potrebna pomoc-njeno Velicanstvo Glodalica???

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
dex_mld
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2012 08:50
Location: Mladenovac

potrebna pomoc-njeno Velicanstvo Glodalica???

Post by dex_mld »

Tek se prijavih pa ajd odma da zapitkujem :-)
naime kupio bih neku rucnu glodalicu,malo probrljah po netu,pa tek sad ne znam sta bi valjalo uzeti...da napomenem da ne planiram da se nesto profi bavim drvetom,to bi uglavnom bilo pravljenje i popravke kosnica za pcele,od masina imam abrihter-cirkular(pravljen) i vibro slajfericu,nekoliko dleta,rucnu testeru,i naravno poneki cekic,bez njega nista :-D ...citajuci ovaj forum spoznao sam veeelike mogucnosti glodalica,jos ako je montirana na sto...odmah sam video sebe sa osmehom kako sklapam kosnice...sva ta uklapanja,falcovanja i sve to rucno...elem da ne duzim vise...zapade mi za oko neki STRAUS al posle vidim da ga ovde i ne hvale...dakle sta uzeti do nekih 60-70 evrica?
unapred hvalaaa i pozdrav sa Kosmaja
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Prvo dex, imaš ovdje na forumu podosta tema sa glodalicama, pa malo prosurfaj i potraži . Drugo , prilikom kupnje bilo kojeg alata , bitno je znati namjenu ili nakanu za što planiraš koristiti taj alat - u ovom slučaju glodalicu . Ukoliko nemaš percepciju što možeš sve sa glodalicom izraditi , onda si uzmeš neku jeftinu varijantu, pa kad se usavršiš , kupiš kvalitetnu .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Preporuka bi bila zeleni Boš, oko 120 evra.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Kolega kupio Zeleni Boš - pre neki dan - 9999,99 rsd, oko 99 € :)
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

Bojan wrote:Kolega kupio Zeleni Boš - pre neki dan - 9999,99 rsd, oko 99 € :)
Koji kolega ?
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pa neki poštar. Ne misliš valjda kolega stolar :oskyldig:

A sad ozbiljno:
Kolega, dobrodošao!
Moj lični stav, a verujem i stav velikog broja članova, je da se na glodalici ne štedi. Ili kupi kvalitet ili nemoj kupovati uopšte! To znači, igračke od 50 evra zaobiđi. Ne znam kako izgleda ta Bosch varijata od 100 evra, ali možda bi to bila neka donja granica za nabavku. Da se ne bih ponavljao, pogledaj malo ove linkove http://www.stolarskaradionica.com/stola ... itaj&id=49

Pozdrav.
User avatar
miki54
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 01 Mar 2010 20:49

Post by miki54 »

Prava glodlica Hitachi M12V2,enel zemun ,oko 35000,00dinara
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

dex_mld wrote:...dakle sta uzeti do nekih 60-70 evrica?
miki54 wrote:Prava glodlica Hitachi M12V2,enel zemun ,oko 35000,00dinara
:smejanje:

Ja znam za jos skuplju, da li da predlozim ili da predlozim :oskyldig:
Last edited by ArtCool on 04 Feb 2012 00:01, edited 1 time in total.
User avatar
dex_mld
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2012 08:50
Location: Mladenovac

Post by dex_mld »

hvala na odgovorima...paa,mogu reci da sam ocekivao te odgovore uz dozu optimizma,da ima nesto sto je dobro a nije ''skupo'' :-) malo sale nije na odmet....
@ropee : uglavnom bi je koristio za izradu kosnica za pcele,mada nije iskljuceno,da cu se pozabaviti i jos necim ako mi se svidi rad sa glodalicom,a sve mi se cini da hoce :
a video sam i ja te skuplje,ali ne bih bas toliko para davao ipak ja nisam profi stolar
a ovaj zeleni BOSCH,jer mislite na nesto ovako
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... -ae-bosch/
jer to nije slabo 1200W...ili bi mozda ovo dolazilo u obzir
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... tw1500eka/
ili pak ovo
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... 30aa-skil/
nadam se da niko nece zameriti zbog kacenja ovih linkova,i zbog ovoliko podpitanj'....
unapred hvalaa na odgovorima...pozz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Stvar je relativno prosta, al mi stalno volimo da "izvrdavamo" od surove stvarnosti :)

Ako ces tu glodalicu paliti jednom u sest meseci, kupi sta god nadjes. Sve ce da odradi posao.
Al takva kupovina je jednostavno neisplativa, mnogo je jeftinije da ti takav posao uradi neko usluzno.

Ako ces je koristiti cesce, pa jos naravno i "mada nije iskljuceno,da cu se pozabaviti i jos necim", posto apetiti uvek rastu, onda takve naprave jednostavno ne piju vodu.
Za 60-70 evropskih ne verujem da mozes da nadjes ista osim najlosijih kineza. Maltretiraces se, sve ono sto smo ovde pisali jednostavno nece izgledati bas tako, i samo ces se razocarati i bataliti posao, sto znaci da si pride izgubio tih 60-70.

No posto verovatno tesko da ces sad da istreses jedno 300-350 (posto otprilike toliko kosta pristojna glodalica), da vidimo sta moze da se bar priblizno uklopi.

Znam da su pominjali kao kvalitetan a pristupacan neki ruski model koji prodaje Sasa iz NS, mada iskreno ne secam se cene. Imas u nekoj od tema njegov telefon, a on inace dolazi na Bubanj Potok subotom, sto ti i nije tako daleko od Mladenovca.
Ni to sigurno nije u tih 70-tak koje pominjes, al za to bi verovatno mogao da se nategnes, ili da sacekas pa da skupis jos malo novaca.

Od ove tri koje si postavio, B&D zaobidji, probao sam ga i to je klackavo da te bog sacuva.
Zeleni bosc deluje pristojno, a umesto ovog skila koji si pomenuo, bolji je ovaj za ne tako veliku razliku u ceni: http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... 01aa-skil/
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Taj frezer koji sasa prodaje kosta 120e kod njega,dok je preko 40e,tako da mi se cini da je ipak i on u klasi strausa koji je kod nas oko 45-50 e.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

parketar wrote:Taj frezer koji sasa prodaje kosta 120e kod njega,dok je preko 40e,tako da mi se cini da je ipak i on u klasi strausa koji je kod nas oko 45-50 e.
Imam ga i bolji je od zelenog Boša-a kojeg sam imao priliku da probam.Elektronika dobro radi
svoj posao, prihvatanje alata izuzetno pouzdano(to joj je najveci kvalitet).Dobar odnos cene i kvaliteta.
Last edited by branimir on 04 Feb 2012 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Mozes li mi reci po cemu je bolji?(nisam cinican nego me stvarno interesuje)Po cemu se gleda dali je neka glodalica bolja?
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Ја имам овајСкил , уствари имао сам га , цркао после 5-6 месеци .
Зато сам позајмио паре и купио ову :
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... 20-makita/
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Parketaru, uzmi i jednu i drugu masinu pa probaj, nemam nameru nikoga da ubedjujem, a ono
sto napisem bazirano je na licnom iskustvu.
Post Reply