Bosch die grinder ili Makita die grinder

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Post by Alvi »

Zanimljivi dodaci, vec sam ih gledao negde na jutjubu, ali mi ne ulivaju poverenje. Za te pare i jeftinije ima kinez u Lidlu, bas toga sam i mislio da uzmem za novu godinu ako uspem da ugrabim. Ako i crkne, s njima nema natezanja oko garancije, tako da cu da se okusam s tim.

Bole, sta mu onda dodje nominalna brzina? Video sam na par mesta da pise nominalna brzina od 10 000- 30 000 obrtaja
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Grub prevod. Trebalo bi da biude nazivna brzina, tj teoretska brzina bez opterecenja. Kada ga opteretis, manja je od toga.
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Post by Alvi »

Ok, hvala. Gledam ovu igracku (necu da kazem da je alat), koristio bih je prvenstveno za vece uklanjanje materijala, a onda i za smirglanje. Posto nema dugacak vrat i ne moze svuda da se zavuce, a i zbog udobnosti i preciznosti koriscenja, uzeo bih sajlu kao nastavak.
U prvoj i drugoj brzini je beskorisna, posto je malo jaci dodir prstom zaustavi. U trecoj ima 12-15 000 obrtaja kad je neopterecena, u cetvrtoj oko 18-20, itd.
Pre nego sto se sutra zaletim da je kupim, zanimaju me dve stvari.

Prva, gledao sam specifikacije nekih sajli, obicno pise da je maksimum od par hiljada do desetak hiljada obrtaja. Sad ne znam da li se to odnosi na opterecenu ili neopterecenu masinu, a ova neopterecena ide do realnih 28 000 (merili neki ljudi na jutjubu). Dakle, da li bi uopste mogla da se koristi sajla na brzinama koje su za ovu igracku upotrebljive?

Drugo, jedva da sam mogao da nadjem neki test na drvetu, kako vam se ovo cini, da li bi moglo da prodje ? Radi u trecoj brzini

https://youtu.be/n9evVJRnJrs?t=245
Post Reply