FairLine Glodlica - Ruter

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
BojanT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 22 Feb 2008 17:56
Location: Beograd

FairLine Glodlica - Ruter

Post by BojanT »

Pozdrav svima da li je neko od vas imao iskustva sa FairLine glodalicom - frezerom od 1020 Wati,
Ja sam je pazario pre par dana u Metrou za nekih 2500 dinara i posle prvog zatezanja alata , nema sanse da ga skinem iz futera.
Ima kao neka kocnica koju stisnes i onda kljucem treba da oslobodish alat, al ko da je ta kocnica oblajznula i nece da zakoci dobro osovinu, sve u svemu
kompletno razocarenje jedina uteha sto sam dobio 12 bitova - glodala uz nju koji naravno nisu nekog kvaliteta, ako se nekome ovo isto desilo a uspeo je pomocu neke magije da oslobodi glodalo please neka postuje ,
hvala unapred.

PS ta freza je izgleda copy paste ove Einhel, sve isto samo druga boja i nalepnica :)
Image
Last edited by BojanT on 22 Feb 2008 18:43, edited 1 time in total.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

BojanT wrote:Pozdrav svima da li je neko od vas imao iskustva sa FairLine glodalicom - frezerom od 1020 Wati,
Ja sam je pazario pre par dana u Metrou za nekih 2500 dinara i posle prvog zatezanja alata , nema sanse da ga skinem iz futera.
Ima kao neka kocnica koju stisnes i onda kljucem treba da oslobodish alat, al ko da je ta kocnica oblajznula i nece da zakoci dobro osovinu, sve u svemu
kompletno razocarenje jedina uteha sto sam dobio 12 bitova - glodala uz nju koji naravno nisu nekog kvaliteta, ako se nekome ovo isto desilo a uspeo je pomocu neke magije da oslobodi glodalo please neka postuje ,
hvala unapred.

PS ta freza je izgleda copy paste ove Einhel, sve isto samo druga boja i nalepnica :)
http://www.svezakucu.co.yu/www/pics/ite ... l/2959.jpg
Ja imam Einhell sa slike, nisam imao takve probleme...

Pokusaj da razmontiras taj deo za kocnicu (znam da ima cetiri shrafa... nisam otvarao), jer sam slican problem imao sa Womax ger cirkularom, gde je kocnica bila zaglavljena u poziciji "otkoceno", posle malo natezanja se vratila u leziste i sada radi, verovatno je tako sklopljena u fabrici... "promasila" kanal...

p.s. taj komplet od 12 glodala se moze naci za oko 800din, i ja ih trosim nemilice... dok ne zatreba nesto bolje, dobra su... ;)
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Ja sam probao da odmontiram ta četiri šrafa, pa su mi sva četri oblajznula... :)

I meni se ovo isto desilo sa Einhelom, pre nego što sam ga uništio. Pokušavao sam na 100 načina, ali se na kraju ispostavilo da sam zatezao umesto da sam otpuštao... :) Å ta da se radi... :)

Uz pomoć produžetaka, klinova, svega i svačega, nekako sam uspeo.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Stavi sve u kutiju, odnesi u dućen gdje si kupio i neka ti zamjene. Obično to i naprave. Ja sam einhelovu ubodnu pilu mjenjao tri puta dok nisam dobio ispravnu.
Kod alata te klase obično se radi o greškama prilikom proizvodnje, a kako takav alat ne prolazi kroz rvorničku kontrolu kroz koju prolaze alati renomiranih tvrtki, u prodaji završava sve i svašta
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Identičnu glodalicu imam i ja, samo je moja marke Pevec. Tri i pol godine radi besprijekorno, buši rupe za pante, freza bukovinu, kopira kutne elemente i radijuse.:)

Očito sam imao sreću, pa sam u dućanu stavio kutiju s ispravnim alatom u kolica.
Nadam se da će raditi još koji mjesec dok ne kupim festoolov frezer.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

zoranp wrote:Stavi sve u kutiju, odnesi u dućen gdje si kupio i neka ti zamjene. Obično to i naprave....
DA.. DA... ovo zaboravih!!! :|

Prvi ger cirkular koji sam kupio bio je Guede, malko jeftiniji od Womaxa, kada sam ga doneo kcui, videh da je kuciste motora naprslo... i to poprilicno.... u prodavnici nisam obracao paznju na to... oni su ga cak ukljucivali i zavrteli da provere da li "radi"... nista nisu primetili :rolleyes:
Odmah sam se vratio u prodavnicu (WobyHaus), i trazio da mi zamene, poslovodja prodavnice je to ljubazno uradio, dok su se zaposleni neckali.... i postavljali svakojaka pitanja... sve cega su se mogli setiti... :rolleyes: zamenio sam ga za Womax, koji je "izgledao" kao "cvrsci"... uz doplatu... a on je imao, gore naveden, problem sa kocnicom... koji sam nekako resio... vec mi je bilo smaranje da vracam i njega... ali treba sve to vracati... NEMILOSRDNO! :lol:

Cini mi se da u Metrou postoji posebna prostorija za reklamacije... i cini mi se da sam tamo video nekoliko kutija sa raznoraznim elektricnim alatima... poznatih nam "proizvodjaca" :lol:

p.s. Ne pokusavajte da kupujete jeftin elektricni alat za firmu (preko ziro racuna) u WobyHaus, onda vam ne daju garanciju od godinu dana... posto taj alat svrstavaju u amaterski i garanciju dobijate samo ako ga kupujete za kesh, licno...
Last edited by boggy on 23 Feb 2008 09:38, edited 1 time in total.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

zoranp :Nadam se da će raditi još koji mjesec dok ne kupim festoolov frezer.


Sto festoolov frezer ?? Imas od boscha za jeftine pare iste jacine frezer , npr FESTOOOL model OF 2000 E/1-Plus kosta 620 eura a BOSCH Professional GOF 2000 CE 450 eura, mislim nekazem ja da festool nije los ali mislim da nemora da se daju tolike pare za profesionalni frezer , ja znam ljude sto imaju BOSCH-a vec po nekoliko godina a rade svaki dan

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Znam da je Bosch jeftiniji, ali Festool-ov cirkular i frezer pašu na isti stol i kompatibilne su im letve i još dosta pribora. A sve je k tome lako prenosivo i sklopivo, pa mogu to po potrebi koristiti u radionici i na terenu, a to mi je jako bitno jer sam odustao od kupovine kombinirke na barem neko vrijeme, jer se masivom jako malo radi.

Tako imam precizan i pouzdan alat u radionici koji mogu kompletirati tako da mi koristi kao manja kombinirka, a ujedno ga mogu po potrebi koristiti i van nje pojedinačno ili u kompletu, a znam da će mi uz iveral, dobro odraditi i masiv po potrebi.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Aaa , aha pa ako je tako onda je dobro

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

p.s. Ne pokusavajte da kupujete jeftin elektricni alat za firmu (preko ziro racuna) u WobyHaus, onda vam ne daju garanciju od godinu dana... posto taj alat svrstavaju u amaterski i garanciju dobijate samo ako ga kupujete za kesh, licno...
Hmmm, ovde postoji sitan problem. Naime ti u Metrou uvek kupujes kao firma, a nikada kao privatno lice. Kako si platio (kesom ili virmanom) je potpuno sve jedno. Metro je veleprodaja, i on ustvari radi samo sa pravnim licima. Njih generalno ne interesuje da li ces ti posle traziti kes pare nazad od svoje firme ili ces kupljenu robu odneti kuci, sto se njih tice oni su robu uvek prodali firmi.
Pretpostavljam da ovakvo razgranicenje za garanciju prave na osnovu delatnosti firme.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Tako radi WobyHaus, za Metro ne znam... nisam nikada elektricni alat kupovao u Metrou... sa svim onim nedostajucim bitovima iz shrafciger kompleta, gondolama na milost i nemilost kupcima... videh da pojedinim izlozenim alatima cak i futeri fale... o baterijama da ni ne govorim... sad su poskidali sa svih (valjda su skapirali da je vrag odneo shalu)... oni mi deluju najneozbiljnije za kupovinu alata.... makar i ovog jeftinog i sirotinjskog... bolje je ici na buvljak... tamo bar neko nekad cuva svoju tezgu... (moje licno misljenje)

pozdrav

bogi
User avatar
BojanT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 22 Feb 2008 17:56
Location: Beograd

Post by BojanT »

Hvala svim, posto mi je Metro dao garantni list, a na njemu pise da za sve vrste reklamacija da se obratim njihovom zvanicnom servisu "BG Elektronik" koji se nalazi na partizanskom putu :) to sam i ucinio , rekli su da ce da mi se jave za do 7 dana i tako ne verujem da ce da zamene frezu, vec ce da je nekako odsrafe i da mi je vrate :( sve u svemu 2500 nije neka para tako da ako se ponovo desi srafciger u ruke i sam cu da napravim tu kocnicu da radi kako treba , hvala jos jednom!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Eeeee, tu si se zaj**o.
Postoji razlika izmedju reklamacije i servisa, mada malo poznata.
Reklamaciju podnosis direktno prodavcu. Za popravku to jest servis ides u BG Elektronik.
Generalno je za reklamaciju (osim u slucajevima gde je doslo do fizickog ostecenja) prodavac obavezan da ti zameni robu ili vrati novac. Ne secam se tacno zakonskog roka, ali cini mi se da je bio 30 dana. Nesto su tu skoro menjali. Ovo vazi za maloprodaju.
Sad Metro bi posto je VP, mogao da se vadi i da to ne prizna, al koliko znam obicno su radili zamene. Znaci ni u VP nije zabranjeno da ti zamene, samo je to ostavljeno njima na dobru volju.
User avatar
ljubisa o
Samostalni majstor
Posts: 190
Joined: 08 Oct 2008 19:33
Location: Novi Sad

Post by ljubisa o »

od fireline su samo busilice jako dobre ,testirano mozes je muciti ceo dan .Prijatelj i ja je imamo i srafili smo sa tom busilicom srafove 30mm dva dana po 8 sati ,hocu reci radili smo cela dva dana.jos nam sluzd i mislim da su dobro napravljene za 1200 din koliko su u metrou kostale 1140 din.neunistiva garancija je godinu dana.
Rad je molitva.
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Malo kasno sam se uključio preko dana zabavljam decu po školama a uveče (čukam glodjem, bušim, tiplujem, lepim, kantujem)a u stvari pravim ćerkama krevet na sprat , Vidi ja imam istu kao na slici ,ali i s t u i postoji kod nje jedna mala caka za zamenu bita odnosno kod kocnice , meni se to desava cesto ali (ufatio sam) sistem KADA NE PRITISNEM TO CRNO DUGME DO KRAJA A KRENEM DA ODVIJAM FUTER ON KAO DA OBLAŽNJAVA ALI JA VRATIM KLJUČEM MALO FUTER LEVO DESNO A KONSTANTNO PRITISKAM TO DUGME I TADA OSETIM POD RUKOM KAO DA SE UKLOPI NEKADA ODMAH A NEKADA ME DRNDA PAR MINUTA ALI UVEK UPALI TO OTKRIĆE JE DOÅ LO SAMO OD SEBE Bem li ga vrši frezer posao ja mu samo decu ne pravim jer mahom koristim samo njega ( cinkovanje , obaranje ivica, obrada ivica.....) samo mu je mana što se mnogo dere ...Probaj možda i ti otkriješ rupu u saksiji kao i ja.
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
Post Reply