Izbor stubne bušilice

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
bora.ko
Šegrt
Posts: 23
Joined: 31 Mar 2013 09:16
Location: Kovin

Izbor stubne bušilice

Post by bora.ko »

Potrebna mi je stubna bušilica, za povremeno korišćenje ali da ima bar približno pristojan nivo kvaliteta. Možda je najbolje reći, da ima nivo kvaliteta u cenovnom rangu do 270e ili 33.000 din.
Moj izbor se sveo na sledeće modele:

Bosch PBD 40 http://www.shopperalati.rs/stubna-busilica-pbd-40-bosch

Einhell BT-BD 701 http://www.winwin.rs/stubna-busilica-ei ... 54551.html

Optimum Maschinen B14
http://www.alatshop.rs/pr/optimum/stubn ... a-b14/4503

Molim za vaše mišljenje o ovom modelima. Dobrodošli su i predlozi drugih modela za koje postoje pozitivna iskustva.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ni jedna od gore navedenih nema pristojan nivo kvaliteta. Sve je to manje vise isto, sa tim da je Bosch najgori, posto na njemu ne moze nista da se preduzme, dok druge dve mogu da se dovedu u kakvo takvo upotrebljivo stanje, ako je potrebna iole preciznija busilica.

Od svega toga je mnogo pametnije kupiti polovnu stubnu busilicu od pre dvadesetak godina. Koliko god izgledale lose, kada se srede mnogo su bolje masine od svih ovih Kineza.
User avatar
zdravac2
Šegrt
Posts: 42
Joined: 06 Nov 2016 19:09
Location: Varaždin

Post by zdravac2 »

Da, samo ovdje ima jedan problem - Ova gore, npr k-f Einhel košta 200 EUR, dok polovne, koje ti navodiš, koštaju od 550 EUR (Metalac Čakovec), pa na više...

Možda je dobro pitanje: "Kako kung fu stolnu bušilicu (npr. Einhell) popraviti da bude kolkotolko ozbiljno upotrebljiva"...
Last edited by zdravac2 on 20 Feb 2017 18:19, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Vidi vidi, BR je rekao da je Einhell bolji od Boscha... :D
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Prosle nedelje sam za druga nasao nekoliko razlicitih iz stare YU proizvodnje u upotrebljivom stanju, na oglasima za sume ispod 300 eura. Na kraju je uzeo sasvim upotrebljiv Sarlah B13 za 250 eura, koga je neko cackao, pa nema kontrolnu kutiju za urezivanje navoja, nego je na tom mestu neka budzevina, i nema poklopac kaisa, ali je konus u savrsenom stanju, lezajevima ne treba promena, i radice sledecih 50 godina posle malog osvezenja.

A ovi kinezi (iskljucujem Bosch, njemu nema pomoci) da bi se sredili zahtevaju ulaganje barem koliko im je trenutna cena, osim ako nemas veliki strug i glodalicu, a onda su bespredmetni.

Recimo, trenutno na oglasima kod nas imas jednu Pobedu Novi sad, koja izgleda lose posto su pogubljeni svi zastitni limovi, a vlasnik trazi 270 eura, sto ne znaci da ce na kraju toliko i dobiti. A ta pobeda ima i Rohm Supra futer, koji je sam 70 eura, bez trna koji je ako je u odgovarajucem kvalitetu jos 15.

Ako je konus dobar i nije proklizavao,a pinola nije kriva, to je odlicna kupovina, koja ce se srediti za cenu nekoliko lezajeva i malo spera.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

sasasasa wrote:Vidi vidi, BR je rekao da je Einhell bolji od Boscha... :D
Ta stubna busilica je dokaz koliko Bosch moze da zasere. Sve na njoj je pogresno napravljeno, ali izgleda. Sa druge strane, Einhell barem ima klasicno kuciste, koj je liveno od necega, sto lici na metal. Koliko god taj liv bio tanak i prasinast.

Inace nadjoh jos jednu koja bi mogla da bude sasvim dobra kupovina, u Futogu, za 245 eura, koja opet zahteva malo kerefeka posto nema klasican sto, ali je mozda i najbolji izbor.

http://www.kupujemprodajem.com/stubna-b ... -oglas.htm
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Sad nešto razmišljam, donedavno sam bio ubijeđen da je Bosch marka da je nema (u prevodu, baš dobra marka), a realno ne znam nikoga da se pohvalio sa njihovim alatom u zadnjih 5-10 godina. Zar je moguće da su toliko propali?
Znam da je hobi tržište strašno zanimljivo, pogotovo za nekoga sa takvim imenom, ali mogli su odraditi i jedan dio za profesionalce...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lova bato :)
Skidas troskove, eksploatises poznato ime, raste profit. Vidjeno gomilu puta.
A pod skidanjem troskova idu i jeftiniji indziliri, sa ne bas tako dobrim idejama, stipanje na materijalu gde god je moguce...
Posto i 99% ostalih ide istim pravcem... potrajace dok se vlasi ne dosete.
User avatar
Rile75
Precizni šegrt
Posts: 72
Joined: 16 Sep 2012 08:06
Location: Kruševac

Post by Rile75 »

mbole wrote:Lova bato :)
Skidas troskove, eksploatises poznato ime, raste profit. Vidjeno gomilu puta.
A pod skidanjem troskova idu i jeftiniji indziliri, sa ne bas tako dobrim idejama, stipanje na materijalu gde god je moguce...
Posto i 99% ostalih ide istim pravcem... potrajace dok se vlasi ne dosete.
Slazem se , mada sam ubedjen da za nase i slicna trzista ide nekvalitetnija roba, nesto bas ne verujem da Nemcu ili Francuzu prodaju brend bez pokrica...
Ništa na silu, samo veći čekić...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Prodaju i Amerima, koji su generalno najosetljiviji na takve stvari, a kamoli evropi.
Milwaukee je recimo nekada bio sasvim dobar alat, a onda ga je kupila neka kompanija koja se inace bavi pravljenjem profita, oborila kvalitet tj. troskove ispod patosa, za nijansu skinula cene i zaradila masnu lovu.
Stanley i B&D ista prica.
Kad narodu dojadi, jednostavno ce da ubiju brand i teramo iz pocetka.
User avatar
Computerman
Šegrt
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2017 08:56
Location: Umag

Post by Computerman »

Pa dobro koje su onda dobre marke alata? Ili od svake treba probirati?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Licno iskustvo...
Za radnike na objektu kupujem makitu zato sto se treba dobro naruciti da bi pokvarili ( ne govorim o jeftinom makitinom alatu tipa srafilica 50 eura)
Za sebe festool, mafell I ponesto fein
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Licno preporucujem festool... Ukrali mi cirkular. Odneo sam u prodavnicu zapisnik iz policije I i vec za 15 dana sam dobio novi... I ponovo tri godine garancije all inclusiv. Jedino mi naplatili postarinu iz nemacke ( oko 30 eura)
Last edited by daleko on 22 Feb 2017 13:39, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Daleko, da li ti ovo prepričavaš ili daješ savjete kako kupiti jeftin festool :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Prosto sam napisao koji alat je dobar i dodao da festool garancija all inclusiv nije samo glupa reklama, ja stvarno dobio novi alat i novu garanciju....
Post Reply