Metabo DH 330 ili Makita 2012 NB

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Po nekim iskustvima sa neta (ne licnim), kinezi su OK za karbid, sa HSS-om se nisu proslavili.
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Post by caco »

Kakvi su takvi su, videcemo koliko ce da traju.
Bojim se da ovi dostupni kod nas po ceni od 60+ evrica su isti ovi kinezi.......
Last edited by caco on 20 Nov 2019 22:44, edited 1 time in total.
Sve dok neprobam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!!!!!!!!!!
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Kinezi su OK za kako koji karbid. Osim sa jedan dva kineska brenda koji su OK, sve ostalo je smuti i prosti, moze da se nadje nesto sto pridje na pola zivotnog veka postenih proizvodjaca, tipa CMT, Klein, a ima i onih koji su katastrofa. Mozda sam karbid nije los, ali strada zbog loseg ostatka, posto je recimo naostren jako grubo, ili nedovoljno, pa ga rano bacis.

Recimo, ne za drvo, za metal, Kineski Klot karbid vazi za upotrebljiv.

Sto se HSS-a tice, slazem se da su daleko losiji.

No to sto su kod nas nozevi koji se prodaju za 60 eura isti kao i ovi iz Kine je posebna prica. Meni je to jedan od razloga sto sam uzeo 2012, za koga uvek ima originalnih rezervnih delova. A ima i mogucnost postavljanja seciva koja se ostre.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

Koristim te kineske nozeve par meseci, bolji su od originalnih.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Koji su to ti? Kinezi imaju milion proizvodjaca, sve mala privreda, a cak i to sto si kupio od ostog dobavljaca nije garant da si dobio iste.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Opet ne znaci nista. No name kineski proizvodjac
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

Znam. Zato sam okacio link. Na samoj futroli seciva su bila kineska slova. Provericu. Kvalitet je bas na strani ovih. Prilicno su radili od kad su stavljeni i sve ok. Originalni je dobio po nosu na prvom cvoru, sa pazljivim spustanjem visine.
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Re: Metabo DH 330 ili Makita 2012 NB

Post by caco »

Evo da javim, ja moj dh330 prodao. Baš sam se razočarao u njega. 3 puta je lomio nož tokom rada. Onaj lim što pritiska nož se stalno krivio iako je zašrafljen na svakig par cm. Prvo je daska počela da iz dihta izlazi sa udubljenjem na sredini, i dok sam ja to primetio ubrzo je pukao nož. Probao sam taj lim da ispravljam ali svaki put bi se dešavalo isto. Lim kriv na sredini valjka, nož ispod puknut na pola, a između noža i valjka nabijena piljevina. Toliko o dh330 dihtu, igračka je to i to skupa....
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Metabo DH 330 ili Makita 2012 NB

Post by BR »

Kad napisem da je DH330 igracka, koja nije nicemu, onda me popljuju. Nije mi drago sto si se iverio na licnom primeru, ali to je posledica stednje na svakom koraku kod metaba. Vec dugo su najbolji za izbegavanje u sirokom luku.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Metabo DH 330 ili Makita 2012 NB

Post by singer »

Ja lično sam oduvek bio ubeđenja da su takve mašine kao govance u celofanu a koštaju boga oca.....
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Metabo DH 330 ili Makita 2012 NB

Post by BR »

Paa, sad nice bas u pravu. Pojedine takve masine su napravljene da kroz sebe provuku hiljade kubika gradje na gradilistu, i iako lagane, i naoko nezne, ne staju i vuku i jako velike elemente, koji bi vecim masinama bili problem. No, ovaj Metabo, i jos po neki su napravljeni da iskoriste talas popularnosti takvih resenja kod amatera, posto je to najjeftiniji ulaz u pricu, i ne valjaju. Dok je bila Elekta Beckum, nisu bili losi, ali su ta vremena davno za metabom. |

Za razliku od Metaba, Makita je daleko ozbiljnija i izdrzljivija. BEz obzira sto je slabiji motor, no neke druge stvari su mnogo bitnije. Pre svega izbegavanje ustede na kljucnim mestima, mada i Makita pocinje da ide putanjom a da ti ja prodajem besmislen potrosni materijal. Sto novije to tuznije.
Post Reply