate malo vise od pukog uklj/isklj, a za slucaj da ga upste i kupujete da biste ga koristili za ono za sta je on namenjen, a to je povremeni, neprecizni hobi rad :) - u toku prvih 30 dana.
Kupih nedavno ubodnu baterijsku testeru, fazon ista je baterija kao za srafilicu ili busilicu, koja mi zaista odlicno sluzi za da mesim hleb (stavi se ona spirala od miksera jedna za testo, i ud'ri :) -bez zezanja je dobra za to). I nista, doneo kuci, ukljucio - radi. I pre par dana kao idem do ortaka neke stapiche da naseckam, i kao aj' ponecu testericu da se ne zezam rucnom, a i ima finiji rez od rucne, -zabodem bateriju, i kao aj' da vidim jel' radi, iako baterija pokazuje da je puna - i lepo se vratilo zaglavi u najdonjoj poziciji. i sad, aj' kao, nije problem, umem to sigurno sam da resim za 10 minuta, ali avaj, krenem ja dakle sutradan, fazon, aj' navraticu do radnje i uzecu drugu, posto verovatno imaju jos u policama - hop - ne moze. -ako reklamaciju podnesete u toku 30 dana od dana kupovine, odma na licu mesta resavate - 'ocete zemenu, ili, ako nema - onda dobijete lovu nazad. ako je vise od 30 (meni je bilo tipa 35), onda morate da napisete tamo zahtev koji oni posalju vec nekom u svojoj firmi, pa ce da vam odgovore, pa su meni danas odgovorili sms-om da je moja reklamacija primljena (u utorak sam bio u pola 9 izjutra). I sad jos treba da sacekam sta ce da mi kazu.
Ukratko, ubacite alat malo u rad u tih prvih 30 dana, cisto da se ne smarate posle da nemate ni jare ni pare, t.j. da ih cekate (i ne odradite to sto ste naumili).
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by drBouz »

Update: poslali su mi skroz novu (ja sam njima poslao spakovano u karton, skapirao sam da ce oni meni da vrate isto tako - medjutim poslali su sa sve kofercicem). Ova koju su poslali eto radi, samo sto nije stopalo/testerica (ne znam kako se zove taj donji deo koji klizi po obratku) pod 90 stepeni - al' moze da se zapravo podesi, samo je kinez bio lenj, i poluga za fiksiranje stopala i promenu ugla rezanja je od vibracija se otkopcala tokom secenja necega :) (na onoj prvoj, bilo je da je potreban hulk da je otvori/oslobodi). -I to se dotegne srafcicem sa donje strane i kao ajde. -mada dakle ako neki ekonomista u penziji zakljuci da ce da se zeza po vikendici, a i vol'o bi da mu je prav ugao od 90 stepeni, al' nije vican tim nekim akcijama, nego ocekuje dakle da nov predmet radi svoju namenu - moze biti neprijatno iznenadjen (i promeniti jedno pet komada dok eventualno ne ubode neku koja je makar u startu dobro nastelovana).
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by drBouz »

Kupih juce mali speed square trougao za 600 kinti. Koliko vidim, na tom koji sam kupio, vinkla mu je u principu u vinklu.
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by mbole »

Drugar pazario na pijaci mikrometar iz parkica, za svih 100 kinti, pa me zamolio da mi nastelujem nulu posto nema alatic...
Jedina nevolja.. ne vredi ni toliko :(

Na prvi pogled, mikrometar ko mikrometar, mali (sto je zgodno za neke situacije), podela je sasvim pristojno naneta, cegrtaljka radi dosta glatko...
Naravno nema karbidne vrhove, al to nije ni ocekivano u ovom rangu cene.
Mikrometar.jpg
Ali na drugi pogled.. smaknuti nakovanj i merna sipkica...
smaknuto.jpg
Pogled ka svetlu otkriva zazor u donjem delu (ovo je uzasno tesko uslikati iz ruke, a mrzelo me da montiram celu skalameriju, uzivo je taj zazor primetniji)
zazor.jpg
Kada se na tom donjem delu meri spijun 0.05mm, mikrometar pokazuje oko 0.02-0.03, sto ce reci da je taj zazor barem 0.02
spijun-05.jpg
A mikrometar koji masi od dve stote do nista, u zavisnosti kako si ga naslonio na ono sto meris je jednostavno neupotrebljiv.

Mnogi ce reci.. ih cepidlacis, dve stote.. sto je to bitno...
Naravno da za ogromnu vecinu stvari nije bitno, al kad nije bitno, to ne meris mikrometrom. Mada ima nekih koji su ... :)

Kad meris mikrometrom, to znaci da ti treba mera koja je tacna barem u jednu stotu.

Sve u svemu... zaobici...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by maricaiivica »

Ali to znaci da bi uz taj spijun mogao poturiti jos 100 dinara i dobio bi precizniju alatku :D
Sa druge strane, tvoji spijuni su praceni 4800 dinara. Pa sta ti mislis? Uzmi one od 100 i sve ce biti u nulu :D
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by mbole »

Zavisi u kom delu poturis tih 100 kinti :)
Ako poturis gore.. dobijes jos vecu gresku.
Ako poturis dole, greska moz i da se smanji.

E sad.. gore bi mozda i mogao da prodjes ako poturis 500E, al onda je jeftinije kupiti pristojan mikrometar :)
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by Zuba1970 »

https://www.lidl.rs/p/efikasni-radovi-u ... eva/p52101

Vredi li ovo kupiti? Mada ja vec imam set ovih krstastih delova.
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by Zuba1970 »

Naravno prodato kada ja u subotu gledam da kupim. Moracu da pratim akcije cetvrkom kao i ostali.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by BR »

Zuba1970 wrote: 17 Sep 2022 09:28 https://www.lidl.rs/p/efikasni-radovi-u ... eva/p52101

Vredi li ovo kupiti? Mada ja vec imam set ovih krstastih delova.
Vredi, ako volis da se zabavljas menjanjem zavrtnjeva sa obaznulom glavom. Sa ovim setom toga nece nedostajati.
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by Zuba1970 »

Prodato i onako ga nije bilo. Hvala u svakom slucaju.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by Dule »

Cuj mikrometar pa Meri u stotu,svasta
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by Zuba1970 »

Vredi li se "laktati" od sabajle sa preprodavcima u četvrtak za ovu ubodnu testeru?

https://www.lidl.rs/p/popravke-i-radovi ... -d3/p53146
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by maricaiivica »

Ja sam misljenja da ubodnu treba kupiti jednom.
Sitnice i proste alatke su ok za reskirati, ovo ne.
Ubodna ima vodjice platne koje i na skupljim modelima umeju biti problematicne veoma brzo
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Post by Zuba1970 »

Hvala ti na savetu.
Post Reply