Alat iz Lidla - Parkside i ostalo, iskustva

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ili dodji do telefona Saše u Ns . I pitaj ga da ti doveze neki ruske proizvodnje. Ima ih od 30 do 60 evra i bolji su sigurno od togo lindovag, enhela.....
Rusi barem ne žale gvoždje kad nešto prave
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nego meni uopste nije jasno zasto bi dao 14000 dinara da bi sekao na pola daske od palete? I to sa obrazlozenjem nedostatka novca.

Za 3000 dinara mozes da kupis vise nego upotrebljivu Bahco testeru, koja moze da se ostri. I da jednako uspesno i precizno sa njom seces daske od palete, sticuci dodatna znanja. Em ces nauciti kako se radi sa testerom, em ces posle nekog vremena nauciti kako i da naostris tu testeru.

Toliko sto se stednje para kao izgovora za kupivinu ovog s****a.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

daleko wrote:Ili dodji do telefona Saše u Ns . I pitaj ga da ti doveze neki ruske proizvodnje. Ima ih od 30 do 60 evra i bolji su sigurno od togo lindovag, enhela.....
Rusi barem ne žale gvoždje kad nešto prave
Ovo ( boldovano) me podseti na jednu pricu (a ti ces sigurno znati da li je istinita )

Naime , jedan od kolega ( elektricar ) na poslu je tvrdio da u rusiji kad montiraju ( prave profile ) za dalekovode ne koriste metal

iste i sl debljine kao mi ( i ostali svet ) vec duplo deblji . Oni kaze ne cinkuju , farbaju niti na bilo koji nacin zasticuju metalne povrsine

od rdje , jednostavno su izracunali da im je jeftinije da stave deblje ploce ( jer i onako imaju jeftine sirovine ) pa rdja nek vremenom

nagriza koliko hoce opet ce dugo trajati :forvonad:
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto bi reko Mujo... Jes dobra Fata, al dva put je dva put :)

Yaki, nisu to povremene ponude. Na KP i slicnim non stop imas toga.
I u velikom broju slucajeva radi se ustvari o firmama, koje rade "malo ispod zita", to jest treba im kesa.

Za ova dva koje smo postavili ja i daleko, 99% je da se radi o firmi.
Snaga za to... ne vidim da je presudna.
OK, imaju nesto manji kapacitet reza, ali za ovo sto si naveo, vise nego dovoljno.

Da se razumemo, imam i ja jedan womax ili tako nekog kineza, koji je kupljen namenski za jedan posao (odradio, isplatio se, ostao dzabe), i koji sada sluzi upravo u takve svrhe. Nisam ga upotrebio bas dugo, stoji kod drugara u garazi.
Neprecizan je da boli (jos je koliko se secam jednom geknuo sa stola...), al i to je vise nego dovoljno da odsece kanalicu, letvu, laminat...

BR
Lepo je sto se mi zanimamo rucnim alatom, al gomila ljudi jednostavno ne zeli tako da se igra.
Neko hoce da jednostavno odradi neki posao. Sto lakse i sto brze, u z zadovoljavajuci rezultat... nije mu ovo hobi i zanimacija ko nama, ili jeste al ima drugaciji pristup.
Pala je i meni napamet, al covek je pomenuo i laminat, a on bas i nije za rucnu testeru.
User avatar
rade031
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 21 Apr 2011 18:09
Location: Uzice

Post by rade031 »

Moram da pohvalim ručni alat iz Lidla, evo i zašto. Pre par nedelja kolega je kupio imbus ključeve i doneo ih u firmu na mehaničko ispitivanje kvaliteta: tvrdoća, žilavost, savijanje... Verovali ili ne rezultati su bolji od Uniora koji je 5 puta skuplji... Nakon toga smo svi otrčali da ih kupimo.
User avatar
elektrolog
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 230
Joined: 15 Sep 2015 15:37
Location: Beograd Voždovac

Post by elektrolog »

Koji su inbusi? Možda neka slika?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja kupio komplet torks kljuceva. Izgubio ih naredne nedelje :D
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja o Unioru ni ne pomišljam odkad sam čuo da se u njihovoj fabrici koristi drugi alat.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nije ni Unior sto je nekad bio.
Garnitura LSI gedora iz 1984, je cela i dan danas (osim pak komada koji su "dobili noge"). A naradila se, i to ozbiljnog posla (automehanicarskog).
Kljucevi kupljeni u isto vreme, takodje LSI, i delja u savrsenom stanju (naravno i tu fali nekoliko komada).
Mislim da jos negde imam i par srafcigera iz te ture.

Male papagajke kupljene pre 5-6 godina u Merkuru, ni za k... zveknule nakon prvog ozbiljnijeg stezanja.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Imam kištru sa kompletnim alatom (gedore, šrafcigeri,ključevi....) pastorino sa početka devedesetih. Preporucujem svima ako fabrika još uvek postoji. Poslednji put sam video u prodaji pre desetak godina. Promenili boju u plavu.moj alat je Zeleni
User avatar
rade031
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 21 Apr 2011 18:09
Location: Uzice

Post by rade031 »

elektrolog wrote:Koji su inbusi? Možda neka slika?
Image
Powerfix ručni alat iz Lidla.
Pored imbusa kupio sam jednoručne stege, šrafcigere, testere, burgije... svašta nešto, veoma sam zadovoljan. Burgije sam probao na 3mm debelom hromu, 10ak rupa kao kroz sir, burgija se nije ni ogrebala. Sve to jako jeftino, nije da reklamiram ali Powerfix je odličan 'hobi' ručni alat.
User avatar
rade031
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 21 Apr 2011 18:09
Location: Uzice

Post by rade031 »

Image Image
Za nove treba izdvojiti 399.99 dinara dok se polovni ali kao novi mogu naći za samo 20€ 😁👏
Jedan polovan set vredi kao šest novih...
Last edited by rade031 on 26 Feb 2019 11:06, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To sto se na KPOT tj, Kradem Preporadajem Ovce Trazim pojavio neki alat po odreddjenoj ceni, nije nikakvo merilo kvaliteta.

Generalno, jeftin inbus je skupa naprava. Poprilicno kosta kada zbog njega oblazne sraf na kriticnom mestu, pa ili izgubis pola dana vadeci, ili obijas pragove masinskih radionica dok ne rese problem.
User avatar
rade031
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 21 Apr 2011 18:09
Location: Uzice

Post by rade031 »

BR wrote:To sto se na KPOT tj, Kradem Preporadajem Ovce Trazim pojavio neki alat po odreddjenoj ceni, nije nikakvo merilo kvaliteta.
Vrati se par poruka unazad i videćeš merilo kvaliteta !
To što sam uporedio cene nije merilo kvaliteta imbusa već merilo bezobrazluka prodavca na KP.
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Post by yaki »

xx
Last edited by yaki on 26 Feb 2019 21:24, edited 1 time in total.
Post Reply