električna prskalica za boju

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Bart
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Dec 2007 10:58
Location: Osijek

električna prskalica za boju

Post by Bart »

Pozdrav,

namjeravam kupiti navedeni alat pa bih sad molio ako neko ima iskutstva da mi kaže jel valja to šta. Koristio bi ga samo privatno , znači za svoje potrebe, tu i tamo bi poprskao par MDF fronti. Nekako mi je puno za takve stvari dati za kompresor.
Dakle, da li je to ok investicija i može li zamjeniti kompresor? Kako ide sa održavanjem i čišćenjem?

Hvala
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Imam dve elektricne.
Jedna je klasicna sa membranom mala Wagner, a druga je isto Wagnerova samo je HVLP sisitem sa turbinom i pistoljem koji jako lici na klasicni.
Kompresor ne mogu da zamene, kad hoces da farbas recimp PU-om, ili tako nekom farbom, ali za stvari tipa sadolina i slicnog su vise nego dovoljne..
Generalno, su slabasne odnosno problem im je gusta boja. Traze da se razredi mnogo vise nego kod klasicnog pistolja/kompresora.
Ova HVLP je nesto jaca, ali jos uvek nije kao kompresor. Sanjom je problem sto nema da se kupi dodatnih dizni razlicitog precnika sto bi joj daleko povecalo upotrebljivost. Za ove membranske kod jacih modela postoje razlicite dizne.
E sad veliki modeli mogu da rade sa guscim bojama, ali da li i sa dovoljno gustim to vec ne znam.
User avatar
Sl_Il
Šegrt
Posts: 23
Joined: 12 Nov 2007 21:43

Post by Sl_Il »

Ja bas pre par dana dobio Wagnerov pljuckavac pa cu ga isprobati i javiti kako izgleda raditi snjim,mada mi je on predvidjen kao sto rece i mbole za manje viskoznije sisteme boja...
Post Reply