Stubna bušilica

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Stubna bušilica

Post by nlazovic »

Već duže vreme ne mogu da se odlučim za stubnu bušilicu. Osim za drvo, služiće i za metal. Trenutno sam u trilemi ...

http://www.kupujemprodajem.com/Stubna-b ... 9#photoBig
http://www.kupujemprodajem.com/Einhell- ... 5#photoBig

ili Bosch PBD 40.

Ove prve dve nisam nigde video uživo, a ovaj Bosch mi je u Merkuru delovao mnogo krhko, a ima i lufta u vertikalnom stubu. Kažu ulutra je precizan, ali kada ga spustim do kraja, mogu da ga pomeram po 2-3 mm u levo i desno-

Za sada mi je ovaj Einhell favorit, ali ako neko ima nešto bolje da preporuči, samo napred.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

prva :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Zavisi Lazovicu za sta ti treba i koliko cesto ces je koristiti. Ako je budes drzao i koristio u stanu na terqasi, onda ce samo zauzimati dosta mesta. Ove najmanje mogu i da se okrenu, pa kad stoje na stolu a imas nesto sto ne mozes da podvuces ispod, samo je okrenes da futer bude van stola, a to su uglavnom redji slucajevi, bitno je da znas da moze i tako. I te busilice imaju asinhrone motore i tu nebi trebalo nista da se kvari, tako da bi za hobi potrebe morala i ona najmanja da ti bude dovoljna. Imas u istoj ponudi i za 70 evra strausa od 500w i 12 brzina, ako nemas neke posebne potrebe i to bi zadovoljavalo. Kome treba nesto profesionalno, taj i ne kupuje od svercera preko oglasa robu iz samoposluge.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni bi druga bila izbor, pre svega zbog manje najmanje brzine, a iste snage. Bosh preskoci, to je jedna skupa igracka
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Problem je što nema ništa između totalnog krša i ultra profi mašina. Kao što rekoh, ne treba mi ni za šta specijalno, malo bušenja u drvetu, malo u metalu. Jednostavno, zatrebala mi je nekoliko puta i baš sam se iznervirao što je nemam. Neću da uzimam totalni krš, na šta mi ovaj Straus liči, ali s druge strane, nisam siguran ni da je onaj Einhell duplo kvalitetniji s obzirom da je duplo skuplji (mada mi je on na oko najbolji). Gledao sam i ovaj Jet i deluje mi kao prava stvar, samo je malo skuplji :)

http://www.kernel.com.my/product_info.p ... ts_id=8672
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Å ta imate od stubnih bušilica i kako ste zadovoljni ?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Po meni, ova Jet busilica koja je mnogo primenjljivija, i vredi svaku paru razlike u ceni.

Vecina trgovaca izbegava da napise koliko je rastojanje od stuba busilice do ose burgije, a to je veoma bitna stavka.
Uopste nije sve jedno da li rupu mozes da izbusis maksimalno 8cm od ivice daske, ili 12cm, a kod ove je to bogatih 15-41cm.

Posto ti ne treba za ultra precizne radove u metalu, konzolna konstrukcija ti nije problem. Samo je pitanje da li imas prostora gde da je smestis.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Malo je skuplji, kod nas bi te izasao jedno 1100 evra.
User avatar
bumbus
Precizni šegrt
Posts: 76
Joined: 29 Nov 2011 13:24
Location: Vojvodina

Post by bumbus »

Imam ovakav einhell kao na tvojoj drugoj slici samo malo starije proizvodnje, tj. ovakav:
Image
Sve u svemu, ako ti je za neku hobi upotrebu onda ce te posluziti.
Ja sam je uzeo u woby-u pre 7-8 godina. Dosta sam ga njakao, busio i drvo i metal do fi16, jos uvek je u funkciji ali se glava rasklimala.
Last edited by bumbus on 21 Jun 2013 07:47, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cvrc, to je vec bas previse, za te pare moze i glodalica za metal da se pazari. Na web stranici nije pisala cena.

No, bilo je da se kupi busilica te konstrukcije i iz jeftine klase. Pisali smo pre par godina bas o njima. Secam se da sam nasao jednu koju
je prodavala neka firma iz Novog Sada (inace prodaju serpe lonce i slicen drangulije), ovde u Bg na Novosadskom auto putu, u blizini Aaltine. Bila je jeftinija u radnji nego sto je za istu takvu tip trazio na Bubanj potpku :)
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Znam ,čitao sam postove. To je neka Keno Tools. Firma i dalje postoji, ali više nemaju tih bušilica.
Last edited by nlazovic on 21 Jun 2013 08:23, edited 1 time in total.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Ja imam ovu http://www.onlinemashini.bg/borma6ina-n ... pbd04/3286
ako naletis na ovu slobodno je zaobidji, a koliko znam Raider je prisutan i u Srbiju
Jedan moj prijatelj ima bas taj plavi Einhel (a ima i veoma jaku radionicu (2 formatizera + cnc formatizer itd)) i vec 5 godina svaki dan busi po 50-tak rupa za sarke bas sa gore pomenutim einhelom. Potrefila se :)
Last edited by dikar on 21 Jun 2013 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

dikar wrote:i vec 5 godina svaki dan busi po 50-tak rupa za sarke bas sa gore pomenutim einhelom. Potrefila se :)
Izvesni i pojedinci sipaju mnogo ulja u te mašine i ono ih brzo pojede pa se rasklimaju :ongel:
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

a koje ulje da sipam u moj Raider mozda SAE 1000, kad ukljucim masinu burgija se vrti ko propeler ;)
a masina em nova, em rasklimana
User avatar
danko31
Majstor
Posts: 338
Joined: 08 Jan 2008 02:52
Location: Uzice Srbija

Post by danko31 »

imam kopiju ove http://www.kernel.com.my/product_info.p … ts_id=8672
i zadovoljan sam kupio pre 5 godina i dosta dobro me sluzi placena tada 12ooo rsd
Post Reply