DREMEL

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

DREMEL

Post by Marko Enter »

Kupio sam juce DREMEL, imogu vam reci da je prilicno dobra alatka , e sad zanima me dali moze on mozda da frezuje drvo posto vidim ima onaj stalak uz njega, broj obrtja moze do 33,000rpm , el ima neko ovu altku i kako je zadovoljan njome
u prilogu evo nekoliko slika
Image
Image Image
Image
Image
Fina stvarcica slatko se poslusas :lol:

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Kolika je snaga (izlazna) tog DREMEL proizvoda? Cena? Da li se stalci na slici dobijaju uz njega, ili je to doplata.
Generalno, može da posluži i kao frezer ako je izlazna snaga preko 300W. Samo pazi, u tom slučaju radi sa malim prečnicima freze i u mekom drvetu (čamovina). Obrati pažnju na broj obrtaja i koliko sigurno naleže nož u frezu (futer) da ne bi bilo belaja.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Pa metabo zar ne vidiš da se kupljena alatka razlikuje po slikama, mada meni lično ovaj alat liči na mikro alte kao što su alatke firme proxxon znači za modelare.;)
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Cena je 60 eura sa nekim kompletom kamencica ,malih kamenja za secenje i brusenje, za poliranje, burgijice male i par malih glodala ja mislim da su za graviranje, a stalak se dodatno placa i ono pomocno za frezovanje 20 eura snaga mu je 130W

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja imam stariji model, kao i odgovarajuci stariji model dodatka za frezovanje. Uzeo sam dremel polovan dosta davno (mozda i 10-tak godina unazad).
Moze da se korsti za frezovanje, ali naravno za ono za sta je i namenjena, to jest za sitne i fine komade. Ne pokusavajte ovim da obradite ivicu kuhinjske ploce :)
Bas sam je koristio kao frezer prekjuce. Radim neke korice za Zastavin M70, pa je trebalo necim obraditi unutrasnju stranu, koja je isprofilisana ali pro tom pojedine povrsine moraju da budu potpuno ravne. Ne znam koliko ce se dobro videti na slikama.

Image
Image

Glodalo sa kojim sam ovo radio je precnika 2mm, i nije ustvari za drvo vec za meke metale, odnosno glodalo je sa visestrukim ostricama (nisam imao odgovarajuce pri ruci, pozajmio sam jednom poznaniku, a on je "zaboravio" da vrati). Isao sam zato relativno sporo oko 15000 rpm, i skidao max po 1mm u dubinu. Sa takvim postavkama moze da se radi "ko olovkom". Pri tom ovo je suva tvrda orahovina. Probao sam ga i na jos tvrdjem drvetu (drenovina, beli grab), i za ovakve stvari radi fenomenalno.
Moj dremel je vec na kraju snaga, ali nazalost ne uspevam da pronadjem rezervne delove. Trebalo bi da promenim cetkice i lezajeve, i verovatno bi posle toga radio jos dosta dugo.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

mbole wrote:Moj dremel je vec na kraju snaga, ali nazalost ne uspevam da pronadjem rezervne delove. Trebalo bi da promenim cetkice i lezajeve, i verovatno bi posle toga radio jos dosta dugo.
Ccc.. šta reći očigledno da imaš problem.pokušaj da kontaktiraš firmu MAAD nalaze ti se u palmira toljatija što ti je blizu, ah da telefon 011/269-94-32.Pošto sam se malo zainteresovao popricao sam sa ljudima koji mi kažu da će za desetak dana biti moguće kupovati Dremel u maloprodaji, kao i da serija 300 košta 5921 din sa 25 alata a sa 50 alata 8900din.
Last edited by Misko on 20 Feb 2008 12:34, edited 1 time in total.
Post Reply