Nova pila

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Å irina reza koji bi napravio bi bio 2,5 cm iz drveta koji je širok nekih 11,5 cm. Najvažnije prilikom ovog postupka su ovi bijeli komadi koji izjednačavaju visina materijala koji se pili sa ovim komadom sa lijeve strane koji održava pravi kut.
Problem je kad se mijenja debljina materijala jer moram imati nove komade koji izjednacavaju visinu, ali eto to je tako. Posto imam samo rucni cirkular ovo mi je jedini nacin. Posto ne radim puno tog ovaj nacin za sada zadovoljava moje potrebe.

Image

Image

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da... na tako neke trikove sam i mislio, la ko sto sam kazes, prilicno je nezgodno.

@BR
Sta je pola miliona na 741, osim ako si ti u tih pola :)
Mada... nista ja njma ne verujem cim pomenu E od ekologija. To je postala takva masina za isterivanje para da nije normalno.
Skoro smo nesto racunali... firmu skuplje kosta da baci litar starog motonog ulja, nego sto kosta litar novog. Nek prica ko sta hoce, al to jednostavno nije normalno.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Bole ako imas dasku sirine 6cm I treba da je suzis na 5 cm onda a bas hoces to potapajucim cirkularom onda..... kupis Mafell. Kod njih to nije problem
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kako?
Neki link, vidoje, tekst...
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Aj snimicu na sajmu kako se steze njihova sina. Koliko se secam za razliku od festa I makite odma pored testere.
Sad trazim po netu koji sistem od njihova tri razlicita se koristi za uske daske i nista ne nalazim. Doduse naidjoh na zanimljiv video za ovo trziste. Lik predstavlja mafelov potapajuci circular i u jednom momentu objasnjava da taj model pored mafelove ima falc i za festulovu i ostale jeftine sine. Nizak udarac
Last edited by daleko on 18 Mar 2018 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

Da pojednostavnim, hoču stolnu pilu neču zamjene, to malo vremena kaj imam fraj neču razmišljati o improvizacijaj nego uživati u radu, tak da definitivno očem stolnu pilu.
Evo sad sam bas stigao iz Totusa (ak ste slabog srca bolje ne ići kod njih), vidio sam pilu i morem reči da je zmaj (mada bila je pored k700 pa izgleda ko igračka).
Da pohvalim dečke u totusu, za 10 su, sve mi pokazali i objesnili i jako su susretljivi, sve se može dogovoriti.
Uglavnom pogledal sam pilu i ja sam za, sad još da žena odobri financije i za 10 tjedana može biti dostavljena. Razmišljal sam kak sam se zeznul s boschom i uzel sam u obzir da me bude pila držala do penzije (znači 40g) i odlučil sam da budem investiral u kvalitetnu pilu.
Imaju u dučanu i Strato xl tokarilicu, majko mila koji je to stroj....
Uglavnom to je to, malo ste skrenuli s teme al ste me uvjerili da kupim europsko umjesto kung-fu
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Pogledaj i polovne mašine. Kod nas se taj Hammer u dobrom stamju može naći 50% od cene.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

nlazovic wrote:Pogledaj i polovne mašine. Kod nas se taj Hammer u dobrom stamju može naći 50% od cene.
cisto kad se spominje i hammer, ono sto sam vidio na B3 stroju da imaju MF spindle, znaci u obicnom otvoru za frezer se mjenja glava i moze se staviti glodalo od 8 i 12mm po meni vrhunski potez, dali nesto slicno ima i za scm/minimax poslao sam par upita nitko ne odgovara Ja na Hrvatskom trzistu jos nisam naisao na hammera, poslao sam austrijancima koji prodaju da mi jave dali ima neki u Hrvatskoj nikad mi na mail nisu odgovorili, jos uvijek grizem na ST3 (sad mislim da se zove ST3C) no volio bi vidjet i B3 hammera uzivo.

nlazovic
dali imas neki konkretan prijedlog za ovo sto spominjes 50% cijene, kakva su iskustva s odrzavanjem Hammera tj. dostupnost dijelova i opcenito korisnicka podrska. Ako mi se sve kockice posloze uzimao bi nesto kvalitetniji stroj. pa nije na odmet ovakav popust :D
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

Tražio sam polovno hamer u Njemačkoj i Austriji i nisam baš naišao na neku ponudu....
Ovaj B3 (pila+glodalica) imaju izloženi u Totusu. Potpuno isti je ko k3 samo što u gornjem desnom uglu ima otvor za glodalicu. cijena mu je bila 4700 + pdv ak se ne varam...
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Neznalic wrote:Tražio sam polovno hamer u Njemačkoj i Austriji i nisam baš naišao na neku ponudu....
Ovaj B3 (pila+glodalica) imaju izloženi u Totusu. Potpuno isti je ko k3 samo što u gornjem desnom uglu ima otvor za glodalicu. cijena mu je bila 4700 + pdv ak se ne varam...
Image Image

Cijene s njihovih web stranica, ali tocno ovo sto kazes za hammer ja isto gledao ali nigdje nema. Slovenci imaju nesto ali ne toliko puno.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

U Srbiji ga prodaje vise firmi. Nemam informaciju o stanju delova na lageru ali sve to dodje jako brzo ako je hitno.
Post Reply