Pomoc oko odabira glodalice

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Da ne otvaram novu temu

Kakvo je vase misljenje o glodalici
http://www.alatiimasine.com/proizvod/el ... e-einhell/
u svrhu povremenog amaterskog rada sa univerom i mdf plocama

Da li stvarno ima razlike izmedju crvenog i zutog einhell alata, da li je ova crvena einhell glodalica dostojna boschove zelene POF1400?
Last edited by rekreativo on 22 Nov 2015 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Zutu san imao, odradila je 50-tak sati i riknula. Crvenu seriju nisam probao od glodalca(busilicu jesam i ona je bila ok). Inace ide sa 3 godine garancije, a sumnjam da je bolja od zelenog bosch-a
User avatar
geronimo
Samostalni majstor
Posts: 168
Joined: 03 Jul 2014 22:34
Location: Ivanjica

Post by geronimo »

Za einhel ne znam, ali probali smo tri kineza kod druga i svi su losi za ozbiljniju upotrebu.
Kad koristis ravna glodala i kopas recimo 2mm dubine i povuces levo-desno, trag nije isti. Ostavlja risove, sto znaci da ,,foruje@ ili ti ima ekscentar.
Zeleni bosch od 1200 nema taj problem, dakle glodalo se vrti kako treba.
Zeleni 1400 bi trebao da je tu negde kao 1200, cak i bolji jer imas malo jaci motor i bolje podesavanje dubine glodanja...
Samo bih te savetovao ono sto su mene u na istom ovom forumu pre malo vise od godinu dana- Uzmi polovan festool 1010 ako imash para.
Kod mene je zeleni Bosch 1200 brzo zamenjen polovnim festoolom i prezadovoljan sam. Da se razumemo, nije ni bosch los ali je ipak razlika velika. Verovatno da bi plavi bosch bio u kategoriji sa festoom ali zeleni nikako.

Ako nemash kesh sada i ako nije za profi upotrebu onda je to druga prica. Ipak, Metabo je lepo pisao da su te kineske glodalice pomalo opasne ako se ubace u malo tvrdje puno drvo, a i to ce ti zatrebati pre ili kasnije.... Apetiti rastu :) Bezi od kineza.
Za pocetak su OK i zeleni Bosch, Maktec, mozda i black and decker, skill, ali ispod toga nemoj da ides...
AKo ceš već kineze, uzmi kinesku ubodnu, ali nemoj glodalicu :)
Last edited by geronimo on 25 Nov 2015 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Post by rekreativo »

Hvala za info
Onda cu uzeti ili Skill ili zeleni Bosch , za amatera dosta rekao bih
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 95
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Ово је стара тема, али не бих отварао нову. Потребна ми је нова глодалица, а посао ми завршава BOSH pof 1400. Ако има неко предлог за неку другу у том рангу, и ценовном а и у квалитету нека препоручи. Можда нека једноручна makita?
User avatar
Toma
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 08 Dec 2013 20:26
Location: Split

Post by Toma »

Nemoj skil glodalice uzimat,teški užas su.
Prominia sam ih stvarno dosta i zeleni bosch pof1400 je best buy
Post Reply