Nova pila

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Nova pila

Post by Neznalic »

Pozdrav,
Trebam savjet oko kupnje nove kružne pile (stolne). Zanima što Vi prepuručate, novo, u rasponu od 1300 do 1800 eura. Do sad sam imao Bosch gts 10 xc, nisam bio zadovoljan (mada ste mi savjetovali da ga ne kupujem ako trebam nesto precizno, naravno da sam ga kupio :( ).
Imam par kandidata pa me zanima dal ima ko koju od tih pili i koja su iskustva ili što bi vi odabrali...

https://www.amazon.de/JET-Tischkreiss%C ... B005EL0P46

https://holzprofi.com/maschinen/formattischkreissaegen

https://www.sipuk.co.uk/table-circular-saws.html

https://www.dmitaliasrl.com/en/sliding-table-saws/

i zanima me dal ko ima novi (plavi) scheppach

i ovo da sam spomenem (djeluje mi j...o): https://www.sawcut.eu/

Hvala
Last edited by Neznalic on 09 Mar 2018 18:40, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

KAda na gornjhu sumu koju si planirao dodas jedno 300 eura, mozes da uzmes Hammera K3. I resis probleme sa preciznoscu.
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

Nije K3 preko 3000 eura?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sad pogledah, 2160 bez poreza.. Izvinjavam se. 800 eura je razlika.

http://at.feldershop.com/en/Sawing/Mach ... assic.html
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

Nema kod mene bez poreza :( to je za hobi...
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Novo za tu svotu ne bih kupovao. Za 1800 € možeš kupiti ozbiljnu, preciznu rabljenu pilu koja če te nadživjeti, pa makar sada ima deset godina.
Last edited by BILJEŽNIK on 09 Mar 2018 20:08, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Neznalic wrote:Nema kod mene bez poreza :( to je za hobi...
Bre bre... sve ste zaboravili od kad ste u EU :)

Nadjes nekoga ko ima odgovarajucu firmu.
On je kupi preko racuna, i odbije porez. Ako ste dobri, ti mu das kesa koliko je bez poreza (sto se njemu isplati, posto inace da dodje do neoporezovanog kesa mora da plati), plus neki manipulativni troskovi. Ako niste, istalite se pola-pola.

Jeste, nije po zakonu, bavis se utajom nameta, al... koliko i moja i tvoja drzava drpaju, previse im je i ovo sto dobijaju :)
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

Neznam šta sad, nisam pametan, preko 2000 eura mi je malo previše, rabljeni stroj nebi htio kupovati....
Da barem neko kaže "evo ova pila za 1500 eura ti je odlična" ;)
Sve što valja košta pun k....c, pa se sad ti igraj doma sa drvom .
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5371
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

polovna kvalitetna-bolja i jeftinija od novog govneta...:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
top10
Šegrt
Posts: 37
Joined: 18 Oct 2010 17:52
Location: Hrvatska-ST

Post by top10 »

Bok, možda da se obratiš kod susjeda u Sloveniji (Lesstroj, Depoles i dr.) kada sam ja prodavao svoju prvu kombinirku Robland (2014) nazvao me gdin Grega Hrovat i ponudio dosta nisku cijenu za otkup. Prema njegovim informacijama dosta često otkupljuju kvalitetne rabljene strojeve koje u potpunosti pregledaju, servisiraju, te kasnije prodaju za povoljnu cijenu uz garanciju. Dostava do vrata oko ZG dodatnih 20€ uz garanciju, ostalo po dogovoru. Mislim da se isplati nazvati jer nisu samo preprodavači koji prodaju "mačka u vreći". Sretno !
Tko spava, nije budan!
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

U ponedjeljak sam poslao email hammer u astriji i pital sam ih kolko košta k3 besic sa nekim dodacima, danas mi se javila firma iz Slovenije "Totus". Vele da su zastupnik za felder i da ih je felder uputio na mene da dogovore oni sve detalje. I tako ja velim da bi k3 besic , u tom trenu nisam mogao razgovarati na telefon, nek mi pošalju ponudu i detalje u emailu. Uglavom ponuda je sljedeča: k 3 besic 2900+pdv a k3 viner confort 3150+pdv (na akciji, redovno 4700+pdv). Ta pila stvarno vrijedi te novce?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Vrijedi. Radiće dovoljno dugo da se bar 10 puta otplati

Pitanje je vrijedi li tebi? Koliko ćeš koristiti cirkular? Za šta ćeš ga koristiti? Ako ga misliš koristiti za ivericu ili MDF bacićeš pare. Po cijenama po kojima ploče režu prodavači iverice nikad ga ne bi otplatio.
User avatar
Neznalic
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 09 Mar 2015 14:54
Location: Štefanec, Hrvatska

Post by Neznalic »

Malo sam istraživao po netu i ispada da 3150 eura za ovaj full oprema k3 (conford) je jako niska cijena. ne kužim ovo k3 besic mu je 800 eura skuplji a k3 conford mu je realno oko 1200 eura niža cijena.

Onaj jet jts 600 sam našao u njemačkoj za 1350 eura novi, meni je bitno samo da nedam duplo (pa skoro 3x) više novca a da na kraju ne dobijem samo 10% bolju robu, to me brine.

Dali mi se pila isplati- sigurno ne ,to ko da me neko pita dali mi se isplati biti oženjeni ;), vrlovjerojatno neću unovčiti ni jedan rad na njoj tak da ono....

Meni je to hobi tako da ni ne gledam dal se isplati ili ne, jedino je pitanje dal imam pare za to ili ne. Mislim da budem pilu koristil sljedečih 30 godina tak da nebi htio fulati kak sam s boschom... a opet me ne žuljaju pare da ih bacam bezveze (još mi treba i nova tokarilica)...
Last edited by Neznalic on 15 Mar 2018 21:02, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ako si hobista samo pitas svoj dzep. Ako moze, Hammer nadalje neces menjati. Na JEta nisam video mnogo primedbi, ali mislim da je Hamer daleko vise muzike i mogucnosti za prosirenje.

Samo ti znas sta mozes da priusrtis i koliko ce raditi. Jos jedna prenost Hammera je sto ce drzati cenu ako ikada odlucis da ga prodas.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ako je za hobi, zašto ne uzmeš potopni cirkular i šine? Festool ima i stolove na kojima se koriste, ali to je lako napraviti, ne moraš trošiti pare i na to. Razlika u trošku je ...

Sa dobrim potopnim cirkularom (recimo Makitom) možeš odraditi sve što bi odradio i sa stacionarnim cirkularom, jedino će trajati duže. Vidjeću da ubacim link.

https://www.youtube.com/watch?v=Stf8jcuCJM8

Sad sam nešto gledao - ovakav cirkular sa vodilicama i svim dodacima te izađe oko 1000 eura.
Last edited by sasasasa on 15 Mar 2018 22:38, edited 1 time in total.
Post Reply