debljina testere za cirkular

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Boogie Woogie
Šegrt
Posts: 36
Joined: 21 Jan 2011 19:04
Location: Beograd

debljina testere za cirkular

Post by Boogie Woogie »

Image

imam običan cirkular ovog tipa
zanima me da li postoje neke baš tanke testere za ovo, i koliko su zapravo najtanje?
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ako je colni prihvat imas ih u zastupnistvu Black end Deker.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za pocetak, daj dimenzije testere koja staje u cirkular (precnik testere i precnik rupe), pa da vidimo cega ima.
User avatar
Boogie Woogie
Šegrt
Posts: 36
Joined: 21 Jan 2011 19:04
Location: Beograd

Post by Boogie Woogie »

jao.."colni prihvat".."prečnik"..
testera mi je na tavanu, ne bih da se pentram po ovoj ladnoći
uzeo sam najobičniji cirkular u Wobi hausu
znam da se testera šrafi nekako "kontra" (ako je to od pomoći)

uobičajeni prečnik je valjda..
samo me zanima da li generalno (za te alate koji su više amaterski) mogu da se nađu testere koje su npr 2mm debljine?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne postoji "uobicajeni" precnik, ni "najobicniji" cirkular :)
Ima nekoliko precnika sto se tice centralne rupe, i gomila sto se tice spoljasnjeg.
Bez te dve dimenzije, dzabe prica.
Woby prodaje cirkulare od jedno 4-5 razlicitih firmi, sa precnicima od 160 do 300 i vise mm.
Lepo pise na samom listu testere, a obicno i na kutiji cirkulara.

Uske testere mogu da se nadju i za rucne cirkulare (nije uopste bitno da li je amaterska ili profi, listovi su isti).
Recimo pogledaj CMT-ove, prodaje ih filos iz Cacka, verovatno ima i freuda kod gavro i sinovi u Bg, ali opet nista ne vredi bez dimenzija.
Jedino nemoj da se prepadnes ako se ispostavi da je list skuplji od tog cirkulara :)

E sad, dal ima tankih "jeftinih" listova, stvarno ne znam. Cini mi se da je bila po neka od one firme me... uh, kako bese se zovu, stvarno ne mogu da se setim, znam da im je logotip nesto zuto.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ima u Wobyju svakakvih ali i ne valjaju jer bokovi nisu zavrsno odradjeni pa pale i vuku gde im se cefne. Ne bih preporucio nikom da kupi jer su to bacene pare.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Pa skini neki katalog sa neta. Uz svaki list piše promjer jedan i drugi i debljina tj širina reza. Bar ćeš dobiti dojam što se nudi i što sve ima, a kad skineš cirkular s tavana tek onda možeš tražiti konkretan list ;)
Last edited by šantjer on 07 Feb 2012 08:46, edited 1 time in total.
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

šantjer wrote:Pa skini neki katalog sa neta. Uz svaki list piše promjer jedan i drugi i debljina tj širina reza. Bar ćeš dobiti dojam što se nudi i što sve ima, a kad skineš cirkular s tavana tek onda možeš tražiti konkretan list ;)
Ja sam uzeo Bosch-ov list za cca. 22€ 160 promjer sa 1,8 debljina zuba. Vidim da se slabo spominju Bosch pile jesu li one u rangu sa CMT i freud?
User avatar
Nikolasd
Majstor početnik
Posts: 138
Joined: 13 Jun 2010 22:33
Location: brdoviti Balkan

Post by Nikolasd »

djuro2 wrote: Ja sam uzeo Bosch-ov list za cca. 22€ 160 promjer sa 1,8 debljina zuba. Vidim da se slabo spominju Bosch pile jesu li one u rangu sa CMT i freud?
naravno da jesu
Post Reply