Parkside PTK1700 A1

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Gregi
Šegrt
Posts: 23
Joined: 16 Mar 2015 09:01
Location: Sisak, Hrvatska

Parkside PTK1700 A1

Post by Gregi »

Znaci imam navedenu stolnu pilu.... Listovi koji su s njom dosli su smece i trebam nove.
Moje pitanje je koji list uzeti za nju?
Htio bih general purpose list pa da ne moram mijenjati.

dimenzije lista su 250x30x3 24T i 250x30x3 48T

to su listovi koji su bili gore.

problem mi je naci list jer se pila vrti u praznom hodu na 6500 okretaja, a vecina ih je deklarirana do 4000 ili 5000.

Jos me zanima da li smijem na nju staviti manji list ako mi ne treba tih 73 mm visine rezanja?

evo link sa specifikacijama

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 737&title=
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko vidim kod recimo CMT-a ili Freud-a listovi tog precnika za contractor saw (sto je u sustini tvoj cirkular) imaju dozvoljen broj obrtaja oko 7000.
Bojim se da je ta "vecina" koju si gledao iz iste kategorije djubreta kao i ove sto su dosle sa njom.

U sustini mozes staviti manji list.

Skoro smo pricali, ne mozes dobiti kvalitetan i uzduzni i poprecni rez sa jednim listom.
Poprecni, veliki broj zuba zakosene grudi.
Uzduzni mali broj zuba ravne grudi.
User avatar
Gregi
Šegrt
Posts: 23
Joined: 16 Mar 2015 09:01
Location: Sisak, Hrvatska

Post by Gregi »

Gdje se mogu kupit ti listovi? Koliko sam gledao u hrvatskoj nula bodova... Ili nisam dobro gledao?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nisi dobro gledao :)

CMT
HUDEK ZAGREB D.O.O.
SUNEKOVA 145, ZAGREB - 10040 (Croatia)
Phone: 00385 1 2983130 Fax: 00385 1 2984494

Freud bi trebalo da rade ovi:
Eurostroj d.o.o.
Velika cesta 14,10020 Zagreb - Odra
Tel: 01/62-61-779

Imas jos i Leitz, mada su oni obicno prilicno skupa roba, no ne moze da boli da pitas.
http://www.rotal.hr/component/content/a ... -pile.html
User avatar
Gregi
Šegrt
Posts: 23
Joined: 16 Mar 2015 09:01
Location: Sisak, Hrvatska

Post by Gregi »

hvala puno... ove nisam nasao..... mislim da ce biti nesto za mene
User avatar
Gregi
Šegrt
Posts: 23
Joined: 16 Mar 2015 09:01
Location: Sisak, Hrvatska

Post by Gregi »

Evo danas kupljena pila kod hudeka. Kad isprobam javim rezultate. Pila je cmt gp 250x30x2,4 42T po cijeni od 176 kuna:)
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Sa 42 zuba na 250 mozes pristojno da rezes sper, drvo poprecno na godove, dok za uzduzni rez mislim da je to mnogo zuba. Postoji velika verovatnoca da ce paliti dasku.
User avatar
Gregi
Šegrt
Posts: 23
Joined: 16 Mar 2015 09:01
Location: Sisak, Hrvatska

Post by Gregi »

Probam pa vidim. Pise da je za uzduzni rez odlicna, a poprecni vrlo dobra (tak stoji u specifikacijama lista)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

@gregi - za ubuduće samo uz cijenu u kunama dodaj i u našim eurima jer ovo je internacionalni forum :)
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Gregi
Šegrt
Posts: 23
Joined: 16 Mar 2015 09:01
Location: Sisak, Hrvatska

Post by Gregi »

Evo me nakon montaze pile i ponovnog centriranja cijelog stroja (sve sam razmontirao ponovo) jer je pila koja je dosla uz nju bila spigana.... Rezultat kupnje dobrog lista je da sad mogu rezati jelovinu na trake od 1mm debljine. Savrseno. prezadovoljan sam s listom jedino sto me muci je sama ploca koja vuce malo prema dolje vjerojatno zbog tezine motora, ali nova je u planu kad uhvatim vremena i napravim nacrte za drugu da mi se obradi strojno pa da sve pase. motor se ne muci tako da ce me sluzit vjerujem dobro. eto toliko za sad dok ne probam nesto novo. inace 176 kuna je u protuvrijednosti oko 23 eura.

P.S.
@mbole

hvala na preporuci ducana. hudek je vrhunski ducan i od sad tamo kupujem.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nema na cemu, tu smo da pomognemo.

Sto se tice ploce... ne znam kako ti tacno izgleda cirkular, i dal moze da se smesti, ali mozda mozes da probas trik o kome je BR pisao.
Ispod ploce stavis par debljih letvi ili celicnih profila, koji imaju masinski urezan navoj na vise meesta duz sebe (ili T maticu ako je u pitanju letva), i nekako ih pricvrstis pri krajevima ploce.
Sada pritezanjem i otpustanjem srafova, koji prolaze kroz profil/letvu i "guraju" plocu odozdo, mozes da je fino dovedes u ravan. Treba zezanja, posto je ti gurnes odozdo na sredini i tu je ispravis, al se ona istovremeno uvija na dole na krajevima, pa treba "napipati" tacnu meru. Kad si namestio, srafove osiguras kontra maticama i/ili locktite-om i "vozi Misko".
Post Reply