Mali bansek

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
Post Reply
User avatar
kiraljka
Precizni šegrt
Posts: 65
Joined: 03 Feb 2008 19:40
Location: Stara Pazova

Mali bansek

Post by kiraljka »

Volim da radim sa drvetom, onako amaterski. Razmisljam da se castim nekim malim bansekom. Gledao sam u WobyHAusu Gude i Einhell ali mi nekako ne deluju ozbiljno. Oni su oko 8000 din. Sledeci po ceni je metabo BAS260 ali on kosta 24000 sto meni kao amateru bas i nije prihvatljivo.
Ima li neko iskustva sa ovim bansecima ili moze da preporuci neki? Svaki savet je dobrodosao.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Veoma je bitno šta želiš da uradiš alatom koji budeš kupio. Ako želiš mašinu koja seče debele daske brzinom kojom sečeš kačkavalj na tanke kriškice super oštrim nožem, onda ti sigurno neće odgovarati ovi malecni. Po mojem saznanju, njiove snage su oko 300 W, što može da predstavlja problem.

E, sad, za jaku mašinu moraš duboko da zahvatiš rukom u džep, ali ćeš dobiti pristojnu brzinu rezanja.
User avatar
kiraljka
Precizni šegrt
Posts: 65
Joined: 03 Feb 2008 19:40
Location: Stara Pazova

Post by kiraljka »

Snaga im je 350w. Nemam uslova da kupim veci, prostor je ogranicavajucu faktor. Snalazim se jer zivim u zgradi. Naravno i pare su bitan faktor.
Metabo tj Elektra Beckum mi delije pristojno. Ipak sam je amater.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja vec neko vreme nisanim jedan proxon. Isto je mali, kosta oko 22000, ali meni i treba za fine stvari.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

mbole wrote:Ja vec neko vreme nisanim jedan proxon. Isto je mali, kosta oko 22000, ali meni i treba za fine stvari.
Ajde budi drug pa daj malo opširnije napiši o tom Proxonu, možda ima još interesenata.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vec sam jednom pisao o tome, samo da ga pronadjem.
Aha evo ga: viewtopic.php?id=149
Link na njega je u trecem postu (onaj u prvom je na americki minicraft).
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Hvala na brzom odgovoru.:)
Post Reply