RICO

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

RICO

Post by velja »

Juce sam dobio katalog RICO. Zapravo, to je neki letak A1 formata ispresavijan na format pisma. Ima slike, nema cene. Eto, napisao sam da cu da javim kad dobijem katalog. Zahtev za katalog sam popunio pre nekih 2-3 meseca na sajtu. Katalog je poslat iz Beograda.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovaj cirkular im mnoooogo lici na Festo. Cak je i sina skoro identicna, koliko uspevam da vidim sa slike.
http://www.ricotools.com/products.php?a ... proid=2287

Ako pricamo o istoj firmi, posto mi se cini da je bila neka Ukrajinska ili tako nesto koja se zvala Rico.
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Пише на сајту да је из Тајвана/Кине.
Купио сам њихову ручну хоблу за 1200 дин, металну, као оне америчке, али је нисам још наоштрио и користио, тако да не знам каква је. Обзиром да је кинеска, пристојно је урађена (ништа се не клима). Нисам ни знао да имају сајт. Можда је нека честита фирма!?
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Pa Veljo o kojoj firmi u Beogradu je reč, nakada davno sami imao garnituru njihovih bitova.(sasvim su o.k.).



Pozdrav Misko.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

UPs... Ne nije firma koja pravi alate. Post sam napisao jer sam mislio da se neko toga seca od ranije. Elem, to je slovenacka firma RI&CO pa je zovu RICO. Prodaju polovne stolarske masine. http://www.rico.si/intro . Zao mi je ako sam nekog doveo u zabludu.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Обзиром да је кинеска, пристојно је урађена (ништа се не клима).
Nikako ne brkati ROC, odnosno Republic of China, odnosno Tajvan, sa PRC odnosno Peoples Republic of China, odnosno Kinom. To su dva potpuno razlicita sveta.
Tajvan je generalno visokotehnoloska zemlja.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

velja wrote:UPs... Ne nije firma koja pravi alate. Post sam napisao jer sam mislio da se neko toga seca od ranije. Elem, to je slovenacka firma RI&CO pa je zovu RICO. Prodaju polovne stolarske masine. http://www.rico.si/intro . Zao mi je ako sam nekog doveo u zabludu.
Vidis, ponekad cak i iz greske nastane nesto korisno :)
Kad bi inace saznali za ovu tajvansku.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

mbole wrote:
velja wrote:UPs... Ne nije firma koja pravi alate. Post sam napisao jer sam mislio da se neko toga seca od ranije. Elem, to je slovenacka firma RI&CO pa je zovu RICO. Prodaju polovne stolarske masine. http://www.rico.si/intro . Zao mi je ako sam nekog doveo u zabludu.
Vidis, ponekad cak i iz greske nastane nesto korisno :)
Kad bi inace saznali za ovu tajvansku.
Još samo da nadjemo ko ih uvozi i zastupa kod nas, he he he.;)

Pozdrav Misko.
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

mbole wrote:
Обзиром да је кинеска, пристојно је урађена (ништа се не клима).
Nikako ne brkati ROC, odnosno Republic of China, odnosno Tajvan, sa PRC odnosno Peoples Republic of China, odnosno Kinom. To su dva potpuno razlicita sveta.
Tajvan je generalno visokotehnoloska zemlja.
Може бити, али је моја хобла "мејд ин РЦ" и не клима се!:)
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

U fayer-u postoji ovakva odrednica: BEOGRAD, Prodajni inzenjer 064 55 160 95 rico.bg@sbb.co.yu
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Uuu Veljo, kad sam ti ja poslao link?? ja već zaboravio na to!!!??? i još ti ne pošalju cene !!! :/




pozdrav :)
Post Reply