Dobra i povoljna šrafilica/bušilica na struju?

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
krtica15
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 15 Apr 2015 10:54
Location: Beograd
Contact:

Dobra i povoljna šrafilica/bušilica na struju?

Post by krtica15 »

Pozdrav svima,

Hteo bih da nabavim gore pomenutu šrafilicu / bušilicu na struju, tj. da li neko ima iskustva sa takvim alatom? Imam neku PowerPlus aku busilicu, kao 18v, realno jedva da sraf moze da usrafi posle nekoliko sati punjenja, da ne pricam o busenju, zato se i interesujem za elektricnu. Treba mi za kućnu upotrebu, ne ocekujem da cu moci da busim noseci zid sa njom, vec drvo i srafljenje. Nemam kesa za neke kvalitetnije 10000+ a spazio sam neke primere za oko 4000din, npr. Skill 6220AA, da li tako nešto uopšte valja? Hvala unapred
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Mislim da je bolje da uzmes Makitu za 10 evra vise, evo ovu: http://www.kupujemprodajem.com/Akumulat ... _id=236240 mada i polovne mozes naci za 20 evra po oglasima, to je alat koji prakticno ne crkava.
A to sto je na baterije ne treba da te brine jer su te baterije jako kvalitetne, ja sam je reparirao tek posle 12 godina (jer mi se nije davalo za novu 70-80 evra) a jos nije bila bas za bacanje. Taj skill ne znam kakav je, ali nema sanse da se poredi sa bilo kojom makitom, u to sam siguran.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Skill 6220AA :prs::prs::prs::prs::prs::prs:, nećeš pogrešiti, imam ga par godina i služi mi za radionicu ali može da ide i na montažu. Za te pare dobićeš i više nego što ti treba, samo napred!!! Odličan obrtni moment, dve brzine, lepo leže u ruku, malo je veća od redovnih aku šrafilica, ali ne igra ti to nikakvu ulogu. Ako ne koristiš takav alat često ovo je za tebe idealno. Aku alat će ti propasti, tj baterije će riknuti od stajanja ako ih ne koristiš
Last edited by -NIKOLA- on 16 Apr 2015 10:04, edited 1 time in total.
User avatar
mladi hobyst
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 15 Jul 2014 14:14
Location: Titel

Post by mladi hobyst »

http://www.takolako.rs/user/busilice/sk ... 0/item.jsp
Ja sam ovu pezario prošle godine i zadovoljan sam odnosom cene i kvaliteta,nazavrtala se šrafčića ali i bome i ozbiljnijih šrafova.
Za hoby alat od mene taj skil ima čistu 10-ku :prsgore:
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

6222 imam oko 4 godine i nisam zazalio nikad sto sam je kupio. Pre pola godine se pojavio sitan kvar., stezna glava prestala je da se zakljucava na busenje. Kad zapne sa busenjem stezna glava proklizava. Bice da je problem sa kuplung lamelama, ali nemam vremena da je pogledam.a nema ni lamele. Inace srafi bez problema. Ako se pokvari skroz, kupicu novu, verovatno 6221.
inace razlika izmedju 6220 i 6221 je u motorima.
6220 ima motor od 0.75A (oko 170-180 W) i obr.momenat 27NM i jednu brzinu od 0 do 800 o/min
6221 ima motor od 0.9A (oko 200 W) i obr.momenat 38NM 2 brzine 0-400/1600 o/min
6222 je imala motor od 0.45A i obr momenat 27Nm 2 brzine 0-300/800 o/min
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Pezzo wrote:Mislim da je bolje da uzmes Makitu za 10 evra vise, evo ovu: http://www.kupujemprodajem.com/Akumulat ... _id=236240 mada i polovne mozes naci za 20 evra po oglasima, to je alat koji prakticno ne crkava.
A to sto je na baterije ne treba da te brine jer su te baterije jako kvalitetne, ja sam je reparirao tek posle 12 godina (jer mi se nije davalo za novu 70-80 evra) a jos nije bila bas za bacanje. Taj skill ne znam kakav je, ali nema sanse da se poredi sa bilo kojom makitom, u to sam siguran.
Slažem se u potpunosti sa tobom, ali tu postoji mali problem. Bez baterije i punjača neće moći da je koristi.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa Savo, nece moci, ali to moze i polovno, baterija se moze reparirati dosta jeftino. To nije power+. Ja imam ovakvu: http://www.limundo.com/kupovina/Masine- ... -/35427397 pre jedno 15 godina sam je platio 450DM i ne verujem da ce mi otkazati dok sam ziv (znam sta mi je takva sve pretrpela u brodogradilistu i po gradjevinama, to je jednostavno neunistivo). Sem toga, vrlo je jaka i zgodna za drzanje, a baterija se napuni za 20 minuta i drzi po 2 sata neprekidnog rada. Puni su oglasi i sa povoljnim ponudama polovnih, ne mora bas najnoviji model. A kombinacija busilice i srafilice na 220v nije najbolje resenje jer nemas ni dobru busilicu ni dobru srafilicu, pa jos neku levu marku... Ako srafljenje nije primarno nego busilica, onda za po kuci ima black&decker busilicu za 4000din, nova sa vrtnjom u oba smera, a ima i Makita od 450w za 7200.
User avatar
krtica15
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 15 Apr 2015 10:54
Location: Beograd
Contact:

Post by krtica15 »

Hvala svima na pomoći!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Makita je odlicna, narocito sa oznakom DDF.454, 456, 458. Prezwdovoljan sam, napunis i maltretiras ceo dan
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni je u planu Makita TD0101F. Ne treba mi busilica, Imam Makitu 6510, i ne zelim da dam ni dinara za akumulator. Iz mog ugla i nacina upotrebe, naprave koje rade na kabl su enormno prakticnije, i izdrzljivije.

Glavna namena ce joj biti uvrtanje srafova u sper plocu, kao i uvrtanje masinskih srafova.
User avatar
fanta
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 09 May 2015 22:06
Location: Beograd

Post by fanta »

Zdravo svima. Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde.

Hteo bih da kupim neku hobi busilicu/srafilicu. Neki budzet mi je 5000 dinara + pare za set burgija i bitova. E sad ono sto mene zanima je da li uzeti elektricnu ili aku busilicu?
Po meni elektricne su bolja opcija jer ne moram paziti na baterije.

Bilo kakav predlog je dobrodosao. Ako imate konkretno neki model u oglasima, slobodno kazite. ja sam pronasao ovo http://www.limundo.com/kupovina/Masine- ... -/36137373 medjutim ne znam da li to valja?
Last edited by fanta on 09 May 2015 23:09, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Prvo procitas pravila, narocito pravilo br. 6.
Popunis odakle si (lokacija), pa onda nastavis dalje.
User avatar
fanta
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 09 May 2015 22:06
Location: Beograd

Post by fanta »

7. Ionako ovo niko ne čita.
:D:D
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Ako ti nesto znaci,ima nas i koji citamo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

U tom rangu cene, verovatno je ona s repom bolja opcija.
Ova makitica sa oglasa je odlicna, ali nova kosta oko 130 evrica (sa dve baterije). Posto bi nov prekidac pitanje je, plus baterije su u losem stanju (kad vidis "dosta dugo drze" to obicno znaci "vreme je da se kupuju nove" :)) Sve u svemu, najverovatnije skuplje bi te izasla nego nova.
Post Reply