Elektricna testera gubi ulje

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Rile75
Precizni šegrt
Posts: 72
Joined: 16 Sep 2012 08:06
Location: Kruševac

Elektricna testera gubi ulje

Post by Rile75 »

Imam el. lancanu testeru za hobi upotrebu, kupljena jos u SFRJ, Sachs/Dolmar...U poslednje vreme ulje koje podmazuje lanac iscuri samo od sebe, rasturio je juce celu, deluje sve ispravno: rezervoar za ulje, uljna pumpa(plasticna), crevo...Tzv: zvono nisam uspeo da skinem da bih skroz prisao uljnoj pumpi koja se nalazi ispod ovog velikog zupcanika jer ne znam kako..Da li je neko imao slicna iskustva sa ovakvim alatom?
Image
Image
Najvise me buni ovaj mali beli deo, to je nepovratni ventil koji sa jedne strane ima kuglicu sa federom a sa druge ima unutrasnji navoj, ali nema nikakvog sraf, razmisljam da je bio pa ispao a da ima funkciju da zavrtanjem i odvrtanjem smanji/poveca kolicinu ulja. Probao M3 ne moze mali, a M4 izgleda odgovara ali ne moze da se zavije jer ima neki mali prsten unutra zbog kog sraf ne moze da pridje navoju...Taj ventil se nalazi sa druge strane mesta obelezenog strelicom na 1. slici, pa ako ide sraf opet ne moze da se pridje i steluje, smeta ovaj lim...
Image
Last edited by Rile75 on 21 Apr 2017 06:57, edited 1 time in total.
Ništa na silu, samo veći čekić...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koji je tacno model testere? Da nadjemo crtez delova, pa da onda probas da nesto zakljucis.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5374
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moj starac ima(ili je imao) i taj problem je bas kod njih.

znam da je kad sa njom ne radi polozi da mac bude horizontalno da ulje ne iscuri.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Rile75
Precizni šegrt
Posts: 72
Joined: 16 Sep 2012 08:06
Location: Kruševac

Post by Rile75 »

Mbole imam original uputstvo koje je doslo uz nju,kupljena 1989. :) ima crtez svih delova do najsitnijeg srafa, ali nema ovo srafce koje mene buni...Detaljnijim mozganjem dodjoh do zakljucka da sraf ne moze da ide u nepovratni ventil jel postoji mala splenta/osigurac koji izgleda osigurava kuglicu, i zbog nje sraf ne moze da se zavije...Danas ionako hladno , meni dosadno i lepo uzmem komplet ocistim i vratim sve kako je bilo, suma summare nema visak delova :) samo sam uspeo da polomim jedan osigurac/seger osovine, nemam original klesta za to......Probao, radi, zategao lanac i sipao malo ulja pa da vidim sutra da li ce da iscuri...Citajuci po netu pade mi na pamet da je mozda ulje u pitanju, tj. njegova gustina, jer je pocelo da curi zadnjih par godina otkako sam u Uradi sam kupio neki Testerol u zelenoj flasi, jbm. li ga...
Last edited by Rile75 on 21 Apr 2017 17:22, edited 1 time in total.
Ništa na silu, samo veći čekić...
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ja imam istu testeru i ulje curi iz nje kad se ne koristi i to testerol ili bio lancol koji uzimam za nju ta su mi se pokazala najbolje kod nje
ona gusca ulja nisu htela da mazu lanac
inace sam je kupio novu 1999-te u ns
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

Ja sam prosli mesec bas zbog toga nosio svoju Boschovu el. testeru kod majstora. Kad duse stoji svo ulje iscuri. Bilo je crevo u pitanju. Na prvi pogled niko ne bi rekao, nije bilo puklo, nego se proredilo... pregledaj detaljno sve delove.
User avatar
Rile75
Precizni šegrt
Posts: 72
Joined: 16 Sep 2012 08:06
Location: Kruševac

Post by Rile75 »

Ma pregledao sve, mada kod mene nema creco vec gumeni spoj, kao T-racva...Slozio sam je i spakovao bez ulja u rezervoaru, pa kad mi treba sipacu malo i to je to, ionako je koristim mozda jednom godisnje kad treba spremiti malo potpale za zimu..
Ništa na silu, samo veći čekić...
Post Reply