Bosch gfs 350e

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Bosch gfs 350e

Post by Sasa »

Zanimljiva alatka sa kojom se do sad nisam susrijetao, a mogla bi nekome da zatreba!
Neznam zasto je nema u ponudi kod dilera u okruzenju!?

ImageImage
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

ovo ti je sastavljeno iz dva uređaja . Posebno se naručuje pilica , a posebno ovaj držač pilice za piljenje pod kutem .

A zašto toga nema kod nas, to je općenito zakon ponude i potražnje . Pogotovo kod nas, svaki uređaj mora imati atest, a to košta . Inače Bosch ima jako puno i jako dobrih uređaja koje se kod nas nemože vidjeti . Općenito kod nas prevladava stav uvoznika kojoj branši je potrebno obratiti više pozornosti, te ponuditi više alata .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Zanimljivo da nisam uspeo da ga nedjem na bosch sajtu. Trazio sam po Nemackoj, Engleskoj i USA i nigde alatke pod tim nazivom
User avatar
Alx_Mkn
Šegrt
Posts: 25
Joined: 21 May 2012 15:38
Location: Beograd
Contact:

Post by Alx_Mkn »

GFS 350e je prilicno star alat i mislim da se ne proizvodi vise. Moguce je jos uvek kupiti testere za njega, ali ne verujem da je alat dostupan. Neko vreme nakon GFS 350 se pojavio i zeleni alat PFS 280, koji se takodje vise ne proizvodi (u zelenom programu PFS je sada oznaka za "dekorativne" alate - pistolji za farbu i kompresori koji idu uz to). kada su tacno prestali da se proizvode ne znam.

malo sam proguglao i na brzinu ni polovne nisam nasao...
User avatar
čvorislav
Precizni šegrt
Posts: 82
Joined: 18 Jan 2010 16:14
Location: Beograd

Post by čvorislav »

ma ima je, ali je pitanje koliko bi koštala :)

http://www.boschtools.com/Products/Tool ... pid=1640VS

Image

jedan od komentara:

"This saw is well suited for under cutting door jams and making intricate cuts in laminate flooring. An excellent value. I hope future saws will have a longer stroke and come with a carbide blade.
Pros: Durable
Cons: cuts a little slow"

"ova je testera zgodna za podsecanje zaglavljenih vrata i isecanje komplikovanih rezova kod laminatnih ppodova. odlična vrednost. nadam se da će buduće testere biti sa dužim hodom, i da će imati sečiva od karbida.

pozitivno: izdržljiva
negativno: pomalo sporo sečenje
Last edited by čvorislav on 10 Jun 2012 21:51, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Izgleda da se sada proizvodi samo u USA (ova verzija sto je cvorislav postavio).
User avatar
geronimo
Samostalni majstor
Posts: 168
Joined: 03 Jul 2014 22:34
Location: Ivanjica

Post by geronimo »

I ja se nagledah snimaka na youtube-u. Zanimljiv alat.
Pitam se koliko je precizan za gerovanje ramova za slike, mada imam neki osećaj da nije to to...
Last edited by geronimo on 15 Feb 2016 11:36, edited 1 time in total.
Post Reply