Pneumatski alat, koliko ga koristite i kakva su vam iskustva?

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Pneumatski alat, koliko ga koristite i kakva su vam iskustva?

Post by boggy »

Evo posto videh pneumatsku heftaricu u drugoj temi, mozda nije lose malo prodiskutovati o pneumatskim alatima

Za pocetak kacim sliku iz Guede uputstva, koja sadrzi tabelu o zahtevima za kompresor za razne poslove.

Image
Last edited by boggy on 13 Mar 2008 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Ma pneumatski alati su dobra stvar samo u startu imamo jedan problem za njihovu upotrebu ti treba jaka mašina (kompresor) ako misliš da radiš kako treba.:lol::lol:



Pozdrav Misko.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

ne koristim za sad, iako razmišljam o nekakvom kompresoru, ali ako krenem s tim neće biti kraja kupovanja dodataka i pribora za njega.
Tako da se držim elektrike.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Potpuno se slažem sa Zokijem. Ako već kupiš kompresor, posle ti treba još sto miliona raznih pribora, i nikada ti nije dosta. :)

Ja imam šugavi Einhelov od 24 L, i nisam prezadovoljan, ali za ono što meni treba, dobar je. Povremeno pumpam gume, zavrnem neki šraf, izduvam malo prašine, raspršim malo ulja sa naftom i to je to.

Inače, mislim da za ozbiljniji rad sa kompresorom, treba dobro ispljunuti lovu i pazariti nešto jače.

P.S. Ovaj kompresor što ga ja imam - Global einhell ima problema sa niskim temperaturama, naime, neće da puni rezervoar ako mu je hladno. :)

Saznao sam da ovo nije jedini slučaj već da i jedan drugi vlasnik ima apsolutno istih problema.
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

Boki ugradi mu klimu ,da vidis kako ce da sljaka.Pneumatski alat mnogo dobro radi i dugo traje.Treba ga imati zahvalan je
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Moj kompresor je einhell 50l 2,2KW i puni bez problema na +5°C.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Ama bre ljudi pa fora je u sledećem : kreneš sa malim kompresorom, pa onda dokupiš neku altku, e a sad kad bi mogle obe istovremeno itd.itd i na kraju balade moraš da imaš kompresor od najmanje 2000 evra a onda si lepo prešao i na pneumatske alate pa ko voli .....;):cool::lol:
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Ja sam prvo kupio Einhel od 50 litara pa sam zatim na otpadu kupio za 300 dinara kamionsku kompresorsku bocu od 40 i saposio ta dva te tako sad imam jedan kompresor od 90 litara. Radi za sada a dokle ce ne znam. Samo proveravam ulje za sada, i drzim ga na 7-8 bara radnog protiska. A pokrece mi i jednu masinu i duvam piljevinu sa svim masina itd... Mora Srbin da budzi nesto pa to ti je.
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

kod kompresora se u litrazi ne meri zapremina boce nego protok vazduha u min. tako da moj ima 250 sa dve glave na boci od 90 lit. (od vagona)
a zasto nece da radi zimi, pa prilikom kompresovanja vazduha stvara se kondenzacija i tom prilikom se zaledi ventil koji treba da ispusti vazduh iz glave - znaci opsti problem kod svih kompresora
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

pneumatski alat je vrlo koristan, samo ima jednu manu - ne mozes da ga nosis na teren =)
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ima ona fora sa bocom koja se skida a druga je da kupis bocu za kiseonik. Punjenje velike boce je oko 400din. Covek je ofarbao kola sa 2 boce
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

pajja wrote:.....samo ima jednu manu - ne mozes da ga nosis na teren =)
Hm... u DeWALT-u su se izgleda potrudili da taj problem smanje... barem za heftaricu

ImageImage
Last edited by boggy on 15 Mar 2008 10:49, edited 1 time in total.
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

boggy wrote:
pajja wrote:.....samo ima jednu manu - ne mozes da ga nosis na teren =)
Hm... u DeWALT-u su se izgleda potrudili da taj problem smanje... barem za heftaricu

[url]http://www.dewalt.com//ProductImages/PC_Graphics/PHOTOS/DEWALT/TOOLS/MEDIUM/5/D55155%25_1.gif[/url][url]http://www.dewalt.com//ProductImages/PC_Graphics/PHOTOS/DEWALT/TOOLS/MEDIUM/5/D55141_1.gif[/url]
Ma dewalt se toliko preorijentisao na alate koji su za teren videste li sav onaj aku program.Perverzija.
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

vladapvlvc wrote:....
Ma dewalt se toliko preorijentisao na alate koji su za teren videste li sav onaj aku program.Perverzija.
Da, ovo je prvi koji sam primetio da moze da se spakuje u prtljaznik kola...
Oni klasicni... boca dole, tockici, gore kompresor, pa rucka.. samo mogu u pick-up... iako su mali... jer jos kazu da ne smeju da se obaraju da im ne procuri ulje :mad: :rolleyes:
Post Reply