C N C slike

Rad sa rucnim i stonim električnim alatima, iskustva
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

metabo wrote:
peradetlic wrote:pa to je i normalno za te mašine ako nemaš tržište nemoj ni ulaziti u taj biznis sa njima
Tržište sam praviš. Niko ne kupuje dok ne vidi šta kupuje. Prodaja zemlje na Mesecu je počela kada su ljudi mogli da vide satelitske snimke svog "imanja", a Mesec postoji već dosta dugo :). U prevodu, sa kvalitetnim mašinama ćeš napraviti dobre komade koje ćeš moći da ponudiš. Kada potencijalni kupci počnu da se upoznaju sa tvojim proizvodom - eto tržišta!
slažem se ja mislio na ovaj deo vojvodine ovde nema tržište za to da ima ja bi već radio to
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Alo Hak, poznajes li ovakvu CNC masinu

Image
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Gaga u koju si zabit ovo uslikao?
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

da nemas neke slike iz vise uglova.Inace lose su joj rijesene vodjice i navojna vretena.Nezasticeni su, zato su i zrdjali jer su stalno izlozeni prasini ,koja kupi mast i usled duzeg stajanja zrdjaju.
Sve u svemu robusna masina,sa mnogo elektronike.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Sasa, ovako izgleda zatrpana "Natra"
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Hak ovo je Masterwood, tvornicki radjena masina, neznam jos da li ima sve od elektronike, to je jedan veliki ormar u kojem je smjestena elektronika. Inace je masina robusna, dugacka je 3 do 4 metra. Probacu da je uslikam sa svih strana, pa ce biti preglednije. Mene je interesovalo da li se isplati neka prepravka na njoj . pogotovu elektronika. Puno nekih radnji, odradjuje pneumatika.

Zamolicu te ponovo za savjet kada nabavim bolje slike i vise podataka o njoj.

Pozdrav Gaga
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Izgleda ona mnogo dobro,trebale bi neke prepravke,ali to je najmanji problem.Je li na prodaju.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Jeste, razmisljam da je uzmem, ali nijesam sasvim siguran da li mi treba tolika natra?
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Koja joj je cijena.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Gaga sto bi sa onom masterwood masinom.malo sam je bolje zagledao na slici,i cini mi se da je samo za 2D rad,to jest isjecanje plocastih materijala,i djelova za namjestaj.Koliko vidim most je samo kacen sa jedne strane,zato ima paralelene sine.Pogledaj i pod kojim operativnim sistemom radi,ja po godistu bih rekao pod dosom,jer se on rucno programira,a kod nas ne znam da li se moze naci programer za te vrste masina.Ako je budes pazario obavezno pogledaj vodjice i vretena,da li ih je nagrizla rdja ili je samo uhvatilo patinu,jer ako su naceti stradaju lezajevi,i zamjena nije ni malo jeftina.
Pozdrav
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Hak 1 pozdrav,

Hvala ti na tvom odgovoru. Ja jos cekam da kazu koja je cijena a nakon toga cu odluciti, mada mi se cini da eventualna prepravka ove masine
moze da ispadne mnogo novaca.

Ako ne bude mnogo kostala, uzeo bih je iskljucivo zbog njene konstrukcije, odnosno klizaca sa mostom i vretenima, naravno ukoliko nebudu
nagrizeni.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Hak pogledaj ovo rjesenje stezanja obradka, mislim da je brze nego ono tvoje rjesenje a nije komplikovano za napravit! Pozdrav.

Image
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Mislim da je vakum najbolji i nije skup koliko izgleda.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sasa koliiko vidim sa slike ovo je klasicni stezni pribor za glodalice.
Naravno moze da se napravi i u kucnoj izradi od malo debljeg flaha ili Al ploce i malo srafova.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Dobar je ovo sistem,nesto slicno cu napraviti.vakum sto nije dobar za drvo,kako je drvo porozno,i posle visesatne obrade pomjeri se obradak,daobar je za univer i medijapan,zato ga jos nijesam ni montirao.
Mada sam nabavio nacrt brze masinske stege,treba i to jedan bravar da mi napravi .
U sustini najbolje se pokazalo podloga medijapan i sarafima zategnes,ali je tu mali problem kada se postavlja vise komada,mora malo vise da se razmjerava,da bi svaki komad bio u radnoj nuli.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
Post Reply